تداوم روند خاموشی دکل‌های نفتی آمریکا برای دهمین هفته متوالی/ خاموشی ۱۰۳ دکل در ۲ ماه و نیم گذشته
+ پ -
تداوم روند خاموشی دکل‌های نفتی آمریکا برای دهمین هفته متوالی/ خاموشی ۱۰۳ دکل در ۲ ماه و نیم گذشته

با خاموش شدن ۶ دکل نفتی آمریکا در هفته گذشته، تعداد دکل‌های فعال این کشور به ۵۷۲ عدد رسید که یک‌سوم تعداد دکل‌های فعال در هفته مشابه سال گذشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شرکت‌های انرژی آمریکایی برای دهمین هفته متوالی، تعداد دکل‌های نفتی خود را در هفته گذشته کاهش دادند.

به نوشته این گزارش، این امر نشان‌دهنده این است که حفاران آمریکایی همچنان از حفاری در مجموعه‌ای از دکل‌های نفتی خودداری می‌کنند.

بیکر هیوز بزرگ‌ترین شرکت خدمات نفتی در جهان در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: حفاران آمریکایی در هفته منتهی به ۶ نوامبر، ۶ دکل نفتی دیگر را از فعالیت خارج کردند و تعداد دکل‌های نفتی فعال این کشور به ۵۷۲ دکل کاهش یافت که کمترین میزان از ژوئن ۲۰۱۰ به شمار می‌رود.

این تعداد دکل فعال یک سوم ۱۵۶۸ دکل نفتی است که در هفته مشابه سال گذشته فعال بودند. حفاران طی ۱۰ هفته گذشته،۱۰۳ دکل نفتی را از فعالیت خارج کردند.

تاجران انرژی خاطرنشان کردند نرخ کاهش دکل‌های نفتی در ۲ ماه گذشته به طور متوسط ۱۱ دکل بوده است که از متوسط ۱۹ دکل در سال گذشته کمتر است.

در صورت افزایش قیمت‌ها، حفاران بر تعداد دکل‌های نفتی خواهند افزود. در ماه‌های می و ژوئن قیمت‌ نفت خام آمریکا بیش از قیمت‌های کنونی و به طور متوسط ۶۰ دلار در هر بشکه بود که حفاران ۴۷ دکل نفتی را دوباره به فعالیت درآوردند.

مجموع تعداد دکل‌های نفت و گاز علی‌رغم افزایش ۲ عددی تعداد دکل‌های گازی، به علت کاهش تعداد دکل‌های نفتی در هفته گذشته کاهش یافته و رقم جدیدی در کمترین تعداد در ۱۳ سال گذشته ثبت کرده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff