بی خیالی صدا و سیمای هرمزگان نسبت به پیگیری مشکلات مردم/ آیا طلسم بی توجهی مسئولان نسبت به بشاگرد شکسته می شود؟

+ پ -
بی خیالی صدا و سیمای هرمزگان نسبت به پیگیری مشکلات مردم/ آیا طلسم بی توجهی مسئولان نسبت به بشاگرد شکسته می شود؟

صدا و سیمای هرمزگان به مشکلات حیاتی مانند معضل اساسی جاده ؛ دغدغه‌های معیشتی، درمانی و غیره مردم بشاگرد یا اصولاً اشاره‌ای نمی‌کند یا بصورت خیلی گذرا و سطحی می‌پردازد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده ؛ مرکز صدا و سیمای هرمزگان علاوه بر اینکه کمبود و کاستی‌های منطقه را روی آنتن نمی‌برد بلکه سکوت و بی خیالی را رقم زده که جای بسی شگفت است.

صدا و سیمای استان هرمزگان زمانی در انعکاس اخبار و مشکلات و کمبودهای موجود در سطح شهرستان اقدامات مؤثر و مطلوبی انجام می‌داد اما دیرزمانی‌ست این مرکز علاوه بر اینکه کمبود و کاستی‌های منطقه را روی آنتن نمی‌برد بلکه سکوت سؤال‌برانگیزی را رقم زده که جای بسی شگفت است.

 

صدا و سیمای استان هرمزگان با وجود افزایش ساعات برنامه‌های تولیدی‌اش اما در امر کیفی‌سازی بسیار عملکرد ضعیفی دارد و سکوت صدا و سیمای استان هرمزگان سبب خمودگی این مرکز شده که این امر برای شهر، مردم و از جمله من جای سؤال دارد.

 

مسئولان مرتبط باید در راستای ارتقای این مرکز اقدامات مطلوب و مؤثری را در دستور کار قرار دهند و رسانه‌های جمعی به‌ویژه صدا و سیما که با مردم ارتباطی مستقیم دارند باید در راستای تعالی و پیشرفت مضاعف منطقه گام برداشته و انعکاس اخبار محرومیت‌ها و کمبودها را مدنظر قرار دهند.

 

صدا و سیما به مشکلات حیاتی مانند معضل اساسی جاده ، دغدغه‌های معیشتی، درمانی و غیره مردم یا اصولا اشاره‌ای نمی‌کند یا بصورت خیلی گذرا و سطحی می‌پردازد و در ایام های مناسبتی مانند روز پزشک به مصاحبه‌های یکطرفه و متکلم‌الوحده با برخی مسئولین بسنده می‌کند … برای صحت این ادعا باید گفت که وقتی صداوسیما اقدام به پخش صحنه‌های دیدار مسئولی از پزشکان یا خانواده پزشک می‌نماید این کار یک اقدام صرفا تبلیغاتی است مگر اینکه بیاید و درد دل یک پزشک و خانواده ایشان را نیز در همان بخش خبری پخش نماید … آیا کسی چنین اقدامی را از صدا و سیما بخاطر دارد؟!

 

به هر حال از این دست اتفاقات متأسفانه درحال گسترش است و امیداست مدیریت صداوسیمای هرمزگان به مشکلات مردم نگاه واقع بینانه و حتی منتقدانه داشته باشد و مشکلات مردم را انعکاس دهند.

 

در اینجا بخشی از مشکلات بخش محروم بشاگرد را بیان می کنیم که صدا و سیمای استان هرمزگان به آنها حتی یکبار هم کمبود و کاستی‌های این منطقه توجه نمی کند و روی آنتن نمی‌برد که از جمله میتوان به مرگ حسن صفری یکی از جوانان شهرستان بشاگرد اشاره کرد که چند روز پیش که بر اثرسانحه رانندگی با موتور سیکلت در مسیر جاسک-بشاگرد به دلیل وضعیت اسفبار جاده مجروح شد که شب گذشته به دیار باقی شتافت که صدا و سیمای مرکز خلیج فارس سکوت کرد.

 

 

میتوان هزاران مشکل دیگر را  از جمله تداوم کپرنشینی در بشاگرد ؛ وضعیت جاده های بشاگرد که همچنان قربانی می گیرد؛ بی آبی و خشکسالی در این منطقه ؛ مدارس تخریبی این شهرستان ؛ وضعیت ضعیف اینترنت ؛ نبود اداره ارشاد و کمبود امکاناتی بیمارستان در این شهرستان و……. نام برد که اینجا جای سوال است آیا تاکنون یکی از این مشکلات را انعکاس داده اید؟

 

هیچ توجیهی از مسئولان صدا و سیما قابل قبول نیست و  نقدهای ما برای اصلاح کار است و نه تخریب و انتظار می‌رود صدا و سیمای استان هرمزگان به خود بقبولاند که شهرستان بشاگرد یکی از محروم ترین شهرستان های کشور است و همواره در حق شهرستان بشاگرد اجحاف شده است .

 

در پایان آیا می توان سوال کرد آیا طلسم بی توجهی مسئولان نسبت به بشاگرد شکسته می شود؟ از مسئولان انتظار می رود توجه بیشتری نسبت به مشکلات مردم هرمزگان به خصوص شهرستان بشاگرد داشته باشند .

 

پایگاه خبری فرهنگ کده هرمزگان همکاری خود را جهت پیگیری مشکلات مردم با مرکز صدا و سیمای خلیج فارس اعلام می کند.

 

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff