تحریم جدید موشکی ایران به خاطر مسائل داخلی آمریکا بود/ بعید است موضع تهران در قبال سوریه تغییر کند
+ پ -
تحریم جدید موشکی ایران به خاطر مسائل داخلی آمریکا بود/ بعید است موضع تهران در قبال سوریه تغییر کند

روزنامه آمریکایی با بیان آنکه باراک اوباما به دلیل مخالفت‌های داخلی در قبال ایران،‌ تحریم‌های جدید موشکی را اعمال کرد، تغییر مواضع تهران در قبال سوریه را «بعید»‌ دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در ادامه تحلیل‌ها درباره تحولات اخیر در روابط آمریکا و ایران، یک روزنامه آمریکایی دلیل تحریم‌های موشکی تازه علیه تهران را مخالفت‌های داخلی با مواضع اوباما در قبال ایران دانست.

وال استریت ژورنال در یادداشتی نوشت: «تبادل زندانیان بین آمریکا و ایران که با نهایی شدن اجرای توافق هسته‌ای همراه شد، نقطه عطفی در سیاست تعامل رئیس‌جمهور باراک اوباما بوده اما حل درگیری و بحران سوریه قطعا چالش بعدی و سختی برای او خواهد بود».

این روزنامه آمریکایی نوشت: «با توجه به اینکه زمان ریاست جمهوری اوباما رو به اتمام است و امسال سال سیاست انتحاباتی در واشنگتن و تهران است، بی اعتمادی شدیدی درباره چشم اندازها برای همکاری بیشتر این دو وجود دارد».

رسانه وابسته به جمهوریخواهان درباره تحریم‌های موشکی اخیر ایران تصریح کرد: «با تحریم‌های جدید ضد تهران به خاطر برنامه موشک بالستیک، رئیس‌جمهور(اوباما) به دنبال رفع نگرانی‌های داخلی درباره دیپلماسی ایران است اقدامی که تنها ساعاتی پس از اجرایی شدن توافق هسته‌ای انجام شد».

وال استریت ژورنال با اشاره به بحران سوریه و مواضع متفاوت آمریکا و ایران نوشت: «هرگونه پیشروی و گستردگی بیشتر در سیاست تعامل آقای اوباما(با ایران) از جمله در قضیه سوریه با مشکلات مهمی روبرو است».

در همین ارتباط «دنیس راس»، مشاور پیشین رئیس‌جمهور آمریکا در امور خاورمیانه تاکید کرده که بعید است ایران موضع خود را در قبال سوریه تغییر دهد چرا که «عقب‌نشینی در سوریه برای آنها شبیه به شکست» خواهد بود.

راس افزود: «ما باید درباره اینکه در آینده نزدیک تا چه حد شاهد تغییر در امور و مسائل باشیم، انتظارات کمی داشته باشیم».

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff