تجلیل رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از پرستاران و مدافعان سلامت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ همزمان با ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (سلام اللّه علیها) و روز پرستار، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با همراهی دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در مجتمع آموزشی درمانی دکتر شریعتی بندرعباس حضور یافت و ضمن تبریک این مناسبت فرخنده ، از زحمات شبانه روزی پرستاران و مدافعان سلامت تجلیل کرد.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان همچنین ضمن حضور در جمع پرستاران و دیدار و گفتگو با کادر درمان و مدافعان سلامت از بخش های مختلف بیمارستان دکتر شریعتی بندرعباس بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید با اشاره به مجاهدت ها و تلاش های شبانه روزی پرستاران و کادر درمان در مقابله با ویروس منحوس کرونا اظهار داشت: رسالت و تعهد سنگین این قشر شریف و دلسوز در قبال سلامت جامعه باعث شده است پرستاران به تأسی از بزرگ پرستار عالم حضرت زینب کبری «سلام اللّه علیها»، جلوه های بی بدیلی از نوعدوستی و خدمت را به منصه ظهور برسانند که شایسته تقدیر است.

صالحی با تأکید بر اینکه دادگستری کل استان هرمزگان در حیطه مسئولیت های قانونی خود از هیچ تلاشی برای همراهی و همیاری پرستاران فروگذار نخواهد شد اظهار داشت: با توجه به تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه، اقتضای اجرای عدالت درنظام سلامت این است که سهم جامعه پرستاری در خدمات پزشکی مشخص و اعطا شود و در همین راستا موضوع مطالبات این قشر را در چارچوب قانونی پیگیری خواهیم کرد.

وی در ادامه، ترخیص سریع اقلام ضروری حوزه بهداشت و درمان از جمله محموله های بزرگ ماسک و مواد ضدعفونی کننده از گمرکات و بنادر و تحویل آنها به مراکز درمانی و بیمارستان ها را یکی از مهمترین اقدامات دستگاه قضایی استان به منظور حمایت از پرستاران و مدافعان سلامت برشمرد.

گفتنی است ، رئیس شورای قضایی استان هرمزگان در پایان این بازدید با تقدیم لوح سپاس از ایثار و مجاهدت پرستاران و کادر درمان به عنوان مدافعان سلامت و فعالان عرصه مقابله با کرونا تجلیل کرد.

انتهای پیام/