تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 523387
تاریخ انتشار:جمعه ۰۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
ائمه جمعه هرمزگان مطرح کردند:

تاکید رهبری بر رفع مشکلات مردم جزیره هرمز است/ ۹ دی ۸۸ جشن بلوغ فکری و شخصیتی نظام اسلامی بود

ائمه جمعه هرمزگان در خطبه های نماز عبادی و سیاسی این هفته گفتند:در دیداری که روز های اخیر به مناسبت کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید استان با رهبرمعظم انقلاب داشتیم، ایشان از مدیران کشوری واستانی و جریان‌های انقلابی نسبت به رفع مشکلات مردم جزیره هرمز تاکید ویژه داشتند.

تاکید رهبری بر رفع مشکلات مردم جزیره هرمز است/ ۹ دی ۸۸ جشن بلوغ فکری و شخصیتی نظام اسلامی بود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان در خطبه های نماز عبادی و سیاسی این هفته هرمزگان به مهمترین مسائل روز کشور اشاره کردند.

تاکید رهبری بر رفع مشکلات مردم جزیره هرمز است/حضور مردم اصلی ترین گام بر هم‌زنی نقشه دشمنان

حجت الاسلام محمد عبادی زاده،نماینده ولی فقیه دراستان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به برگزاری کنگره ۱۵۰۰ شهید هرمزگانی، اظهار کرد: این کنگره از دید صاحب نظران یکی از بزرگترین برنامه های انجام شده در سطح کشور در جهت تفهیم ارزش های شهدا است.

وی افزود:این کنگره که بار عملیاتی آن بر دوش‌ برادران سپاه امام سجاد(ع) و تلاش های شبانه روزی جوانان انقلابی بود باعث‌ افتخار استان هرمزگان است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ادامه داد: این کنگره نه بعنوان پایان کار بلکه آغازی برای جذب جوانان به سمت شهدا است.

عبادی زاده در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ارزش های مردم هرمزگان، یادآور شد: پیشینه مبارزاتی مردم هرمزگان به ۳۰۰ سال پیش و آزاد سازی جزایر از دست پرتقالی ها باز می گردد که نشان دهنده فضیلت های مردم هرمزگان است.

امام جمعه بندرعباس اظهار کرد: ما باید به دنبال تحقق شعار «هر شهید یک نماد» باشیم که از مطالبات معظم له در خصوص حفظ و‌نشر ارزش های شهدا است.

وی ادامه داد: شهدای مظلوم استان‌هرمزگان هر کدام یک نماد اخلاقی و شخصیتی هستند که می توانند الگوی مناسبی برای جوانان کشور باشند.

عبادی زاده معرفی شهدا به مردم را از جمله وظایف مسئولان و مردم و از مهمترین تأکیدات رهبر انقلاب اسلامی عنوان کرد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، جزیره هرمز را مهد پرورش شهدا و جوانان انقلابی دانست و گفت: مردم این جزیره با مسائل معیشتی، زیر ساختی و اقتصادی بسیاری دست و پنجه نرم می کنند که نیاز است مسئولان استانی و کشوری توجه بیشتری به این منطقه داشته باشند.

وی تصریح کرد: دشمن دست به فرهنگ مردم این جزیره شهید پرور گذاشته و وگاها در قالب گردشگر گروه های مختلف به این جزیره سفر کرده و در سواحل ساحلی به اعمال منافی دین می پردازند.

عبادی زاده با دعوت جوانان انقلابی برای رفع مشکلات فرهنگی و معیشتی، گفت: نباید بگذاریم که این گروه های ضد اسلامی به اهداف خود برسند و سواحل هرمز را از مسائل غیر اخلاقی پاک کنیم.

امام جمعه بندرعباس در ادامه ۹ دی ماه را روز آگاهی، بصیرت و خبرگی ملت ایران دانست.

وی افزود : هر کجا که منافقان و حاکمان سلطه به دنبال ایجاد فتنه و اغتشاش بودند مردم با حضور آگاهانه خود تمام توطئه های دشمنان را نقش بر آب کرده اند.

عبادی زاده با اشاره به تبلیغات پر هزینه دشمن برای ایجاد آشوب در مسئله تغییر نرخ بنزین، تصریح کرد: حضور مردم و خلق حماسه هایی همچون ۹ دی نباید در لوای تبلیغات سرسام‌آور دشمن فراموش شود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان از زنگ خطر تبدیل شدن ایران به جامعه ای پیر خبر داد و نسل جوان را اصلی ترین قدرت پیروزی در دفاع مقدس و مسائل امروز عنوان کرد.

وی اظهار کرد: برخی از مسئولان با شعار اشتباه کنترل جمعیت باعث شده اند که کشور ما امروز با بحران کمبود نیروی جوان مواجه شود.

عبادی زاده افزود: بسیاری از مدارس و شعب دانشگاه ها به علت نبود داشن آموز و دانشجو در حال تعطیلی است و در بحث خدمت سربازی هم با کمبود سرباز مواجهیم.

امام جمعه بندرعباس با توصیه به فرزند آوری، یادآور شد: امروز مسئله تأمین امینت، حفظ تمامیت ارضی و افزایش توانمندی های نظامی در گرو افزایش جمعیت نسل جوان‌است که خانواده ها نباید فریب تبلیغات دشمنان در مسئله کنترل جمعیت را بخورند.

وی در ادامه اعتراض قانونی را حق تمام مردم دانست و اظهار کرد: مردم باید از پشت پرده اغتشاشات آگاهی داشته باشند و آب در آسیاب دشمن نریزند.

عبادی زاده تصریح کرد: نظام سلطه و منافقان با ایجاد شبکه های تبلیغاتی به دنبال تحت تأثیر قرار دادن اقشار مردم هستند که لازم است مسئولان اینگونه مسائل را روشنگری کنند و توطئه های آنان را نقش بر آب کنند.

امام جمعه بندرعباس در پایان خاطر نشان کرد: پشت پرده اغتشاشات ساماندهی نرخ بزنین نظام سلطه و منافقان کور دلی بودند که با پیشتیبانی مالی کشور های عربی و‌پشت کردن به میهن خود سعی در بر اندازی نظام دارند.

 

کنگره شهدای هرمزگان در راستای حفظ ارزش های انقلاب بود/ جنایات فتنه ۸۸، حماسه نهم دی را شکل داد

حجت الاسلام بارانی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان، با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی، انصاف در گفتار، قضاوت راجع به دیگران را از مصادیق تقوا در جامعه معرفی کرد و گفت: جوان های مومن توجه داشته باشند که اگر به نام عدالت طلبی، مطالبه گری، حق خواهی و اخلاق را زیر پا بگذاریم ضرر کرده و از صراط مستقیم بندگی منحرف شده ایم.

حجت الاسلام بارانی، با گرامیداشت سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی، اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب با هدایت های امامین انقلاب و همه خیرخواهان در مجموعه نهضت سوادآموزی، گام های بلندی در این عرصه برداشته شده و امروز از همین کانال نهضت عده زیادی از مردم شریف کشورمان باسواد و حتی به مدارج عالیه نائل آمده اند.

امام جمعه شهرستان پارسیان، ضمن اشاره به حماسه ۹ دی و روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، فتنه ۸۸ را یکی از مقاطع مهم تاریخ جمهوری اسلامی ارزیابی کرد و افزود: جنایات فتنه گران ۸۸ سبب شد تا ارزش های انقلاب اسلامی بار دیگر به صحنه بیاید و حماسه ۹ دی شکل بگیرد.

خطیب نماز جمعه پارسیان، شکل گیری حماسه ۹ دی بر محور ارزش ها را اثبات کننده فرهنگی بودن انقلاب ملت ایران در سال ۱۳۵۷ دانست و تاکید کرد: تلاش دشمن بعد از ۹ دی در حمله به ارزش های دینی و انقلابی و القای شبهات مختلف در ذهن نوجوانان و جوانان کشور چندین برابر شده است و این نکته مهمی است که باید دلسوزان انقلاب به آن توجه کنند و بدانیم که شکست یا پیروزی جبهه انقلاب و نیروهای انقلابی به تلاش آنها در زنده نگه داشتن این ارزشها در جامعه است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی پارسیان، برگزاری کنگره ۱۵۰۰ شهید سرافراز استان هرمزگان را در راستای حفظ و تقویت و ترویج ارزش های انقلابی و اصول اسلامی دانست و ضمن قدردانی از دست اندرکاران این برنامه بصیرت افزا و عزت آفرین عنوان کرد: باید با بصیرت خط درگیری با دشمن را تشخیص بدهیم و برای مقابله با آن برنامه ریزی داشته باشیم.

حجت الاسلام بارانی، پیام رهبر معظم انقلاب به کنگره شهدای استان هرمزگان را لوح افتخاری برای مردم شجاع و مومن هرمزگان دانست و ادامه داد: مردم شریف و انقلابی هرمزگان همیشه در خط ولایت و امامت بوده اند و به لطف الهی در آینده نیز در همین صراط مستقیم حرکت خواهند کرد.

وی، مدیریت و تدبیر رهبری، حضور بصیرت مدارانه مردم در صحنه و پیوند عمیق و الهی بین امام و امت را سه شاخصه مهم شکست فتنه های گوناگون در تاریخ انقلاب ارزیابی کرد و گفت: مادامی که این سه عنصر مهم در کشور وجود داشته باشد آمریکا و بزرگ تر از آمریکا نیز در برابر با ملت ایران هیچ غلطی نمی توانند انجام دهند.

حجه الاسلام بارانی، با تبریک ولادت عقیله بنی هاشم، تکلیف مداری را مهمترین ویژگی ایشان معرفی کرد و اظهار کرد: در زمانی که بسیاری از مردان بزرگ جهان اسلام در آن فضای فتنه گون متحیر ماندند و نتوانستند خط صحیح را تشخیص دهند اما این بانوی بزرگوار با نقش مهمی که ایفا کردند باعث ماندگاری این قیام تاریخی شدند و امروزه هر کجا فرهنگ حسینی حضور دارد عزت و کرامت و شرافت هم وجود دارد.

امام جمعه شهرستان، با تبریک روز پرستار در ضمن روایتی، خاطرنشان کرد: دولت محترم به مطالبات این قشر شریف توجه کند و به جامعه پرستار هم توصیه میکنم با اخلاق خوب و روی گشاده با بیماران رفتار کنید که یقینا اخلاق حسنه درد بیمار را تسکین می دهد.

 

۹ دی ۸۸ جشن بلوغ فکری و شخصیتی نظام اسلامی بود

حجت الاسلام رضا مهدوی امام جمعه موقت شهرستان رودان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته شهرستان با تقدیر از برگزارکنندگان کنگره ۱۵۰۰شهید هرمزگان اظهار کرد: کار عظیمی بود عطر شهدا باید همیشه در سرزمین و جان ما عطرافشانی کند و نباید شهدای عزیز و راه آنها فراموش شوند رهبری ما نیز از این کار بزرگ تشکر و قدردانی کردند و البته توصیه هایی نمودند که انتظار می رود مسئولان عزیز به فرامین رهبری جامه عمل بپوشند.

وی با تبریک سه مناسبت سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی، روز بصیرت و روز پرستار در هفته پیش رو افزود: به عزیزان نهضت سواد آموزی و پرستاران خداقوت عرض می کنیم و همچنین نهم دی نماد عزت، استقلال و بصیرتِ مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان های انقلاب اسلامی ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابر تمای دنیای آنها خواهند ایستاد.

مهدوی ادامه داد: در حماسه ۹دی آن چیزی که به وضوح دیده شد خشم مقدس مردم در برابر اهانت ها و حرمت شکنی های عده ای مزدور وابسته به اجانب نسبت به مقدسات در روزعاشورای حسینی بود.

وی اضافه کرد: تمسک به عروه وثقای الهی نیازمند یک اقبال و یک ادبار است ادبار به فتنه گران و اقبال به نظام الهی و اسلامی است و ملت با این اقبال و ادبار، تیر خلاص را به فتنه و فتنه گران زد و پشت پیکر نامبارک فتنه را به خاک مالیدند و با این خروش و حضور ده ها میلیونی، مشروعیت سیاسی نظام اسلامی ایران را در معرض دید جهانیان به نمایش گذاشت.

امام جمعه موقت رودان با بیان اینکه فتنه گران غافل از اینکه ملت نه راه را گم می کنند و نه دست از رهبر این نظام یعنی ولایت فقیه بر می دارند تصریح کرد: نهم دی۸۸ جشن بلوغ فکری و شخصیتی نظام اسلام بود و ندای هل من ناصر بلند نشد بلکه فریاد لبیک یا خامنه ای تا آسمان به گوش همه رسید و امروز اگر در برابر همه بدخواهان نظام، سر ملت بلند است بواسطه این بصیرت است.

خطیب نمازجمعه موقت رودان در بخش دیگری از سخنانش به اشاره به بصیرت مردم در انتخابات اظهار کرد: غرب همیشه پُز دموکراسی می دهد اما مشارکت مردم در صحنه های مختلف به ویژه انتخابات که تعیین سرنوشت سیاسی، اجتماعی و اقصادی است موضوعی مهمتر از نگاه غرب به دموکراسی است پس دوتا بصیرتِ حضور مردم و انتخاب اصلح لازم است.

وی خطاب به کاندیدای مجلس شورای اسلامی افزود: الآن بصورت غیر رسمی عزیزان دارند فعالیت می کنند چراغ سبزهای عجیبی هم جلوی پای مردم بعضا روشن می کنند که اگر من رأی بیاورم چنین و چنان می کنم باید توجه کنند که قانون برای شما(کاندیدا) حدود و صغور اختیارات را مشخص کرده است.

مهدوی ادامه داد: چرا باید قولی به مردم بدهید که نمی توانید انجام بدهید ما از اول انقلاب انتخابات فراوانی داشتیم اگر می توانید چرا عمل نمی کنید اگر نمی توانید چرا قول می دهید؟ این قول دادن ها و عمل نکردن ها دوتا عیب بزرگ دارد؛ اولا شخصیت خود شما را تخریب می کند ثانیا مردم را نسبت به مسئولان نظام ناامید می کند دشمن هم وقتی ذره ای یاس را در مردم ببیند بر طبل ناامیدی بیشتر می کوبد.

امام جمعه موقت رودان با اشاره به دوقطبی سازی معیشت-مقاومت در آستانه انتخابات مجلس گفت: از یک طرف این روزها آمریکا، گدایی مذاکره با ایران می کند و از طرف دیگر یک مافیای سیاسی و اقتصادی قدرتمندی هم مردم را به سمت جریان دوقطبی سازی معیشت-مقاومت می برد و می خواهد این طرز تفکر را به اذهان ملت وارد کند که گویا اگر درِ آن باغ سبز بسته شود ابواب جهنم فقرو گرسنگی به روی ملت گشوده می شود و مردم را وادار می کنند که سر دوراهی معیشت-مقاومت یکی را انتخاب کنند.

وی یادآور شد: این همان شگرد قدیمی چماق و هویج است که دوقطبی سازی گرانی یا استکبار ستیزی، تنگی معیشت یا حفظ موشک وتوان نظامی، فشار اقتصادی یا حضور ایران در منطقه، صلح با آمریکا یا پذیرفتن جنگ را مطرح می کنند.

مهدوی با بیان اینکه متاسفانه ما در شرایط خود تحریمی هستیم و با دوقطبی سازی مشکلات مردم حل نمی شود عنوان کرد: گرانی های معنادار و وجود دلال ها و مافیای مختلف در عرصه اقلام ضروری مردم و گروگان گیری معیشت آنان، نشان می دهد که دوقطبی سازی در کشور عامل وضعیت نابسامان کنونی شده است.

امام جمعه موقت رودان خاطرنشان کرد: امروز خدمت به مردم در امر معیشت خدمت به دین است و اگر به مطالبات مردم در خصوص معیشت اهمیت داده شود و قدم های اساسی برای رفع بیکاری جوانان، مبارزه با گرانی و کنترل بازار برداشته شود امید به آینده افزایش می یابد و چهره درخشانی از دین و فرهنگ، کار و رونق تولید به نمایش گذاشته می شود.

 

دل خوشی به وعده های دشمنان خیانت به نظام و انقلاب است

حجت الاسلام حسن حیدری، امام جمعه شهرستان سیریک با بیان اینکه داشتن یک کاندید در مجلس زیبنده شرق استان نیست،اظهار کرد: شرکت در انتخابات حق و هم تکلیف است مردم باید بیایند و با انتخاب آزادانه کاندیدای اصلح را انتخاب کنند و در سرنوشت آینده خود سهیم باشند .

وی افزود: رمز پیروزی ۹ دی غیرت حسینی مردم بود که علیه اغتشاشگران که بدون هیچ فراخوانی به پا خواست ، در واقع درس مهم ۹ دی برای ما این است که از همگام شدن با دشمنان دوری کنیم و اگر اعتراضی داریم از راههای قانونی پیش و اقدام کنیم.

امام جمعه شهرستان سیریک بیان کرد: دشمنان می خواهند با تحریم های اقتصادی فشار را بر علیه ملت ایرات افزایش دهند و از طرفی  با نرمش گفتاری در قالب دیپلماسی با مسئولان،  ما را وادار به  پذیرش خواسته های ظالمانه خود نمایند.

حیدری تصریح کرد: دشمن از قدرت منطقه ای ایران و پیشرفت های کشور در عرصه های مختلف علمی می ترسد و می خواهد با جنگ اقتصادی و دیپلماسی بی پایه و اساس نوع امریکایی و غربی قدرت و توان نظامی ما را تضعیف کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم ما با بصیرت هستند و مسئولان نیز باید با همت جهادی و عزمی راسخ  در جهت خدمت به مردم تلاش و کوشش نمایند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=523387
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

اقتصادی