تخریب ریشه در اختلاف افکنی و مانع پیشرفت جامعه است/ جامعه بدون انتقاد سازنده جامعه ای مرده است
+ پ -
تخریب ریشه در اختلاف افکنی و مانع پیشرفت جامعه است/ جامعه بدون انتقاد سازنده جامعه ای مرده است

امام جمعه سیریک بابیان اینکه تخریب ریشه در کینه و اختلاف افکنی و شکاف و افت پیشرفت و توسعه جامعه است، گفت: تخریب کار بسیار زشت و اهانت آوری است و بین تخریب و انتقاد فاصله بسیاری وجود دارد اگر در جامعه نقد نباشد جامعه مرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری، خطیب نماز جمعه شهرستان سیریک اظهار کرد: انتقاد سازنده از دولت بسیار خوب و راه گشاست ولی ما نباید با انکار واقعیت ها و صلایق شخصی مغرضانه از مجموعه دولت که به نظام بر می گردد انتقاد کنیم و جلو تر از رهبر ، پیشوا  و مرجعیت حرکت کنیم که انکار واقعیت و حقایق کار ناشایسته و زشتی است و از نظر شرع گناه محسوب می شود.

وی افزود: صبر در کنار ایمان یکی از بهترین صفات ارزشمند الهی است که برای همه انسان ها در همه امور بسیار لازم و ضروری است و حلال همه مشکلات دنیوی و اخروی است و صبر در عالم رسالت ، صبر در  نبوت و  ارشاد امت بسیار تاثیر گذار و کارگشا بوده و هست.

صفایی حائری یادآورشد: حضرت یونس تنها پیامبری است که به خاطر ترک اولاد دچار مشکلات زیادی شد و خیلی وقت ها ما  می گوئیم صبرت مثل صبر یونس نباشد بلکه صبرت باید صبر ایوب باشد، کسی که صبر پیشه کند خداوند وعده داد جایگاه و در بهشت است.

امام جمعه سیریک ضمن تشکر از ایجاد امنیت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیروهای نظامی و انتطامی و انتقاد از معدوم کردن برخی کالاهای قاچاق توسط مسئولان بیان کرد: در جامعه انسان های بی بضاعت و مستمند زیادی داریم و از طرفی نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی در جامعه با هدف کمک و امداد به محرومان ، مستضعفین و دردمندان تاسیس و راه اندازی شده اند که می شود با مدیریت و عدم وارد کردن آنها به چرخه اقتصاد کشور آنها را به این نهادها اهداء و کمک کرد.

 صفایی حائری یادآور شد: جای بسی تاسف و انتقاد از مدعیان مبارزه با داعش و حامیان حقوق بشر غربی است که تنها کشوری که در دنیا بدون هیچ وابستگی و  بی منفعت طلبی و با انسانیت از  همه مظلومان دنیا چه مسلمان و غیر مسلمان حمایت و دفاع می کند امروز با  تامین سوخت جنگنده های کشور روسیه که با داعش مبارزه می کند در کمال وقاحت و بی شرم  از  دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی انتقاد می کنند.

وی با اشاره به روز بزرگداشت ابوعلی سینا داشمند بزرگ کشور و جهان اسلام و تبریک روز پزشک به همه پزشکان زحمتکش و پر تلاش عرصه درمان و بهداشت جامعه انسانی اظهار کرد: پزشکان باید انسان هایی وارسته ، نیک اندیش و با صبر و حوصله ای باشند و با دقت و ظرافت به کار طبابت بپردازند و در مقابل همه ما وظیفه داریم از زحمات و تلاش های شبانه روزی این قشر ارزنده تشکر و سپاس داشته باشیم و آرزوی سلامت و سعادت برایشان از خداوند مسئلت داشته باشیم.

امام جمعه سیریک ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر خاطرنشان کرد: هفته دولت نماد ایثار و فداکاری همه انسان های مخلص و زحمتکش نطام و انقلاب در قالب هفته دولت است و این هفته فرصتی ویژه برای معرفی همه دستاوردها و عملکرد یکسال دولت برای مردم جامعه است.

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff