تحریم‌ها، وعده‌های دروغین و قول‌های اوباما به ایران/ رسیدن سی‌ام ژوئن و آغاز دبه‌های اوباما
+ پ -
تحریم‌ها، وعده‌های دروغین و قول‌های اوباما به ایران/ رسیدن سی‌ام ژوئن و آغاز دبه‌های اوباما

یک نشریه آمریکایی نوشت: جمهوری اسلامی چه در مذاکرات باشد یا بیرون برود نتیجه تیره و تار خواهد بود زیرا شاهد ایرانی بالقوه مسلح به سلاح هسته‌ای یا ایرانی با پول‌های نقد فراوان که آماده پیشبرد اهداف خود در منطقه است، خواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نشریه آمریکایی «ترامپیت» در گزارشی تحت عنوان «تحریم‌ها، وعده‌های دروغین و قول و قرارها با ایران» نوشت:با نزدیک شدن به مهلت ۳۰ ژوئن برای توافق نهایی هسته‌ای با ایران، واشنگتن با احتمال شکست در مذاکرات مواجه شده است.

بر اساس این گزارش، پیچیدگی نوع تحریم‌های تحمیلی بر ایران، اوباما را در محدودیت گذاشته است زیرا رییس جمهور آمریکا قول داده بود که تحریم‌های غیر هسته‌ای تحمیلی برداشته نمی‌شوند اما آیا رییس جمهور آمریکا قادر است در عین اطمینان دهی به ایران برای رفع چنین تحریم‌هایی به وعده‌هایی که به افکار عمومی در زمینه عدم رفع تحریم‌های غیر هسته‌ای عمل کند؟

به گزارش ترامپیت، اوباما اگر خواهان ارائه ۱۵۰ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران به این کشور در قالب رهایی از تحریم‌ها باشد باز هم مشکل وجود دارد زیرا ایران قادر به دسترسی به این مبالغ نیست زیرا تحریم‌های غیر مرتبط هسته‌ای مانع دستیابی ایران به ۱۵۰ میلیارد دلار خواهند شد.

 حال اوباما از یک سو با توجه به وعده‌هایی که به ایران داده باید حتما تحریم‌های غیر مرتبط هسته‌ای را برطرف کند اما در برابر قول‌هایی که او به افکار عمومی داده است باید درباره تحویل ۱۵۰ میلیارد دلار به ایران دبه درآورد که این خود نیز توافق هسته‌ای را به ورطه نابودی می‌کشاند.

این رسانه آمریکایی در بخشی دیگر با اشاره به سرگردانی های اوباما در این زمینه قول‌های متفاوتی که او به ایران از یک سو و افکار عمومی از سوی دیگر داده است، نوشت: واقعیت این است که تخفیف‌های تحریمی موجب سود بردن ایران و رسیدن این کشور به امیال منطقه‌ایش می‌شود. یک ایران قدرتمند به مفهوم کشوری با سیاست خارجی هجومی‌تر است که موجب بیم کشورهای عربی همسایه خواهد شد. از سویی این اقدام باعث قدرتمندتر شدن و افزون‌تر شدن نبرد نیابتی می‌شود. همچنین سپاه پاسداران ایران و حزب‌الله لبنان با دریافت ۱۵۰ میلیارد دلار به فوریت مواضعشان ارتقا یافته و البته برنامه موشکی بین قاره‌ای ایران نیز با سرازیر شدن پول و سرمایه از بانک‌ها و دیگر شرکت‌ها رشد می‌یابد.

این نشریه در خاتمه با طرح سئوال‌هایی نوشت: آیا اوباما با تزریق ۱۵۰ میلیارد دلار به ایران موافقت می‌کند؟ یا این‌که با تغییر تصمیم اساس مذاکرات را بر هم می‌زند و ایران بطور بالقوه از مذاکرات خود را بیرون می‌کشد؟ در هر دو صورت نتیجه تیره و تار خواهد بود. زیرا ما شاهد یک ایران بالقوه مسلح به سلاح هسته‌ای یا ایرانی با پول‌های نقد فراوان که آماده پیشبرد اهداف خود در منطقه است،خواهیم بود. با نزدیک شدن به تاریخ ۳۰ ژوئن وقت انتخاب برای اوباما فرا می‌رسد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff