مدعیان حرمین شریفین به دنبال اختلاف در جهان اسلام می باشند/ پیام رهبر انقلاب اتحاد و یکپارچگی مسلمانان را بهمراه دارد
+ پ -
مدعیان حرمین شریفین به دنبال اختلاف در جهان اسلام می باشند/ پیام رهبر انقلاب اتحاد و یکپارچگی مسلمانان را بهمراه دارد

عالم اهل سنت هرمزگان اظهار کرد:حوادث خونین و تاسف بار حج سال گذشته بی کفایتی آل سعود را بر جهان اسلام نمایان کرد لذا باید دستگاه دیپلماسی با استفاده از روابط بین المللی و سیاسی قصور عربستان را به جهان اعلام کنند.

شیخ احمد خنجی، امام جمعه اهل سنت پارسیان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز؛با اشاره به اقدامات آل سعود در فاجعه منا و ممنوعیت ورودحجاج ایرانی به مراسم حج گفت:مناسک حج وظیفه دینی آحاد مسلمانان جهان است که سران سعودی این مسئله فقهی و دینی را به تنش سیاسی تبدیل کرده اند که نتیجه آن برهم خوردن اتحاد و اجتماع جهانی مسلمانان است.

وی با بیان اینکه سعودی ها با اقدامات خود فرامین الهی را زیر پا گذاشته اند، اظهار کرد:مدعیان حرمین شریفین با اقدامات خود موجب ایجاد تنش و اختلاف بین مسلمانان شده اندو  این اقدام آن هاصحیح نیست و ما آن را محکوم می کنیم.

خنجی  با اشاره به فاجعه خونبار منا که حجاج ایران و برخی از کشورهای اسلامی دچار سانحه شدند،افزود:حوادث خونین و تاسف بار حج سال گذشته بی کفایتی آل سعود را بر جهان اسلام نمایان کرد لذا باید دستگاه دیپلماسی با استفاده از روابط بین المللی و سیاسی قصور عربستان را به جهان اعلام کنند.

وی با بیان اینکه امریکا و صهیونیسم اجازه دخالت در امور مسلمانان را ندارند، تاکید کرد: مکه و مدینه متعلق به تمام مسلمانان دنیا است و آل سعود خادم استکبار جهانی است.

عالم اهل سنت هرمزگان یادآور شد:دشمنان اسلام درصدد اختلاف و نفاق بین مسلمانان هستند تا بدین وسیله سیاست های استعماری خود را به صحنه جهانی بکشانند.

با تاکید بر اینکه دنیای اسلام نیازمند اتحاد و انسجام میان آحاد مسلمانان است، تصریح کرد:ملت های مسلمانان باید در سایه دین مبین اسلام یکدیگر را دریابند تا جامعه اسلامی به معنای واقعی در جهان نمود پیدا کنند لذا ایجاد تفرقه و ضربه به مسلمانان محکوم است.

وی با اشاره به پیام رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت فرارسیدن موسم حج خطاب به برادران و خواهران مسلمان در سراسر جهان اظهار کرد: پیام مهم مقام معظم رهبری(مدظلله العالی) اتحاد و یکپارچگی مسلمانان را به همراه دارد و یقینا این پیام به جهانیان مخصوصا امت های اسلامی می رسد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff