تخلیه و بارگیری کالا در بنادر شرق هرمزگان از مرز یک میلیون و نهصد هزار تن گذشت

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از تخلیه و بارگیری یک میلیون و ۹۰۰ هزار تن انواع کالا و رشد ۱۶۲ درصدی صادرات نفتی در هشت ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حمیدرضا محمد حسینی تختی” ضمن ارایه گزارش کاملی از کارنامه هشت ماهه بنادر شرق هرمزگان اظهار کرد: بیشتر شاخص های عملیات تخلیه و بارگیری در هشت ماهه سال جاری در این بندر رشد داشته و همچنین صادرات کالاهای نفتی و غیر نفتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیری را به خود اختصاص داده است.

وی عنوان کرد: صادرات کالای نفتی با رشد ۶۲ ۱درصدی به میزان ۲۶۲ هزار و ۴۴۷ تن بوده است و عمده کالای صادراتی آن شامل مشتقات نفتی و مقصد آن کشورهای حوزه خلیج فارس می باشد

محمدحسینی تختی افزود: حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار تن کالای نفتی و غیر نفتی در این بنادر تخلیه و بارگیری شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۶ درصد رشد را نشان می دهد.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان میزان صادارت کالای غیرنفتی در مدت طی شده را بیش از یک میلیون تن کالا برشمرد و گفت: عمده کالای صادراتی غیر نفتی شامل محصولات کشاورزی، ماشین آلات راه و ساختمان، کالای فله بوده است که نسب به سال گذشته ۲۰ درصد رشد داشته است.

لازم به ذکر است؛ بنادر شرق هرمزگان جز بنادر چند منظوره با کاربرد تجاری و مسافری ،توان صادراتی انواع کالاهای نفتی و غیرنفتی با کشتی های اقیانوس پیما، لندینگ کرافت و موتور لنج های سنتی را دارا می باشد.

انتهای پیام/