تاکید بر حضور دانش آموزان در کلاس های قرآن مساجد در ایام تعطیلات
+ پ -
تاکید بر حضور دانش آموزان در کلاس های قرآن مساجد در ایام تعطیلات

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک، بر حضور دانش آموزان در کلاس های قرآن مساجد و مراکز قرآن در ایام تعطیلات تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه به پایان سال تحصیلی دانش آموزان اشاره کرد و گفت: اوقات بیکاری پرخطرترین زمان از لحاظ تربیتی می باشد زیرا شیاطین و افراد نااهل در تلاش اند تا از فرصت بیکاری دانش آموزان استفاده نمایند و احساس لطیف و ماجراجویی آنان که مقتضای سن آنان می باشد را برای اهداف شوم خود بکار گیرند و این خطر بیشتر شامل نونهالان و نوجوانان است زیرا راحت تر فریب می خورند و ما اولیا در برابر این قشر بیشتر دچار غفلت می شویم.

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک اظهار کرد: باید به فکر بیایم و وقت بگذاریم و هوشیارانه و عالمانه عمل کنیم و نباید بدون ایجاد آمادگی لازم، فرزندان را در جامعه رها کنیم.

 

وی تاکید کرد: فرهنگ قرآن بر تذکر و یادآوری است و باید اخلاق فرزند را بسازیم و او را خدا ترس و دیندار تربیت کنیم و برای تربیت اسلامی او را به کلاس قرآن بفرستیم تا اول آنچه را که خالق دستور داده است یاد بگیرد و در برابر آلودگی های جامعه بیمه شود.

 

حسینی نژاد یادآور شد: در اثر شبیه خون فرهنگی هزاران دام برای فرزندان گسترده شده است که ما باید برای مقابله با این دام ها، در آشنا کردن فرزندان با قرآن بیشتر تلاش کنیم و ما باید کاری کنیم تا فرزندانمان به طرف قرآن بروند و با آن آشنا شوند و این کار با اجبار امکانپذیر نیست.

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک تصریح کرد: اخلاق قرآنی انسان زمینه سعادت خود، خانواده و جامعه را فراهم می کند و می بایست با مراکز قرآن و مساجد ارتباط برقرار شود و قرآن راه و روش زندگی موفق را به انسان ها می آموزد و به سعادت واقعی می رساند. قرآن دل انسان را روشن می کند و آمادگی یادگیری خوبی ها را فراهم می سازد.

 

وی برای تربیت یک انسان قرآنی، بر حضور دانش آموزان در کلاس های قرآن مساجد و مراکز قرآن در ایام تعطیلات تاکید کرد و افزود: برای تربیت یک انسان کامل موظفیم تا از این فرصت و امکانات موجود در سایه امنیت حاکم بر این جامعه به اهداف عالی اسلام برسیم.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff