بی ثباتی بازار عامل مخربی در صنعت تولید است/جوانان جویای کار به مدرک تحصیلی اکتفا نکند
+ پ -
بی ثباتی بازار عامل مخربی در صنعت تولید است/جوانان جویای کار به مدرک تحصیلی اکتفا نکند
گفتگو با اولین هرمزگانی راه یافته به بورس درزمینه عرضه خرما؛

بی ثباتی بازار عامل مخربی در صنعت تولید است/جوانان جویای کار به مدرک تحصیلی اکتفا نکند

فعال اقتصادی هرمزگانی نوسانات بازار ارز را مهمترین مشکل پیش روی تجار دانست و تاکید کرد:بی ثباتی بازار عامل مخربی بر صنعت تولید کشور است و تاجران ما قدرت تصمیم گیری ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ کاووس کریمی، جوان ۳۴ ساله هرمزگانی است که در زمینه تولید و بسته بندی خرما فعالیت دارد وی فعالیت خود را از سال ۸۶در شهرک صنعتی جایین واقع در شهرستان حاجی آباد در زمینه نگهداری از خرما و سردخانه های صنعتی آغاز نموده است و اکنون بیش از هشت سال است که در زمینه اقتصادی هرمزگان فعالیت دارد.

 

کریمی در گفتگو با خبرنگاراقتصادی هرمز اظهار کرد: با سرمایه اولیه ۲۰۰میلیون تومانی و تسهیلات بانک کشاورزی و با همکاری پدر و برداردم فعالیت خود را آغاز کردم و هم اکنون زمینه اشتغال برای بیش از ۳۵نفر نیروی روز مزد و ۱۵ نفر نیروی کار ثابت در شرکت خود فراهم نموده ام.

 

وی افزود:بسته بندی خرماهای مرغوب مانند کریته، مضافتی و پیارم را در بسته بندی های ۵۰۰گرمی تا ۱۰کیلوگرمی را انجام می دهیم و تولیدات خود را به کشورهای افغانستان، روسیه، ترکیه ، هندوستان و امارات صادر می کنیم.

 

این فعال اقتصادی هرمزگانی بابیان اینکه صنعت خرما فصلی است اما در شرکت در تمام سال فعال است، گفت:در سال گذشته اولین واحد تولید نبات در جنوب کشور را راه اندازی کردم همچنین  اولین هرمزگانی هستم که واحد فروش خرما در بازار بورس ایران را فراهم نموده ام.

 

وی نوسانات بازار ارز را مهمترین مشکل پیش روی تجار دانست و تاکید کرد:بی ثباتی بازار عامل مخربی بر صنعت تولید کشور است و تاجران ما قدرت تصمیم گیری ندارد.

 

کریمی یادآور شد:میزان خرما تولید شده در استان هرمزگان اندک است و اکثر خرماها به دلیل شرایط آب و هوایی استان و نوع گونه نخل ها در شهرستان های میناب و رودان دچار ریزش می شوند که اغلب مرغوب نیستند از این رو تنها بخش زیارتعلی در شهرستان رودان و حاجی آباد مرغوب ترین  خرماهای استان را تولید می کنند.

 

صنعتگر هرمزگانی حمایت از تولید کننده به نفع تاجران است،تصریح کرد:تزریق نقدینگی باید در صورتی انجام شود که باعث متضرر شدن تاجر نشود لذا باید به واحد هایی که فعال هستند و روی پای خود ایستاده اند تسهیلات ارائه شود تا از تولید کننده حمایت شود.

 

وی با اشاره به تولید محصولات خارج از فصل در استان بیان کرد: هرمزگان نیاز به سرمایه گذاری و راه اندازی واحدهای فروش و انبار در کشورهای مانند ترکیه و هندوستان دارد تا با ایجاد واحدهای فروش از طریق دولت و بخش های خصوصی محصولات استان به صورت مستقیم در کشورهای هدف عرضه شود.

 

 

کریمی آموزش و حرفه را به جوانان توصیه کردو گفت: من نیز مانند بسیاری از جوانان سرزمینم در انتظار کار بود و تصور می کردم امکان اشتغال وجود ندارد اما زمانی که وارد بازار کار شدم متوجه شدم که مفهموم کار را بلد نبودم و عملا جوانان تحصیلکرده ما نیز هیچ نمی دانند لذا جوان باید جویای کار باشد و به مدرک تحصیلی اکتفا نکند چرا که در سرزمین ما نسبت به سایر کشورها زمینه اشتغال بیشتری وجود دارد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff