تحقق وعده آیت الله رئیسی در هرمزگان؛ فرآیند اعطای سند مالکیتی در محلات شهر بندرعباس آغاز شد

استاندار هرمزگان از تحقق وعده ریاست جمهوری مبنی بر تعیین تکلیف اسناد مالکیتی در محلات شهر بندرعباس خبر داد و گفت: روند تعیین تکلیف اسناد مالکیتی در محلات بندرعباس آغاز شده و اجرا خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عصر امروز با ارتباط ویدئو کنفرانسی وزیر راه و شهرسازی با استاندار هرمزگان یکی از وعده‌های مهم آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور اسلامی ایران مبنی بر تعیین تکلیف سندهای مالکیت در شهر بندرعباس عملی و اولین سندهای آماده شده در محله اسلام آباد به مردم تحویل شد.

وزیر راه و شهرسازی در این جلسه اظهار داشت: در سفر ریاست جمهوری به استان هرمزگان متاسفانه بنده نتوانستم به علت ماموریت خارج از کشور به این استان مهم رئیس جمهور را همراهی کنم اما در برنامه داریم به زودی سفری به هرمزگان داشته باشم.

وی افزود: یکی از تاکیدات ما انجام امور مرتبط با درخواست استاندار هرمزگان مبنی بر احداث یک شهر جدید ساحلی در این استان است، ما برای انجام این کار زمان‌بندی گذاشته‌ایم و ماموریت ویژه داده‌ایم تا این مسئله را عملیاتی کرده و در سفر به هرمزگان عملیات اجرایی این شهر آغاز شود.

رستم قاسمی گفت: امیدواریم مدیران و مسئولان در استان هرمزگان هم سریعتر تغییر کاربری‌ها و امور مرتبط را در استان و در شورای برنامه ریزی انجام دهند تا ما نیز در کشور مجوزها و مصوباتش را پیگیری کرده و عملیات اجرایی این شهر ساحلی را آغاز کنیم.

وی تصریح کرد: بازآفرینی محلات فرسوده باید در دستور کار مدیران استانی قرار بگیرد چرا که برای سال آینده منابع خوبی پیش‌بینی شده تا مشکلات مردم در این بافت فرسوده کشور کاهش یابد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: به دنبال حل مشکل اسناد مالکیتی مردم هستیم و در این راستا در خدمت مردم هرمزگان خواهیم بود تا بتوانیم مشکلات این حوزه را در شهر بندرعباس و سایر شهرها حل کنیم.

مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان نیز در این آیین اظهار داشت: ریاست محترم جمهوری در سفری که به استان داشتند و پیش از آن یکی از دغدغه‌های مهم خود را حل مشکل مالکیت مردم در استان بود که دستورات ویژه‌ای نیز صادر کردند.

وی افزود: بر همین مبنا کارگروه ویژه‌ای در استان هرمزگان تشکیل شد و کار را برای همه محلات شروع کرده‌ایم و با تاکید دولت محترم مطابق یک برنامه ریزی مشکل مالکیت را در شهر بندرعباس و سراسر استان حل کنیم.

استاندار هرمزگان گفت: در شهر بندرعباس تقریبا نیمی از جمعیت در بافت حاشیه‌ای زندگی می‌کنند که مهم‌ترین نگرانی آنها مسئله مالکیت است، ما مالکیت را گام اول توسعه شهری می‌دانیم و در همین راستا حرکت خواهیم کرد و با توجه ویژه‌ای که از سوی ریاست جمهوری و وزیر راه و شهرسازی وجود دارد امیدواریم این مشکل به زودی حل شود.

وی تصریح کرد: امروز در این مراسم تحویل سند به صورت نمادین انجام شد، در محله اسلام ۱٫۵ دانگ زمین‌ها در اختیار دولت بود که مشکل آن حل شد و ۴٫۵ دانگ آن در اختیار بنیاد مستضعفان است که این هم در چند روز آینده حل می‌شود.

دوستی گفت: تعیین تکلیف اسناد مالکیتی مردم آغاز شده و به ترتیب در تمام محلات بندرعباس انجام می‌شود.

گفتنی است در این آیین ۲ سند مالکیتی آماده و در به صاحبان منازل مسکونی در محله اسلام آباد از سوی استاندار هرمزگان تقدیم شد.

انتهای پیام/