تحصیل با استرس درمدارس ترک خورده قشم / آیا وعده های مسئولین عملی می شود ؟
+ پ -
تحصیل با استرس درمدارس ترک خورده قشم / آیا وعده های مسئولین عملی می شود ؟

مدارس ترک خورده قشم باعث شده ، دانش آموزان سال تحصیلی خود را با ترس آوار شدن سقف کلاس های درس شروع کنند .

به گزارش خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی هرمز  از  قشم ، مدرسه یکی از مهمترین مکان هایی است که دانش آموزان برای اداره کشور در آن پرورش داده می شوند که این پرورش باید در کنار آرامش و به دور از هر گونه دلهره و استرس باشد ولی متاسفانه مدارس ترک خوره قشم این آرامش را از دانش آموزان قشمی گرفته است و هر آن ممکن است دانش آموزان قشمی زیر آوار شوند.

 

شهرستان قشم با وجود درآمد های کلان و ثروت عظیمی داشتن این محیط آموزشی زیبنده این شهر نبوده و این وضعیت غیر قابل تحمل است چراکه اکثر مدارس این شهر قدیمی و فرسوده است و با کوچکترین زمین لرزه جان دانش آموزان تهدید می شود و این مسئله موجب دغدغه و نگرنی خانواده ها شده است .

 

 

این در حالی است که امامان جمعه شهرستان قشم اعم از شیعه و سنی بار ها در خطبه های نماز جمعه از مسولان استان و شهرستانی خواسته اند برای رفع این مشکل گامی اساسی بردارند ولی هنور خبری از رفع این مشکل نیست و فقط وعده هایی در این زمینه به مردم داده شده است که امید از این وعده ها تحقق پیدا کند .
حمیدرضا مومنی ، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به شرایط نامناسب و فرسودگی مدارس قشم گفت : برای حل مشکلات این حوزه ۴۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است تا صرف بازسازی و مرمت مدارس قشم شود .
وی افزود : در گام بعدی موضوع افزایش احداث مدارس جدید، هوشمندسازی مدارس و ساخت خانه معلم در جزیره قشم در دستور کار قرار دارد.

 

 

مومنی با بیان اینکه نبود خانه معلم مانعی مهم در جذب دبیران و معلمان جدید به جزیره محسوب می شود، گفت: برای حل این مشکل امسال ۴۰ خانه معلم در جزیره قشم احداث می شود.

 

با وجود اینکه پایه پیشرفت کشوردرمدارس و دانشگاه‌ها بنیانگذاری می ‌شود باید توجه ویژه ای به مشکلات این حوزه داشت و باید دید این وعده های مسولان شهرستان قشم عملی می شوید یا که مثل اکثریت وعده ها در حد حرف می ماند.

 

گفتنی است ” از میان ۵۰ مدرسه شهر قشم ۶ مدرسه در شرایط تخریب قرار دارد که دانش آموزان در این مدارس فرسوده تحصیل می کنند .

 

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff