تاکتیک‌ موفق ارتش‌سوریه و حزب‌الله کار الزبدانی را تا 48 ساعت دیگر یکسره می‌‌کند
+ پ -
تاکتیک‌ موفق ارتش‌سوریه و حزب‌الله کار الزبدانی را تا ۴۸ ساعت دیگر یکسره می‌‌کند

منابع آگاه میدانی سوری با اشاره به اینکه ارتش سوریه و مقاومت حزب الله تاکتیک نظامی موفقی را در عملیات آزادسازی شهرک الزبدانی اتخاذ کردند، از یک‌سره شدن کار الزبدانی تا ۴۸ ساعت آینده خبر دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، عملیات آزادسازی شهرک «الزبدانی»، در ریف دمشق که از روز جمعه گذشته توسط نیروهای ارتش سوریه و مقاومت حزب الله آغاز شد، امروز (یک‌شنبه) نیز ادامه یافت.

عدم پشتیبانی گروه‌های مسلح از یکدیگر

براساس جدیدترین گزارش‌های میدانی رسیده از الزبدانی درگیری‌ها در محورهای مختلف این شهرک با شدت هرچه تمام‌تر ادامه دارد، در حالی‌که از نکات بسیار قابل توجه در این درگیری‌ها آن است که گروه‌های مسلح مستقر در شهرک‌های «مضایا» و «سرگایا» توجهی به درگیری‌های جاری در الزبدانی نداشته و هیچ دفاع و پشتیبانی از گروه‌های مسلح این شهرک به عمل نیاوردند.

منابع محلی در مضایا و سرگایا در این ارتباط تصریح کردند که عدم حمایت و پشتیبانی گروه‌های مسلح این دو شهرک از گروه‌های تروریستی الزبدانی به دلیل زمین‌گیر بودن آنها و عدم توانایی در دست زدن به کوچکترین تحرک است که به دقت توسط ارتش سوریه کنترل می‌شود.

این منابع محلی سوری تاکید کردند: این شرایط موجب شده تا گروه‌های مسلح مضایا و سرگایا درپی مذاکره با ارتش سوریه و دستیابی به توافق با آن باشند.

عملیات آزادسازی شهرک الزبدانی درحالی کلید خورد که مهمترین هدف آن بستن گذرگاه‌های غیر قانونی موجود در منطقه جنوب القلمون بود و در همان اولین روز عملیات نیروهای ارتش سوریه و مقاومت حزب الله موفق شدند، از محور غربی وارد الزبدانی شوند و «قلعه التل» و منطقه «التجمعات» را آزاد کنند و کنترل آنها را در دست گیرند.

۳ تاکتیک موفق ارتش و مقاومت

تمرکز بر ۳ تاکتیک «سرعت»، «دقت» و «اطلاعات موثق» موجب شده تا پیش بینی شود، شهرک الزبدانی به عنوان بزرگ‌ترین شهرک منطقه غربی دمشق تا ۴۸ ساعت در کنترل کامل نیروهای ارتش سوریه و مقاومت حزب الله باشد.

منابع میدانی سوری تاکید کردند که نیروهای ارتش سوریه و مقاومت حزب الله که از محور غربی و شرقی وارد شهرک الزبدانی شده‌اند، همچنان به پیشروی خود در این شهرک ادامه می‌دهند و پس از سیطره بر کوی «السلطانیه، در جنوب الزبدانی هم اکنون به حوالی کوی «جامع الهدی» رسیده‌اند.

ورود داعش به نبردهای الزبدانی

اما پیروزی چشمگیر و سریع ارتش سوریه و مقاومت حزب الله در الزبدانی، گروه‌های مسلح تروریستی را به وحشت انداخته و موجب شده تا گروه تروریستی تکفیری «داعش» با انتشار تصاویری از عناصر خود در این شهرک، اعلام کند که برای مقابله با پیشروی‌های ارتش سوریه و مقاومت حزب الله وارد نبردهای جاری در الزبدانی شده است.

داعش همچنین اعلام کرده است، در صورتی‌که ارتش سوریه و مقاومت حزب الله به عملیات خود در الزبدانی پایان ندهند، آب شهر دمشق را قطع خواهد کرد.

این اقدامات داعش نشان از این دارد که این گروه تکفیری علاوه بر اینکه خواهان حفظ بزرگ‌ترین پایگاه گروه‌های تروریستی در جنوب القلمون است، تلاش دارد، با ورود به نبردهای الزبدانی و ممانعت از پیشروی ارتش و افتادن آن به دست ارتش سوریه و مقاومت حزب الله مانع مسدود شدن گذرگاه‌های غیر قانونی شود و به این طریق نقل و انتقال تجهیزات نظامی و سلاح و کمک‌های امدادی و تردد آزادانه عناصر خود بین سوریه و لبنان را حفظ و تضمین کند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff