تأمین آب شرب روستاهای زیر ۲۰خانوار در رودان بصورت سیار انجام می شود
+ پ -
تأمین آب شرب روستاهای زیر ۲۰خانوار در رودان بصورت سیار انجام می شود

معاون فرماندار رودان گفت: روستاهای زیر ۲۰ خانوار که فاقد لوله کشی آب و فاضلاب روستایی هستند،کما فی سابق نسبت به تامین آب شرب آنها بصورت سیار اقدام شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  رودان نیوز؛ کورش نیک طبع معاون فرماندار رودان در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان با اشاره به وضعیت بهداشتی آب آشامیدنی در برخی مناطق روستایی، اظهار کرد: اصل پیشگیری و مقابله با عوامل بیماری زا در سطح روستاهای شهرستان باید مورد تأکید قرار بگیرد.

 

نیک طبع افزود: با پیگیری ادارات شبکه بهداشت، آب و فاضلاب شهری و مسکن وشهرسازی، مشکلات فاضلاب مسکن مهر رودان رصد و جهت رفع آنها اقدام شود.

 

معاون فرماندار رودان ادامه داد: آموزش و فرهنگ سازی در مجتمع های مسکونی در خصوص رعایت بهداشت در موارد مختلف و خاص مورد توجه قرار گیرد.

 

وی همچنین در خصوص وضعیت فاضلاب مسکن مهر رودان، اضافه کرد: آب و فاضلاب شهری به جهت رعایت هر چه بهتر بهداشت عمومی تا زمان وصل این فاضلاب به فاضلاب شهری، از طریق تخلیه سپتیک بطور مستمر و روزانه این منطقه را پوشش می هد.

 

نیک طبع تصریح کرد: تاکنون پروزه فاضلاب مسکن مهر رودان ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

 

معاون فرماندار رودان با بیان اینکه تامین بهداشت و سلامت در راستای پدافند غیر عامل قرار دارد گفت: هرگونه اقدام در این زمینه مانع از وقوع رخداد خاص می شود.

 

وی در پایان با اشاره به وضعیت آب شرب در مناطق روستایی خاطرنشان کرد: تمامی مخازن و شبکه های فرسوده و دارای ترکیدگی شناسایی و رفع عیب شوند و روستاهای زیر ۲۰ خانوار که فاقد لوله کشی آب و فاضلاب روستایی  هستند،کما فی سابق نسبت به تامین آب شرب آنها بصورت سیار اقدام شود.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff