تجمع حوزویان قم در راستای تاکید بر حفظ عزت ملت ایران در مذاکرات هسته‌ای
+ پ -

تجمع بزرگ حوزویان قم در راستای تاکید بر حفظ عزت ملت در مذاکره هسته‌ای و ایستادگی تیم مذاکره‌کننده برابر زیاده‌خواهی‌های غرب دقایقی پیش آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، تجمع بزرگ حمایت از مواضع رهبر معظم انقلاب در مذاکرات هسته‌ای دقایقی پیش با حضور جمع زیادی از طلاب و شهروندان قم در مدرسه فیضیه و میدان آستانه آغاز شد.

علاوه بر طلاب برادر که در حیاط مدرسه فیضیه حضور دارند، جمع کثیری از خواهران نیز در میدان آستانه گردهم آمده‌اند و در این تجمع شرکت کرده‌اند؛ همچنین افرادی همچون احمد امیرآبادی و حجت‌الاسلام آشتیانی نمایندگان قم در مجلس هم در این تجمع حضور دارند.

در دست شرکت‌کنندگان در این تجمع تصاویر امام و رهبری و پلاکاردهایی حاوی شعارهای استکبارستیزی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به پلاکاردهایی با عناوین «مذاکره آره، تحریم نه»، «مذاکره آری، عبور از خط قرمز نه»، «مرگ بر آمریکا»، «در خزان هسته‌ای جای شهدا خالی»، «اجازه نمی‌دهیم دشمن مقاومت ما را بشکند» و … اشاره کرد.

همچنین شعارهایی همچون «خون شهیدان ما قابل اکسید نیست»، «نگاهمان به داخل کلید حل مشکل»، «اگر سر به سر تن به کشتن دهیم، به از آن که کشور به دشمن دهیم» و «هیهات من الذله» نیز توسط آنها سر داده می‌شود.

همچنین شعرخوانی دسته‌جمعی افراد حاضر در حمایت از مقام عظمای ولایت فقیه از دیگر حاشیه‌های این تجمع به شمار می‌رود.

سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت استان قم نیز در بیانیه‌ای که در میان شرکت‌کنندگان توزیع کرده ضمن بازخوانی سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد لزوم مقاومت در برابر دشمن و رعایت خطوط قرمز در مذاکرات بر موارد چندی تاکید کرده است.

از جمله این نکات می‌توان به این بندها اشاره کرد: تمام تحریم‌ها علیه ایران باید یکجا و هم زمان با امضای توافقنامه کاملا لغو (نه تعلیق) شود؛ دستاوردهای هسته‌ای در حد نیازهای واقعی کشور باید حفظ و تقویت شود، هیچگونه نظارت و اعمال محدودیت بر نیروهای مسلح و مراکز نظامی و امنیتی پذیرفته نشود، هیچ نظارتی فراتر از مقررات و عرف بین‌المللی اعمال نشود، توافق هسته‌ای باید برگشت‌پذیر و در صورت نقض عهده دشمن ما هم بتوانیم به شرایط قبل از توافق برگردیم و هیچ مانعی برای استمرار تحقیقات و پیشرفت علمی و فنی در امور هسته‌ای و هیچ محدودیتی برای دانشمندان مربوطه وجود نداشته باشد.

در پایان تصریح شده است: راه برون‌رفت از معضلات اقتصادی کشور، همانا اهتمام کامل به اقتصاد مقاومتی و نیروها و استعدادهای درونی نظام و پرهیز از هرگونه اعتماد و اطمینان و در رأس آن آمریکای مستکبر و تروریست است.

قرار است در این همایش غلامعلی حداد عادل نماینده مجلس شورای اسلامی و حجت‌الاسلام اراکی رئیس مجمع تقریب مذاهب اسلامی سخنرانی کنند.

حاشیه‌نگاری از تجمع طلاب در قم:

*در حال حاضر که هنوز مراسم سخنرانی آغاز نشده است فضای حیاط مدرسه فیضیه و بالکن‌ها مملو از جمعیت شده است.

*پیش از آغاز مراسم سخنرانی مهدی سلحشور به قرائت اشعاری با محوریت موضوع مقاومت پرداخت.

* در این تجمع پلاکاردهایی با نوشته‌های «دشمن محرم، مردم نامحرم»، «مذاکره آری، پذیرش نظام سلطه نه»، «مذاکره آری، بی‌خبری مردم نه»، «مذاکره آری، فریب نه»، «مذاکره آری، کند شدن حرکت علمی»، «مذاکره آری، بهانه جویی نه» و… در دست شرکت کنندگان قرار دارد.

*در حاشیه محل برگزاری مراسم سخنان مقام معظم رهبری و همچنین عکس شهدای هسته‌ای در قالب بنرهایی نصب شده است.

*جمعیت کثیری از بانوان طلبه نیز در خارج از محل برگزاری مراسم تجمع کرده‌اند.

*در این مراسم اعلام شد که علما بر برگزاری این تجمع تاکید کرده‌اند و از برگزاری آن حمایت داشته‌اند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff