تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
اجتماعی
کد خبر : 460639
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
رئیس پردیس بین الملل کیش :

تحصیل مشمولان نظام وظیفه مقیم خارج از کشور در کیش عملیاتی شد

رئیس پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی شریف کیش از ایجاد تسهیلات ویژه تحصیل برای مشمولان نظام وظیفه خارج از کشور در پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی شریف کیش خبرداد و افزود: این افراد می توانند با برخورداری از تسهیلات ویژه با امکان بررسی سوابق تحصیلی در این دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازند.

تحصیل مشمولان نظام وظیفه مقیم خارج از کشور در کیش عملیاتی شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، علی سلک غفاری رئیس پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی شریف کیش  با اشاره به ایجاد امکان برگزاری دوره های مشترک تحصیلی با دانشگاه های خارجی در جزیره کیش افزود: شرایط اجرای طرح تحصیلات تکمیلی مشمولان نظام وظیقه( غیرغایب) در پردیس دانشگاه شریف کیش برای نخستین بار در کشور مهیا شده است.

ایجاد شرایط تحصیل دانش آموزان مشمول ایرانی مقیم خارج از کشور در کیش

وی با اشاره به اجرایی سازی بند ۱۱ سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغیه رهبر معظم انقلاب در خصوص مناطق آزاد، ساماندهی فرهنگی و جذب نخبگان ایرانی مقیم خارج از کشور که از سیاست های راهبردی کشور است افزود: با پیگیری های دانشگاه شریف و همکاری ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان نظام وظیفه، سازمان منطقه آزاد کیش و وزارت خارجه ضوابط و تسهیلات ویژه ایجاد و در تاریخ اول بهمن ماه ۹۶ ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه این رویداد به عنوان پایلوت در میان ۷ منطقه آزاد کشور در کیش اجرایی می شود تا در صورت موفقیت در دیگر مناطق آزاد کشور نیز اجرایی شود.

غفاری تاکید کرد: دانشجویان پذیرفته شده در پردیس بین الملل کیش دانشگاه شریف مقیم خارج از کشور به منظور تسهیل در رفت و آمد در سال می توانند ۴ مرتبه و هر بار به مدت ۲ هفته به محل زندگی خود سفر کرده و برای تردد های مورد نظر با استفاده از وثیقه این دانشگاه تنها یکبار در طول تحصیل نیاز به دریافت مجوز تردد دارند.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت دانشگاه در مقطع کارشناسی از ۲ به ۴ رشته به عنوان یکی از تسهیلات عملیاتی شده در راستای جذب نخبگان ایرانی مقیم خارج از کشور افزود: دانش آموزان علاقمند به تحصیل در پردیس بین الملل دانشگاه شریف کیش می توانند در رشته های عمران، مکانیک، صنایع، کامپیوتر، هوافضا و مواد در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهند.

ایجاد شرایط بورس کامل تحصیلی برای ۴ نفر از دانش آموزان ایرانی مقیم خارج از کشور با تشخیص شورای پذیرش پردیس دانشگاه شریف و تایید هیئت امنای دانشگاه که دارای سابقه تحصیلی درخشان هستند را از جمله تسهیلات سال ۹۶ این دانشگاه برشمرد که برای سال تحصیلی ۹۷ نیز در نظر گرفته شده است.

امکان پذیرش از طریق سوابق تحصیلی

پذیرش دانشجویان از طریق بررسی سوابق تحصیلی از مواردی است که غفاری با اشاره به آن افزود: این روش به از بین رفتن دغدغه های کنکور در دانش آموزان کمک کرده و این امکان را برای آنان ایجاد می کند تا همپای دانش آموزانی که از طریق آزمون سراسری پذیرش می شوند پیشرفت کنند.

وی افزود: تحصیل دانشجویان مقیم خارج از کشور در دانشگاه صنعتی شریف کیش با توجه به اعتبار مدارک این دانشگاه در کل دنیا، امکان ادامه تحصیل و ماندگاری آنان در کشور را علاوه بر کمک به جذب سرمایه گذاران خارجی که به دنبال تحصیل فرزندان خود در دانشگاه های معتبر هستند را افزایش می دهد.

وی با اشاره به سیاست های راهبردی و استراتژیک دانشگاه شریف مبنی بر جذب دانشجویان ایرانی مقیم خارج از کشور که در ۲ سال گذشته ابلاغ شده است و با توجه به ارزآوری، اشتالزایی و جذب دانشجویان نخبه در این دانشگاه افزود: از سال گذشته تسهیلات بورس در مهر ماه ارائه شد که به موجب این طرح به ۳نفر در مقطع کارشناسی که در آزمون سراسری رتبه زیر ۲ هزار کسب کرده بودند بورس کامل تحصیلی اعطا شد.

وی افزود: در مقطع کارشناسی ارشد نیز نفرات اول تا سوم دانشگاه های سطح یک و در مقطع دکترا ۳ نفر اول دانشگاه های سطح یک کشور از بورس کامل تحصیلی این دانشگاه بهره مند شدند و این فرآیند برای سال ۹۷ نیز اجرایی خواهد شد.

جذب دانشجوی خارجی و برگزاری دوره های مشترک

رئیس پردیس بین الملل دانشگاه شریف کیش با اشاره به نشست هیئت امنای دانشگاه در دی ماه ۹۶ اظهار کرد: براساس سیاست های تکمیلی برنامه راهبردی و استراتژیک بین المللی سازی فعالیت ها این پردیس که جذب دانشجوی خارجی است، در اواخر سال ۹۵ مجوزهای لازم دریافت شد.

وی ادامه داد: در این راستا در سال ۹۶ بیش از ۳ دانشجوی خارجی از کشورهای بحرین، عراق و هند جذب شد که در بهمن ماه امسال جذب ۱۰ دانشجوی خارجی در مقاطع کارشناسی و ارشد در رشته های مهندسی مکانیک، کامپیوتر و نفت قطعی شده و پرونده ۳۵ دانشجو مورد بررسی های علمی اولیه قرار گرفته و جهت انجام مراحل نهایی پذیرش و تکمیل مدارک به وزارت علوم و تحقیقات ارسال شده است که به احتمال زیاد آن ها نیز در سال ۹۷ می توانند تحصیل خود را در این دانشگاه شروع کنند.

غفاری با اشاره به دعوت از اساتید خارجی در پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی شریف کیش از حضور ۳ استاد خارجی جهت تدریس دروس دانشگاه به زبان انگلیسی خبرداد و افزود: برگزاری دوره های مشترک در تحصیلات تکمیلی از دیگر برنامه های این دانشگاه است که در آینده نزدیک محقق می شود.

برگزاری کنفرانس های بین المللی در دوره های پژوهش مدیریت انرژی از دیگر مواردی است که به گفته این مسئول در پردیس بین الملل دانشگاه شریف کیش در حال اجرایی شدن است که ۲۰ نفر از متقاضیان پذیرفته شده اند و دروس توسط اساتید ایرانی و آلمانی برای آنان تدریس خواهد شد.

دریافت مجوز برگزاری آزمون های زبان انگلیسی و آلمانی، انعقاد تفاهم نامه با شرکت های دانش بنیان در زمینه های آزمایشگاهی و پژوهشی، ایجاد مرکز تولید محصولات دانش بنیان، امضاء تفاهم نامه فناوری اطلاعات در حوزه های نفت و انرژی و فناوری های پیشرفته از دیگر مواردی بود که غفاری به آن ها اشاره کرد.

ارائه تخفیف ۳۰ درصدی به کیشوندان

وی همچنین به ارائه تسهیلات ویژه برای کیشوندان راغب به تحصیل در این دانشگاه خبرداد و افزود: سال گذشته کیشوندان در علاقمند به تحصیل در این دانشگاه در مقطع کارشناسی در قالب بورس تحصیلی مشمول طرح تخفیف ۳۰ درصدی کامل از دانشگاه شدند .

رئیس پردیس بین الملل دانشگاه شریف کیش ادامه داد: در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز دانشجویانی که فارغ التحصیل این دانشگاه یا دانشگاه مادر صنعتی شریف بودند از تخفیفات ۲۰ درصدی کامل بهره مند شدند و دانشجویانی که مقطع کارشناسی یا ارشد خود را در دیگر دانشگاه ها گذرانده باشند تا از تخفیفات ۲۰ درصدی در شهریه متغیر برای دوره های بالاتر برخوردار می شوند.

وی شرایط برگزاری دوره های مشترک با دانشگاه های خارجی را گذراندن یک دوره ۲ ساله آموزشی در ایران و دوره ۲ ساله پژوهشی در دانشگاه کشور مورد تفاهم توسط یک استاد ایرانی و یک استاد از کشور مقابل عنوان کرد و افزود: مدرک تحصیلی دانشجویان این دوره ها توسط هر دو دانشگاه صادر می شود.

در پایان این مراسم از اصحاب رسانه کیش در راستای انتقال صحیح، شفاف و صادقانه اخبار با اهداء لوح تقدیر شد.

پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی شریف کیش هم اکنون با حضور ۱۸۰ دانشجو در ۶ رشته مهندسی مواد، عمران، صنایع، کامپیوتر، هوا فضا و مکانیک در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه های معتبر کشور است.

جزیره مرجانی کیش با ۹۱٫۵ کیلومتر مربع مساحت در میان آب های نیلگون خلیج فارس و جمعیت ۳۷ هزار نفری نزدیک به ۸ هزار دانش آموز و بیش از ۶ هزار دانشجو در مقاطع تحصیلی ورشته های مختلف دانشگاهی است.
انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=460639
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل