بی سوادان و تارکان تحصیل جذب آموزش می شوند

+ پ -
بی سوادان و تارکان تحصیل جذب آموزش می شوند

مدیر آموزش و پرورش رودان گفت : تمامی کارشنان، مدیران ، دهیاران و شوراها به منظور شناسایی و جذب بی سوادان و تارکان تحصیل در این شهرستان بسیج شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی این شهرستان با حضور کلیه اعضا به منظور پیگیری برنامه های جذب و آموزش بی سوادان و تارکان تحصیل به میزبانی بخش جغین برگزار شد.

احمد رحیمی پور مدیر آموزش و پرورش رودان در این نشست با ابراز خرسندی از جذب تارکان تحصیل و بی سوادان از آغاز سال تحصیلی تا کنون اظهار داشت: با تلاشهای صورت گرفته ۵۰ نفر از تارکان تحصیل در دوه متوسطه دوم جذب آموزشگاه ها شدند که مرحله دوم این طرح نیز از اوایل آذرماه با هدف شتاب بخشی به برنامه جذب و آموزش بی سوادان و تارکان تحصیل با همراهی و همکاری شوراها و دهیاران در این شهرستان اجرا می شود.

وی در ادامه افزود: به منظور جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان در مناطق روستایی تعداد ۴۳۰ بسته حمایتی شامل پوشاک، لوازم التحریر و هزینه کتب درسی در بین دانش آموزان بی بضاعت تقسیم شد که این امر موجبات تقویت روحیه دانش آموزان و آسودگی خاطر اولیا را در سال تحصیلی فراهم آورد.

مدیر آموزش و پرورش رودان خودباوری را رمز موفقیت قشر بزرگسال محروم از سواد دانست و تصریح کرد: اگر محرومان از نعمت سواد خواندن و نوشتن، این امر را یک نقیصه بدانند حتما برای رفع آن تلاش می کنند و در این راه خودباوری و تلاش رمز موفقیت آنان خواهد بود.

رحیمی پور خاطرنشان کرد: برنامه جذب بی سوادان و تارکان تحصیل در دروه های آموزشی و مدارس این شهرستان طبق برنامه زمانبندی، با هدف انسداد مبادی بی سوادی تا رسیدن به باسوادی کامل در شهرستان رودان ادامه دارد.

در این نشست که در محل بخشداری جغین برگزار شد، اعضای شورا، دهیاران و مسئولین محلی به ارائه راهکارهای عملیاتی در خصوص شناسایی و جذب بی سوادان و تارکان تحصیل پرداختند.

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff