تدارک داعش برای حمله به بنادر نفتی لیبی/ ۳ بندر نفتی در آستانه اشغال
+ پ -
تدارک داعش برای حمله به بنادر نفتی لیبی/ ۳ بندر نفتی در آستانه اشغال

تحرکات داعش برای حمله به بنادر نفتی لیبی، تصرف پایگاه دیده بانی نیروهای حفاظت از تأسیسات نفتی توسط داعش و انفجار شدید در پایتخت این کشور از جدیدترین اخبار لیبی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، منابع آگاه از آمادگی گروه تروریستی داعش برای حمله به بنادر نفتی لیبی خبر دادند.

خبرگزاری «بوابه‌ الوسط» لیبی در این رابطه گزارش داد: صبح امروز(سه ‌شنبه) صف خودروهای مسلح داعش که عناصر وابسته به داعش را حمل می کردند از شهر سرت به سمت شهرک «بن جواد» حرکت کردند.

منابع خبری لیبی دیروز از سیطره داعش بر این منطقه نفتی خبر داده بودند (+) و هم‌اکنون عناصر داعش در این منطقه مستقر هستند.

شاهدان عینی گفتند که نیروهای زیادی از داعش در ورودی شرقی شهرک «بن جواد» جمع شده‌اند و قصد حمله به بنادر نفتی لیبی دارند که تنها ده‌ها کیلومتر با آن‌ها فاصله دارند.

این شاهدان اعلام کردند که تروریست‌های داعش قصد دارند به بندر نفتی «الهروج» (فیبا سابق) وابسته به شرکت نفتی «الهروج» که تنها ۲۵ کیلومتر با آن‌ها فاصله دارد، حمله کنند. گفتنی است شهرک بن جواد با بندر نفتی «السدره» ۳۰ کیلومتر و با بندر «راس لانوف»، ۴۰ کیلومتر فاصله دارد.

«بوابه ‌الوسط» همچنین گزارش داد که داعش بر پایگاه دیده بانی نیروهای نگهبانی تأسیسات نفتی پس از فرار نیروهای آن سیطره پیدا کرده است.

در درگیری‌های دیروز بین داعش و نیروهای نگهبانی تأسیسات نفتی، ۷ نفر از نیروهای نگهبانی کشته و ۲۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

از طرفی دیگر، منابع محلی صبح امروز از وقوع انفجار شدید در شهر «طابلس» پایتخت لیبی خبر دادند.

 هنوز از جزئیات و تلفات آن خبری منتشر نشده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff