تخلیه سه منطقه در مکزیک به علت فوران آتشفشان «کولیما»+عکس
+ پ -
تخلیه سه منطقه در مکزیک به علت فوران آتشفشان «کولیما»+عکس

فوران آتشفشان «کولیما» مکزیک منجر شد ساکنان ۳ منطقه اطراف آن محل زندگی خود را ترک کنند و به مکان امنی پناه ببرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آتشفشان «کولیما» در غرب مکزیک از شامگاه روز جمعه فوران کرد و از آن زمان به بعد نیز همچنان فعالیت‌های آتشفشانی این کوه با شدت کمتر به ثبت رسیده است اما این رخداد منجر شد تا ساکنان ۳ منطقه اطراف آن محل زندگی خود را ترک کرده و به مکان امنی پناه ببرند.

این ۳ منطقه واقع شده در ایالت «کولیما» مکزیک، «لا بسررا»، «لا یربابوئنا» و «سن آنتونیو» نام دارند که ساکنان این مناطق برای محافظت از ریزش خاکسترها به مناطق دیگر گریختند.

«ترینیداد لوپز ریواس» رئیس مرکز حفاظت شهروندی ایالت «خالیسکو» مکزیک در این راستا گزارش داد که یکی از عظیم‌ترین شکاف‌های آتشفشانی به همراه خروج گاز و بخار در جمعه هفته گذشته از این کوه به ثبت رسیده و یکی از این فوران‌ها تا ۷ هزار متری ارتفاع دهانه این آتشفشان به ثبت رسید.

آتشفشان «کولیما» یک نوع آتشفشان چینه‌ای می‌باشد که در میان ایالت‌های «کولیما» و «خالیسکو» مکزیک (غرب این کشور) واقع شده است؛ این آتشفشان در ارتفاع ۳ هزار و ۸۲۰ متری از سطح دریا قرار دارد و یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های این کشور محسوب می‌شود.

یکی از مقامات دولتی مکزیک از طریق شبکه‌های اجتماعی گزارش داد که با وجود فوران آتشفشان «کولیما» در هیچ یک از ۲ روستای «خالیسکو» واقع در کوهپایه‌های «ال بوربویون» و «خوآن بارراگان» در نزدیکی این آتشفشان، خسارات و صدماتی به ثبت نرسیده است.

مقامات حفاظت شهروندان ایالت «کولیما» به آژانس خبری «افه» اعلام کردند که پس از گزارش تشدید فعالیت‌های آتشفشانی این آتشفشان طی روزهای اخیر، مراقبت‌ها و اقدامات پیشگیرانه‌ای در این زمینه را برقرار کرده‌اند.

«نونیز کورنو» عضو کمیته علمی مکزیک که نظارت بر فعالیت آتشفشان «کولیما» را نیز بر عهده دارد، گفت: این آتشفشان طی روزهای آتی فعال باقی خواهد ماند.

وی در این راستا افزود: انفجارها و رانش زمین طی ساعات اخیر تنها در داخل منطقه ممنوعه‌ای بین ۸ و ۱۰ کیلومتری سراشیبی پایین لبه دهانه این آتشفشان ثبت شده و هیچ خطری برای مردم ایجاد نمی‌کند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff