بی حرمتی به اتباع ایرانی توهین به جامعه ایرانی است/ دیپلماسی لبخند در عرصه بین المللی کارگشا نیست
+ پ -
بی حرمتی به اتباع ایرانی توهین به جامعه ایرانی است/ دیپلماسی لبخند در عرصه بین المللی کارگشا نیست

عضو کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه کوچکترین بی حرمتی به اتباع ایرانی توهین به جامعه ایرانی است و تکلیف دولت دفاع از اتباع ایرانی است،افزود:با افرادی که مقررات بین المللی را زیر پا می گذارند برخورد جدی و قاطعانه داشت.

محمدعلی اسفنانی، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به بی احترامی امارات به معلم ایرانی گفت: زمانی که یک تبع ایرانی و یا هر کشوری با مجوز قانونی وارد کشور دیگری می شود از ابتدای ورود تا پایان اقامتش تمام حقوق شهروندی و بین المللی اتباع خارجی بر عهده دولت پذیرنده است.

 

 

 

 

وی اظهار کرد: تابعیت رابطه ای است که فرد از لحاظ سیاسی ، حقوقی و معنوی به دولت مرتبط می کند و دولت جمهوری اسلامی ایران باید از اتباع خود حمایت کند.

 

 

 

 

اسفنانی تصریح کرد: معلمان ایرانی با مجوز وارد امارات شده و جواز تاسیس مدرسه را نیز در این کشور داشتند که ۴۰۰ دانش آموز در این مدرسه مشغول تحصیل بوند لذا در کشور امارات که قوانین سنگین برای اتباع بیگانه وجود دارد امکان راه اندازی چنین مجموعه آموزشی بدون اطلاع مسئولین وجود ندارد و گفته مقامات این کشور قابل قبول نیست.

 

 
وی افزود: کوچکترین بی حرمتی به اتباع ایرانی در کشورهای دیگر توهین به جامعه ایرانی است و تکلیف دولت دفاع از اتباع ایرانی است.

 

 
عضو کمیسیون قضایی با بیان اینکه دیپلماسی لبخند دیگر در عرصه بین المللی کارکشا نیست، تاکید کرد: گاهی باید از دیپلماسی اخم استفاده کرد و با افرادی که مقررات بین المللی را زیر پا می گذارند برخورد جدی و قاطعانه داشت.

 

 

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff