تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 450575
تاریخ انتشار:شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۸:۵۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
یادداشت/ شیخ احمد عامری ؛

بی عدالتی مدیران سازش کاردر مدیریت جهانی امام عصر(عج) جایگاهی ندارد

بی عدالتی مدیران سازش کار و اهل تساهل در ساختار مدیریت جهانی امام عصر(عج) فاقد جایگاه و ارزش می باشند چرا که اینگونه مدیران مصلحت اندیش عدالت را در جامعه به حاشیه برده و بدعت های جامعه سوز را بر مردم مسلط می نمایند و زمینه خدمت را برای ناعادل هموار می نمایند.

بی عدالتی مدیران سازش کاردر مدیریت جهانی امام عصر(عج) جایگاهی ندارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛بی عدالتی مدیران سازش کار و اهل تساهل در ساختار مدیریت جهانی امام عصر(عج) فاقد جایگاه و ارزش می باشند چرا که اینگونه مدیران مصلحت اندیش عدالت را در جامعه به حاشیه برده و بدعت های جامعه سوز را بر مردم مسلط می نمایند و زمینه خدمت را برای ناعادل هموار می نمایند.

آنچه مسلم است، همه پیغمبران و اولیا برای این آمدند که پرچم توحید را در عالم گسترش بدهند؛ پرچم توحید را به اهتزاز درآورند و روح توحید را در زندگی انسانها زنده کنند.

عدالت، مفهوم دیرآشنای آدمی از آغاز آفرینش است که برای نهادینه کردن آن تلاش فراوانی شده است، هیچ چیز به اندازه پایمال شدن حق ضعیف و مظلوم برای بشر نفرت ‌انگیز نیست.

بدون عدالت، بدون استقرار عدل و انصاف، توحید معنایی ندارد، یکی از نشانه ها یا ارکان توحید، نبودن ظلم و بی عدالتی است؛ پس پیام استقرار عدالت، پیام پیغمبران است. تلاش برای عدالت، کار بزرگ پیغمبران است.

انسانهای والا در طول تاریخ برای برپایی عدل تلاش کرده اند و بشریت را روز به روز به سمت فهمیدن این حقیقت که عدالت سرآمد همه خواسته های انسانی است، نزدیک کرده اند.

عدالت و سیاست در اسلام یک پدیده واحد و یک کلمه و مفهوم هم بسته و ناگسیخته است،  سیاست در اسلام از آغاز، همان عدالت و حکومت جهانی بود در نتیجه  اساس اسلام بر مفهوم عدالت و سیاست شکل گرفته  و عدالت را کسی می‌تواند به تحقق برساند که خودش عادل باشد ودر زندگی شخصی و فردی خود عدالت را رعایت کند تا همان طور که در زندگی خویش عادل است در جامعه نیز عدالت را برقرار کند.

تحقق عدالت سیاسی زمانی آشکار می شود که هر شهروند به اندازه توان و قابلیت خود از امکانات عمومی بهره مند شود.

از بهترین شاخص های و توسعه جامعه مهدوی ساختار مدیریتی است، مدیریتی که براساس عدالت باشد و در راستای آن شخصی عادل قرار بگیرد.

در این جامعه شهر آرمانی و مدینه فاضله بدون مدیران فاضل و متعهد به عدالت آن جامعه شعاری وبی محتوا است.

رئیس مدینه فاضله با تعیین نیروهای توانمند بر منصب های حکومتی و عزل مدیران نالایق از پست های حکومتی رشد و حرکت جامعه مهدوی را به سوی سعادت نهادینه می سازد.

بی عدالتی مدیران سازش کار و اهل تساهل در ساختار مدیریت جهانی امام عصر(عج) فاقد جایگاه و ارزش می باشند چرا که اینگونه مدیران مصلحت اندیش عدالت را در جامعه به حاشیه برده و بدعت های جامعه سوز را بر مردم مسلط می نمایند و زمینه خدمت را برای ناعادل هموار می نمایند.
بهترین راهکار اصلاح مدیریت جامعه مهدوی اصلاح فرهنگ و اندیشه عامه مردم است لذا حضرت مهدی(عج)در اولین قدم عدالت را به روح و جان افراد بشر می رساند و هنر اول امام‌ موعود ساختن و تربیت انسان عادل و با معرفت است که ولی فقیه بارزترین جلوه نور آن خورشید عالم تاب است.

انسان منتظر در انتخابهایش، همیشه به این نکته توجه دارد که منتظر ظهور است نه منتظر حضور و امام عصر را حاضر و ناظر بر انتخابهایش میبیند.

انسان منتظر، یک روایت را همچون تابلویی بر دیوار قلبش نصب کرده است و در لحظات مختلف زندگی، مدام به آن فکر میکند و سبک زندگی اش را حول محور این روایت، انتخاب میکند.
به زعم ما در حکومت مهدوی(ع) بیشترین نقش به اراده‌های انسانی و مشارکت سیاسی داده خواهد شد و بر خلاف توسعه سیاسی غربی که حداکثر مدّعی آنند که خواهان آزادی بیشتر مردم در صحنه‌های سیاسی هستند، توسعه سیاسی آن حضرت به دنبال تحقّق عدالت است و سرانجام به توسعه عدالت اجتماعی منجر خواهد شد.

امام عصر علیه السلام نه تنها عبد صالح خداوند می باشند که به عنوان “اباصالح” یعنی پدر شایستگان و صالحان معرفی می شوند؛ رسیدن به جامعه ایده آل و الهی و بهره گیری کامل از نعمت های دنیوی در گرو رسیدن به این مقام است.

امید است با پیروی از فرامین ولایت فقیه روح تشنه جامعه را به نور وجود امام عصر (عج) سیراب نمائیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=450575
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,238 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی