تحت فشار قرار گرفتن یک نماینده مجلس بخاطر انتقاد از بانک مرکزی!
+ پ -
طی نامه بانک مرکزی به رئیس مجلس صورت گرفت؛

تحت فشار قرار گرفتن یک نماینده مجلس بخاطر انتقاد از بانک مرکزی!

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین دژ، ولی الله سیف مدیرکل بانک مرکزی را متهم کرد که وی را به دلیل انتقاد از عملکرد بانک مرکزی تحت فشار گذاشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، حجت الاسلام بیگی نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین دژ با اشاره به میلیاردها تومان معوقات بانکی، عملکرد ضعیف بانک مرکزی را عامل اصلی رکود اقتصادی، تورم، تعطیلی کارخانجات و شهرک های صنعتی دانست و گفت: عملکرد بانک مرکزی باعث شده تا پول ۷۵ میلیون نفر در جیب ۱۵ نفر باشد!

این نماینده مجلس سخت گیری بانک در پرداخت مبالغ ناچیز وام به جوانان و مردم عادی را در مقایسه با پرداخت وام ۶۵ میلیارد تومانی به یک نفر آن هم بدون دریافت وثیقه و ضامن معتبر غیر قابل توجیه دانست و اظهار کرد: چطور می شود که برای جوانی از سولدوز، تکاب، میاندواب که ازدواج کرده و وام ازدواج میخاهد وام نمیدهند و برای دو میلیون دو سه ضامن میخواهند اما برای ۶۵ میلیارد ضامن لازم نیست؟!

وی افزود: موضوع بعدی این است که آیا ۲۰۰ میلیارد تومان معوقات بانکی در یک شب اتفاق افتاده است؟ اصلا آیا بانک مرکزی برنامه ای برای بازپس گیری این معوقات که در دستان عده ای انگشت شمار است، دارد؟

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین دژ، ولی الله سیف مدیرکل بانک مرکزی را متهم کرد که وی را به دلیل انتقاد از عملکرد بانک مرکزی تحت فشار گذاشته است.

حجت الاسلام بیگی تصریح کرد: بانک مرکزی به آقای لاریجانی نامه نوشته که آقای بیگی علیه بانک مرکزی تند حرف زده، خب من نماینده شدم که حرف بزنم این حرفها را که میزنم میگویند انتقاد کرده، من آمده ام حرف بزنم. بعد نماینده را تهدید می کنند که چرا حرف زدی، این است مفهوم دموکراسی؟ مردم به من رأی دادند که آزادنه حرف هایشان را بزنم بنابراین باید به رأی مردم ارزش قائل شد.

وی نحوه برخورد با کارخانجات و واحدهای تولیدی ورشکسته را نامناسب ارزیابی کرد و گفت: آیا کارخانه ای که چک  برگشتی دارد یا یک معوقه دارد باید بسته شود تا کارگرها از کار بیکار شوند؟ چه عجب زورشان به ۲۰۰ میلیارد معوقات نرسید؟ اما آمدند برای چیزهای کوچک کارخانه را بستند و مصادره کردند تا کارگران از کار بیکار شوند.

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین دژ، نرخ سود بانک های کشور را “ربوی” عنوان کرد و با اشاره به اینکه نرخ سود بانکی در اصطلاح ۲۸درصد است اما در عمل با زیرمیزی، رشوه و هدیه تا ۴۵درصد هم می رسد، اظهار کرد: با اطمینان میگویم که این نرخ سود بانکی که میدهند همه  ربوی است یعنی در مملکت اسلامی نشستیم و به دستورات آن نمیتوانیم عمل کنیم چون بانک های ما در مسابقه برج سازی و بنگاه های اقتصادی هستند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff