بی میلی یا بی خیالی همسران در خانواده گام اول طلاق عاطفی
+ پ -
بی میلی یا بی خیالی همسران در خانواده گام اول طلاق عاطفی

در خانواده هایی که تماشای برنامه های ماهواره جزء ثابت زندگی شان است و در این خانواده ها روابط زن و شوهر ، به مرور رو به ضعف و سردی می گراید زیرا که زن و مرد به دلیل وابسته شدن به برنامه های ماهواره ، زمانی را که صرف باهم بودن می کردند را به این شبکه اختصاص می دهند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فاطمه حامی زاده کارشناس حوزه زنان و خانواده گفت : در خانواده هایی که تماشای برنامه های ماهواره جزء ثابت زندگی شان است و در این خانواده ها روابط زن و شوهر ، به مرور رو به ضعف و سردی می گراید زیرا که زن و مرد به دلیل وابسته شدن به برنامه های ماهواره ، زمانی را که صرف باهم بودن می کردند را به این شبکه اختصاص می دهند .

 

وی ادامه داد: اگر در خانواده  همسران مراقبت از نیازهای عاطفی و ظرفیت های عاطفی به خوبی صورت نگیرد و زن و مرد از یکدیگر راضی نشود ، بتدریج ارزش و اعتبارشان محبوبیت شان را برای شریک زندگی خود از دست می دهند به همین دلیل از دیدن یکدیگر خوشحال نمی شوند و با شوق در انتظار با هم بودن نیستند .

این کارشناس حوزه زنان تصریح کرد: در این صورت حالت بی میلی یا بی خیالی با یکدیگر را گام اول طلاق عاطفی محسوب می کنیم . گام بعدی این است که انتظار مثبت عمل کردن ، خوب بودن و گوارا بودن را دیگر از شریک زندگی خود ندارید، در گام سوم تصور آنها از شریک زندگیشان خراب می شود و در گام آخر دیگر او را دوست ندارد و تنها به دلیل اضطرار و ناچاری با او زندگی می کنند .

حامی زاده افزود: در حقیقت طلاق عاطفی به شرایطی اطلاق می شود که یک زن و مرد در عین حالی که با هم زندگی می کنند ولی کار کردهای عاطفی خوب ، موثر و کار آمد برای یکدیگر ندارند و از بودن با هم راضی و خشنود و احساس کامیابی نمی کنند به عبارت دیگر تعلق عاطفی خودشان را به شریک زندگی خود از دست می دهند ؛ همین عامل موجب می شود که بتدریج در ذهن خود سوالاتی پیرامون اینکه اگر ادامه پیدا کند من طلاق می گیرم یا خدایا من را از این زندگی نجات بده ؛ نشانه هایی از نقشه های ذهنی زن یا مرد برای طلاق محضری می باشد .

وی خاطرنشان کرد: بر همگان روشن است که کانون بروز و ظهور احساسات و عواطف انسانی خانواده می باشد و انسان از بدو تولد و ورود به این جهان از آغوش گرم مادر عاطفه را تجربه می کند و تا آخر عمر لذت آن را به یاد دارد همه بزرگان نیز خانواده را دارای روابط عاطفی و احساسی قوی را لازمه تشکیل یک جامعه سالم و پویا می دانند و بر همگان لازم است تا در استحکام روابط عاطفی خانوادگی از هیچ تلاشی فرو گذاری نکنیم .

وی اظهار داشت: اکنون که غرب با استفاده از رسانه جمعی تلویزیون و ماهواره و انواع شبکه های اجتماعی و اینترنت با اتخاذ سیاستهای مخرب و ویرانگر برای از بین بردن عواطف و روابط انسانی و به طبع آن نابودی کانون خانواده و کشاندن انسان به سمت زندگی فردی قدم نهاده است پس ما نباید در زمین آنها بازی کنیم و تهدیدی برای خانواده خود به وجود بیاوریم و آگاه تر به مسایل نگاه کنیم وتا هر روز شاهد مشکلات و نابسامانی های اجتماعی حاصل از قحطی عواطف انسانی درجامعه خود هستیم .

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff