تحول چشمگیر در تعلیم و تربیت با حضور اضلاع مثلث تعلیم و تربیت در کناریکدیگر
+ پ -
تحول چشمگیر در تعلیم و تربیت با حضور اضلاع مثلث تعلیم و تربیت در کناریکدیگر

حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش؛ مسئولین آموزش و پرورش، معلمان و دانش آموزان را اضلاع مهم مثلث تعلیم و تربیت خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی در مراسم دیدار فرهنگیان و مسئولان آموزش و پروش با تسلیت شهادت استاد مطهری و تبریک هفته معلم گفت: معلمی یکی از مقدسترین شغل هاست.

وی مسئولین با انگیزه، مومن، متعهد و مجرب را یکی از اضلاع تشکیل دهنده مثلث تعلیم و تربیت خواند و افزود: ضلع دوم معلمان مجرب و با انگیزه و پرتوان و ضلع سوم دانش آموزان با انگیزه هستند که این سه در کنار یکدیگر می توانند تحولات چشمگیری در تعلیم و تربیت به وجود آورند.

امام جمعه کیش تاکید کرد: برای اتصال این اضلاع و پیشرفت قدرتمند آن در پشت صحنه اتفاقاتی باید صورت پذیرد.

وی اظهار داشت: این اتفاقات حمایت و یاری خانواده ها و مسئولین و ایجاد ساختار مناسب و سرانه کافی برای دانش آموزان و از میان برداشتن دغدغه معلمان است تا از این میان خروجی دلخواه حاصل شود.

خطیب جمعه کیش با اشاره به اینکه اگر اضلاع کامل باشد اما حمایت و پشتیبانی صورت نگیرد تعلیم و تربیت نتیجه دلخواه را نخواهد داشت تاکید کرد: اگر اضلاع هم کامل نباشد حمایت و پشتیبانی حاصلی در بر نخواهد داشت.

وی معلمی را افتخاری بزرگ و هدیه ای از سوی خدا دانست و اظهار امیدواری کرد معلمان در رسالتی که بر دوش دارند و شغلی که شغل انبیاء الهی است موفق و موید باشند.

هانی معلمی رئیس آموزش و پرورش کیش نیز در این مراسم با تبریک روز و هفته معلم و تقدیر از حمایت های نماینده ولی فقیه از آموزش و پرورش گفت: وجود امام جمعه کیش به عنوان یک تکیه گاه محکم برای جامعه فرهنگیان است.

وی امام جمعه را پدر معنوی جامعه فرهنگیان دانست و با اشاره به حمایت های حجت الاسلام علیدادی و بیان مشکلات فرهنگیان و آموزش و پرورش در خطبه های نماز جمعه کیش اظهار کرد: جا دارد از حمایت ها و بیان مشکلات آموزش و پرورش در خطبه های نماز جمعه و مراسم تجلیل از فرهنگیان تقدیر کرده و امیدواریم این حمایت ها و رهنمود ها مستدام باشد.

معلمی به راه یافتن ۸۰ نفر از دانش آموزان جزیره کیش به مسابقات کشور، علمی و المپیاد ها در حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت: این اتفاق برای اولین بار در جزیره کیش صورت گرفته و نشان از دلسوزی همکاران فرهنگی و انتقال دانش و اطلاعات به دانش آموزان از سوی آنان دارد.

وی به نبود شرایط مناسب مکانی برای اداره آموزش و پرورش را یکی از مشکلات عمده ای عنوان کرد که با شان و مقام آموزش و پرورش همخوانی ندارد و تاکید کرد: قرار گرفتن اداره آموزش و پرورش در محل یک بازار و نبود امکانات کافی برای این اداره و نداشتن حتی یک تابلوی آموزش و پرورش از مسائلی است که در شان جزیره کیش و آموزش و پرورش این شهر نیست.

رئیس اداره آموزش و پرورش دغدغه مسکن و معیشت را از دیگر مشکلات فرهنگیان جزیره کیش دانست.

در پایان مراسم از فرهنگیان حاضر در مراسم با اهداء لوح های فشرده و کتب فرهنگی از سوی دفتر امام جمعه کیش تقدیر شد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff