تابوت های فلزی هدیه دولت به مردم
+ پ -
تابوت های فلزی هدیه دولت به مردم

اولین کمپین مقابله با خودروهای بی کیفیت و گران قیمت داخلی با ترفندی هوشمندانه از سوی دولت شکست خورد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه،  بازار خودروی کشور روزهای پر فراز و نشیبی را پشت سر می گذارد ، کمپین خودرو نخرید که از شبکه های اجتماعی شروع شد و به سایت ها و حتی صدا و سیما رسید و این موضوع خبر هر روز رسانه ها بود .

 

 
فشار خودرو سازان از این کمپین به جایی رسید که دولت را مجاب به واکنش هایی کرد تا جایی که وزیر صنعت و معدن طی یک کنفرانس خبری افرادی که خودرو نمی خرند را ضد انقلاب دانست ، اما قدرت واقعی در دست مردم بود تا جایی که یک روز بعد از این کنفرانس وزیر عذر خواهی کرد .

 

 
شرکت های خودروساز در اقدامی دیگر کارگران خود را جلوی مجلس بردند تا مجلس را مجاب کنند که نتیجه این کمپین بی کاری کارگران و نابودی یک صنعت در کشور است .

 

 

 
اما همه این اقدامات بی نتیجه بود و مردم پیروزی این کمپین را در اینده ای نزدیک می دیدند، قطعا مردم فقط دنبال افزایش کیفیت خودروها و قیمت گذاری واقعی بر روی خودرو های داخلی بودند .

 

 
در سالهای اخیر خودروسازان بارها به مردم قول دادند که کیفیت خودراهایشان را بالا ببرند اما هیچ اتفاقی نیفتاد جز این که این بی کیفیتی گاها موجب از دست دادن جان هموطنانمان می شد ، این عملکرد بد را در تحویل دادن خودرو هم شاهد بودیم که تشریح آن نیاز به نوشتن یک شاهنامه درد و رنج مردم دارد .

 

 

 
اما دقیقه نود دولت معادلات را بهم زد و عزم مردم را برای رسیدن به اهدافشان را به شکست منتهی کرد .

 

 
بدلیل انحصار فروش خودرو در کشور مردم چاره ای جز خرید خودرو از دو شرکت داخلی نداشتند و وام ۲۵ میلیونی موجب شد مردم با اشتیاق کمپین خود را شکست دهند و با گذشت  ۶ روز از ثبت نام وام ۲۵ میلیونی خودرو سازان توانستند ۱۱۰ هزار خودرو را به فروش برساندند .

 
براساس آماری که اعلام شده است، آمار فروش اعتباری خودروهای ایرانی با تسهیلات ٢۵ میلیون تومانی تقریبا رکورد همه فروش‌های خودرو در دنیا را شکسته است؛ در حالی که در کشورهای پیشرفته، تسهیلاتی بسیار به ‌صرفه‌تر از این هم بازار خودرو را تکان نمی‌دهد! البته بازار خودروهای دست دوم در روزهایی که این طرح دولتی اجرا شد کاملا به حالت کما رفت تا بازار خودرو نخستین واکنش‌های خود را به این طرح دولتی نشان دهد.

 

 
اما دونکته حائز اهمیت است ؛ اولا خودروسازان باید افزایش کیفیت و واقعی کردن قیمت ها را در پیش بگیرند و حق مردم را رعایت کنند ، دوما دولت همانطور که برای نجات خودروسازان توانایی وام ۲۵ میلیونی را دارد پس میتواند به داد جوانان دم بخت این سرزمین که به دنبال یک چهارم این وام هستند برسد .

 

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff