تحریم و اخراج برخی از اساتید انقلابی/ مدح برخی از سران فتنه 88 در دانشگاه های بوشهر
+ پ -
تحریم و اخراج برخی از اساتید انقلابی/ مدح برخی از سران فتنه ۸۸ در دانشگاه های بوشهر

در سایه چشم پوشی روسای برخی دانشگاه ها، اساتیدی هستند که به جای تدریس مباحث محوله و سرفصل های درسی، وقت کلاس را به سیاه نمایی دوران ۸ ساله دولت قبل و مدح برخی از سران فتنه ۸۸ اختصاص داده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ بیش از دو سال و نیم  از روی کار آمدن دولت جناب روحانی می‌گذرد که تقریباً یک سال اول این دولت، وزارت علوم به خاطر مسائل حاشیه‌ای سیاسی و تصویه حساب های حذبی نتوانست در مسیر اصلی خود که همان رشد علمی کشور است،به نحو قابل قبولی حرکت کند.

پس از چندی و با اقدام به جای مجلس شورای اسلامی در استیضاح فرجی دانا، وزیر پرحاشیه دوم خردادی، امیدها برای بهبود اوضاع علمی کشور و دلخوشی به تدبیر فرهادی بسیار شدت گرفت و انتظار می‌رفت که محیط دانشگاه ها از فضای سیاسی قبل از روی کار آمدن این وزیر خارج شده و اساتید به جای اردوکشی سیاسی، به بهبود اوضاع علمی کمک کنند.

گرچه با رفتن فرجی دانا نیز چند ماهی این وزارتخانه عریض و طویل درگیر مسائل غیر آموزشی بود ولی با آمدن فرهادی تا حدودی از شدت سیاسی کاری های مغرضانه کاسته شد و میدان از برخی ها که دغدغه هایی غیر علمی داشتند تا حدودی گرفته شد ولی همچنان برخی از اساتید دست از سیاسی بازی بر نداشته و به ویژه اساتید فتنه‌گر و حامیان فتنه در پی همراه کردن دانشجویان با فتنه ۸۸ هستند کلاس درس را با گعده های سیاسی گاها اشتباه می گیرند.

 در همین راستا، استان بوشهر نیز از قافله عقب نمانده است و در سایه چشم پوشی روسای برخی دانشگاه ها اساتیدی هستند که به جای تدریس مباحث محوله و سرفصل های درسی، وقت کلاس را برای سیاه نمایی دوران ۸ ساله دولت قبل و مدح برخی از سران فتنه ۸۸ اختصاص داده اند.

از بسیاری دانشگاه ها شنیده می شود که برخی از اساتید انقلابی را تحریم کرده اند و واحدهای حداقلی را برای تدریس برای آنها در نظر گرفته اند، این در حالی است که برخی از اساتید به این شیوه تبعیض آمیز به شدت معترض هستند ولی تا کنون کسی پای درد دل این اساتید ننشسته است.

کانون ها و انجمن های علمی زیادی نیز در دانشگاه های کشور و به تبع آن دانشگاه های استان بوشهر فعالیت می کنند که به دلیل جو غالب مسئولین دانشگاه این کانون ها با گرایش های اصلاح طلبی و حمایت از فتنه در دانشگاه فعالند و هر روز تصویر سران فتنه را بر دیوارهای دانشگاه های استان شاهدیم و هیچ کمیته و شورایی بر این تخلفات نظارت نمی کند و یا اگر نظارت می کند نتیجه ای را تا کنون دانشجویان ندیده اند.

قطعاً اگر مسائل علمی در دانشگاه‌ها آلوده به مسائل سیاسی شود و فعالیت های حزبی برخی از اساتید و دانشجویان جای کارهای اصیل آموزشی را بگیرد وضع فضای علمی استان از این وضع اسف بار نیز بدتر می شود و روز به روز باید شاهد کم سو تر شدن چراغ علمی دانشگاه های استان بوشهر باشیم.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff