بی کفایتی آل سعود به اثبات رسیده است/مدیریت حج باید به کشورهای اسلامی برسد
+ پ -
بی کفایتی آل سعود به اثبات رسیده است/مدیریت حج باید به کشورهای اسلامی برسد

امام جمعه شهرستان حاجی آباد گفت:حادثه منا نشان از سوء مدیریت آل سعود است و این کشور توان مدیریت حرم امن الهی را ندارند باید جهان اسلام خودش این سرزمین را مدیریت کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پیارم حاجی آباد، حجت الاسلام مختاری حادثه منا را بی کفایتی ال سعود در سوء مدیریت عنوان کرد و افزود: در حال حاضر هنوز چیزی مشخص نشده است و نمی شود قضاوت در این مورد کرد اگر ال سعود از روی عمد این کار را انجام داده باشد جنایتی بزرگ است و غیر عمد هم باشد بی کفایتی محض بوده است.

 

 

حجت الاسلام مختاری در ادامه بیان داشت: آل سعود توان اداره حج رو ندارد لذا تمام سران اسلام عزیز باید جلسه بگیرند و یک تصمیم درست برای مسئله حج و در مجلس هم باید این قضیه مطرح شود و نمایندگان دفاع کنند از مردم بی گناه حادثه منا ما ۲۰۰ الی ۳۰۰ خانواده داغ دار در ایران داریم و می بینیم برخورد ال سعود را به وزیر ارشاد و پزشکان ما اجازه ورود به عربستان را نداده اند.

 

 
حجت الاسلام مختاری امام جمعه شهرستان حاجی آباد: در حادثه منا دو نکته وجود دارد یک اینکه دسیسه بوده ایا دولت سعودی کاری کرده که این اتفاق افتاده و یا اینکه مطلب چیز دیگه ای است ما هنوز اشراف کامل به این قضیه نداریم اخبار و اطلاعاتی هم که داریم جامع و کامل نیست اما بوی یک سری مسائل می آید امسال برای اولین سال است که مسیر حجاج را از هم تفکیک کردندکشورهای عربی حجاجشان از یک طرف و آسیایی هم از یک طرف اتفاق هم در مسیر حجاج ایرانی اسیایی افتاده است .

 

 
منطقه رمل جمرات جوری است که حاجی می آید وارد می شود سنگ می زند و می رود اصلا توقف ندارد یک جمعیت صدها هزار نفری می آید در این منطقه محدود حالا اگر بخواهند جلوی این جمعیت را ببندند چه اتفاقی بیفتد اون چیزی که شاعبعه ایجاد می کند همین بسته شدن مسیر است.

 
مختاری در ادامه گفت: مقامات سعودی بجای اینکه بیاینداز جامعه اسلامی عذرخواهی کنند ، این حادثه را قضا و قدر الاهی عنوان کردند مثل زمان شهادت حضرت امام حسین (ع)که ابن زیاد به حضرت زینب گفت این حادثه قضا و قدر بوده امروز هم سران عربستان همین موضوع را مطرح کردند، شما مسیر را بر حجاج می بندند و بعد تقصیر را از گردن خود بر می دارید .

 
مختاری در ادامه بیان داشت: اگر ما خوشبینانه هم به قضیه نگاه کنیم و عمدی هم در کار نباشد نشان از سوء مدیریت آل سعود است و این کشور توان مدیریت حرم امن اللهی را ندارند و بروند کنار تا جهان اسلام خودش این سرزمین را مدیریت کند.

 
وی در ادامه افزود: اما در حاشیه این حادثه تلخ در فضاهای مجازی گاه ها دیده شده که مسئله حج را به شوخی گرفته و می گویند حج یعنی کمک به کودک سرطانی چرا ان زمان که جشن های میلیونی میگیرد یاد کودک سرطانی نمی افتید .

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff