تخصیص یک میلیارد اعتبار برای بیابان‌زدایی در بندرلنگه
+ پ -
تخصیص یک میلیارد اعتبار برای بیابان‌زدایی در بندرلنگه

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بندرلنگه از تخصیص یک میلیارد ریال اعتبار برای بیابان‌زدایی در شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مروارید نیوز: مراد زرهی، معاون فرماندار بندرلنگه در حاشیه اجرای پروژه بیابان‌زدایی با اشاره به عوامل بیابان‌زایی و چالش‌های زیست‌محیطی، گفت: با توجه به شرایط بوجود آمده، باید نهادهای مدنی، تشکل‌های دولتی در قالب یک بسیج همگانی در مقابله با بیابان‌زدایی همکاری لازم را در این رابطه داشته باشند.

وی ادامه داد:کل اعتبار بندرلنگه حدود ۳۰ میلیارد تومان است که برای اولین بار بیش از ۸ میلیارد تومان به منابع آبی شهرستان اختصاص یافته است.

زرهی با اشاره به رویکرد مدیران ارشد شهرستان و توجه به پدیده  شوره‌زار مهرگان و گالی کندران اظهار داشت: نگاه مسؤولان بصورت ویژه است و بحث مطالعات هم‌ اکنون به اتمام رسیده که در این بخش همکاری دستگاه‌های اجرایی  را جلب می‌کنیم چنانچه اگر به این موضوعات توجه شود هزینه‌های درمان هم کاهش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به پایان طرح مطالعاتی روستای کندران تصریح کرد: تنها یک دستگاه از عهده مشکلات موجود بر نخواهد آمد بلکه  لازمه مشارکت همگانی و همراهی صنایع استان هستیم.

معاون فرماندار بندرلنگه بیان کرد: طی چند سال اخیر مشارکت مردم با واگذاری پروژه‌ها در قالب تبصره ۳  شاهد بودیم که باید این شیوه فرهنگ‌سازی و افزایش یابد.

زرهی با اشاره به اینکه تاکنون حق آلایندگی لاوان به شهرستان بندرلنگه پرداخت نشده، گفت: پیگیر این موضوع هستیم و یقیناً در آینده خبرهای خوشی را به مردم خواهیم داد.

وی همچنین  مشارکت‌های مردمی در اجرای طرح‌ها را مثال‌زدنی عنوان کرد و افزود: برای مشارکت جوامع محلی اقدامات مختلف فرهنگ‌سازی در دست اجراست.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff