تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 539202
تاریخ انتشار:دوشنبه 19 خرداد 1399 - 9:17| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
یادداشت:

نظام لیبرال دموکراسی غربی در حال فروپاشی است

حوادثی نظیر کشتار سیاه پوستان و تبعیض نسبت به رنگین پوستان در دنیای جدید به دلیل افزایش آگاهی ملت ها، چهره واقعی و خوی استکباری آمریکا را برای جهانیان نمایان ساخته و روند افول آمریکا و نظام لیبرال دموکراسی غربی در حال فروپاشی است.

نظام لیبرال دموکراسی غربی در حال فروپاشی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ رسول صفی زاده تحلیلگر ارشد مسائل سیاسی و روابط بین الملل در یادداشتی با اشاره به اتفاقات اخیر در آمریکا نوشت: پس از شکست سیاست های آمریکا در کشورهای مختلف جهان اعم از غرب و شرق این روزها نظام آمریکا شاهد بزرگترین شکست اجتماعی است که از درون در حال خرد کردن بنیان های  این نظام سکولار و جهان خوار  می باشد و در واقع این روزها که تیتر یک رسانه های غرب و شرق به کرونا اختصاص یافته؛ ویروسی بدتر از کرونا وارد سرازیری افول شده است و واضح است که حوادث و اعتراضات مردم در قلب آمریکا نشان از تحولی عظیم دارد که در این کشور در حال جریان است.

اینکه آمریکا رو به افول است امری جدید نیست بلکه کلید آن پیش تر با حوادثی همچون انقلاب اسلامی ایران زده شده بود انقلابی که لرزه بر اندام نظام استکباری آمریکا انداخت اما بروز حوادثی نظیر کشتار سیاه پوستان و تبعیض نسبت به رنگین پوستان در دنیای جدید به دلیل افزایش آگاهی ملت ها در مرحله نخست چهره واقعی و خوی استکباری آمریکا را برای جهانیان نمایان ساخته و در مرحله دوم روند افول آمریکا را تسریع  می نماید.

همانگونه که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بیان داشتند؛ روی کار آمدن ترامپ نشانه افول آمریکاست چرا که دونالد ترامپ شخصیتی است که از وی به عنوان نماد سرمایه داری و همچنین پشتیبان نیروهای مدافع سفید پوستان و گروه های تروریستی همچون کوکلاس کلان یاد می شود که فجایع بزرگی را در جامعه آمریکا رقم زده اند و اعتراض در مقابل تبعیض های نژادی همچون  آتش زیر خاکستری بوده که خشم مردم را با قتل جورج فلوید سیاه پوست آفریقا تبار برافروخت.

آتشی که هیزم آن را نظام تبعیض آمیز آمریکا  و سیاست های نابخردانه ترامپ در مقابل جنبش برابری خواهی فراهم کرده است و البته تاریخ آمریکا نشان داده که حتی روی کار آمدن سیاه پوستان در مناصب قدرت حتی منصب ریاست جمهوری نتوانسته است از بروز چنین حوادثی جلوگیری کند.

به بیانی تاریخچه تبعیض ها در آمریکا  اعم از برده داری، ‌جداسازی نژادی، مدارس جداگانه برای سرخ پوستان و اقلیت های نژادی و … به گونه ای است که می بایست به جای ایالات متحده از آن به عنوان ایالات متلاطم یاد کرد و ایالاتی که هم اکنون یکی پس از دیگری شاهد جنبش های برابری خواه هستند و این تبعیض های نژادی و قومی در آمریکا نشان از ساختار متزلزل این کشور و همچنین سنگین بودن کفه ترازوی منافع سفید پوستان در کشوری است که ادعای دفاع از حقوق مردم و ملت ها را دارد و بر عدالت تأکید دارد .

قانون گریزی سفیدها و بروز مسائلی همچون عدم تعادل در توزیع سرمایه های اقتصادی و ضعف اقتصادی طبقات سیاه پوست و رنگین پوست و مسائلی همچون تبعیض های نژادی در کنار افزایش آگاهی مردم با وجود رسانه های جمعی در هدایت افکار عمومی از جمله عواملی هستند که در بروز جنبش برابری در آمریکا موثر بوده اند.

با این حال هر چند این جنبش نیز مانند جنبش های پیشین فروکش خواهد کرد اما حوادثی نظیر جنبش والستریت و جنبش های برابری خواه در آمریکا پرده از چهره واقعی این نظام برداشته است.

لذا سردمداران نظام سلطه و دولتمردان آمریکایی باید این نکته را مد نظر داشته باشند که قدرت جهانی در حال انتقال از غرب به شرق است و علاجی دائمی برای رهایی آمریکا از حوادث اینچنینی وجود ندارد مگر با تغییر و یا سرنگونی نظام  لیبرالیستی، سرمایه داری و تبعیض آمیز آن  در کنار  تغییر در رفتار و سیاست های این کشور نسبت به مردم خود و سایر ملت ها می باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=539202
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,574 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی