تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 542138
تاریخ انتشار:یکشنبه 29 تیر 1399 - 12:10| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
اینجا قهرمانان هر روز دلسردتر از دیروز می شوند؛

ترافیک وعده های توخالی مسئولان به استعدادهای ورزشی رودان/ وقتی قهرمانان هیچ امکاناتی ندارند

در جغین استعدادهای بالقوه ای در تمام رشته های ورزشی موجود است اما نگاه مسئولین به این بخش کم رنگ است، امکانات و زمین تمرین استاندارد نداریم حتی برای شرکت در مسابقات هزینه غذا و کرایه را از بازیکن دریافت می کنیم.

ترافیک وعده های توخالی مسئولان به استعدادهای ورزشی رودان/ وقتی قهرمانان هیچ امکاناتی ندارند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ نام بخش جغین شهرستان رودان را که در بستر اینترنت و موتور جست و جو می نویسی آن را از توابع شهرستان رودان در استان هرمزگان واقع در جنوب ایران معرفی می کند، حتی تصویری از پل جغین را که در آبانماه ۹۵ گرفته شده است را نیز در تصاویر نمایش می دهد اما از مشکلات ورزشی و ورزشکاران آن سخن به میان نیاورده است.

مشکلاتی که قهرمان کشوری و آسیایی، مربیان فوتبال و فوتسال و رئیس هیات کنگ فو شهرستان رودان را دلسرد کرده و آن ها را وادار به برکناری از مسابقات کرده است.

غلامرضا روانکار از مربیان فوتبال شهرستان رودان در گفتگو با هرمز اظهار کرد: در جغین استعدادهای بالقوه ای در تمام رشته های ورزشی موجود است اما نگاه مسئولین به این بخش کم رنگ است، امکانات و زمین تمرین استاندارد نداریم حتی برای شرکت در مسابقات هزینه غذا و کرایه را از بازیکن دریافت می کنیم.

این مربی ورزش افزود: باوجود ۱۰ تیم فوتبال و ۳۰ تیم در فوتسال، ۱۵ سال پیش یک زمین چمن مصنوی برای فوتسال راه اندازی کردند که دیگر بلااستفاده است، تربیت بدنی یک سالن راه اندازی کرده است اما گنجایش برای ورزش ندارد.

روانکار با تاکید براینکه نقش امکانات بسیارپررنگ است ادامه داد: سالن و وسایل تمرین باید مناسب و استاندارد باشد تا ورزشکار بتواند انرژی خود را در تمرین هدر ندهد اگر امکانات نباشد این استعدادها به مرور زمان محو می شود.

وی اضافه کرد: تیم داری سخت است اگر یک اسپانسر که در این بخش بر روی این ورزشکاران سرمایه گذاری کند افرادی هستند که می توانند درمسابقات کشوری و آسیایی بدرخشند.

روانکار تصریح کرد: فردی از شهرستان رودان در رشته کاراته به مسابقات آسیایی رفته است و همچنین در رشته کنگ فو خواهران نیز قهرمان کشوری داریم، یکی از بازیکنان ما را تیم نوجوانان سپاهان اصفهان جذب کرده و اصفهان است، نوجوانی دیگر نیز در اردوی تیم ملی به دلیل هزینه هایی که نداشت، نتوانست برود.

این ورزشکار ادامه داد: سالهای گذشته در رشته فوتسال با همین امکانات اندک و زمین خاکی تمرین می کردیم، دوره ای را با تیم آلومینیوم هرمزگان که با بهترین امکانات تمرین می کرد و تیم برتر استان بود مسابقه می دادیم و نشان از استعدادی است که در این بخش از استان وجود دارد.

زمین چمن، هیات والیبال و مکانی برای دیده شدن، نداریم

ناصر صیادی که فعالیت خود را از سال ۷۵ و زمانی که فقط ۱۰ سال داشته است آغاز کرده است در گفتگو با هرمز اظهار کرد: معلول و بازیکن والیبال نشسته لیگ برتر کشوری هستم و در تیم های بزرگ کرمان، شهربابک، رفسنجان، ایران جهان بوشهر، شهرداری بندرعباس بازی کرده ام.

این مربی و بازیکن فوتبال، فوتسال و والیبال ادامه داد: ۲۴ سال است که ورزش می کنم ورزشکاران این بخش در لیگ یک و دو کشوری و دسته یک آزادگان بازی می کنند امکانات نداریم تا تیم را به مکانی ببریم که دیده شود حتی یک زمین چمن مناسب و هیات والیبال نیز نداریم.

صیادی با بیان اینکه با حداقل ها ساخته ایم افزود: بخش جغین شهرستان رودان در رشته دو میدانی نیز قهرمان کشور دارد، نمی شود به راحتی از کنار این استعدادها که ذاتی و همراه با تلاش و پشتکار است گذشت با کمترین امکانات و بیشترین مشکلات به این درجات رسیده ایم که اگر امکانات باشد شکوفاتر می شود.

این مربی فوتبال تصریح کرد: اینجا حیاط خلوت مسئولین است بیش از ۱۰سال است که زمین فوتبال جغین را کلنگ زده اند اما احساس مسئولیت در قبال آن ندارند، اداره ورزش و جوانان و رئیس اداره تربیت بدنی استان می آیند کلنگ می زنند نهار می خوردند و می روند، حتی پیگیر یک تور والیبال نشسته هستیم نمی دهند مسئولین برای توپ هم هزینه ای نمی کنند کاری که باید صورت بگیرد نیست.

کناره گیری از مسابقات، به دلیل نبود امکانات ورزشی

مصطفی کمالی نیز در گفتگو با هرمز اظهار کرد: فعالیت ورزشی خود را با کاراته شروع کردم اکنون نیز فول کنگ فو در بخش جغین شهرستان رودان کار می کنم و کمربند قهوه ای دارم برای کمربند مشکی نیز به صورت مجازی امتحان می دهم.

این قهرمان ورزش های رزمی ادامه داد: سه سال است که در بخش جغین با کمبود امکانات مواجه هستیم، میت استاندارد، جایگاه مناسب و تاتمی مورد نیاز و کیسه بوکس برای تمرینات نداریم، هر ماه هزینه ای را از رزمی کاران می گیرند تا بتوانند مکانی را اجاره کنند.

کمالی افزود: برای شرکت درمسابقات هر فرد یک لباس تکمیلی نداشت، از کلاه مبارز، بیضه بند، دستکش مشترک استفاده می کردند و وارد زمین مبارزه می شدند تا جایی که دیگر بازیکنان افسرده شدند و نیامدند و به دلیل نداشتن وسایل کمتر در مسابقات شرکت می کردند.

وی اضافه کرد: گرچه بیشترین تاثیری که برای رسیدن به قله های افتخاردارد انگیزه، علاقه و تعصبی است که ورزشکار برای ورزش دارد اما امکانات نیز باعث رشد می شود با همین مشکلات مبارزه کرده و به دلیل انگیزه و احترامی که به استاد داریم و همچنین توقعی که استاد از ما دارد، وارد میدان مسابقات می شویم اما هنوز وسایل مورد نیاز را نداریم.

مغازه ای را اجاره کرده و به عنوان سالن استفاده می کنیم

سمانه نجفی نایب رئیس هیات کنگ فو شهرستان رودان در گفتگو با هرمز اظهار کرد: مدت ۶ سال است که ورزش کنگ فو در بخش بانوان را آغاز کرده ایم خیلی زود تر از آنچه که تصور می کردیم توانستند رشد کنند و به مدال کشوری دست پیدا کنند.

نایب رئیس هیات کنگ فو شهرستان رودان افزود: کنگ فو بانوان شهرستان رودان در جغین خلاصه می شود مقام آور در مسابقات کشوری و استانی بوده ایم اما از نظر امکانات در مضیقه و محدودیت هستیم.

نجفی افزود: برای کنگ فو شرایطی نیاز است که ورزشکار بتواند تمرین و ورزش کند ازجمله مکانی با سقف کوتاه، تاتمی، میت، فوکی بارای و لوازم ورزشی دیگرکه نداریم، حتی تیم ما یک لباس متحدالشکل برای مسابقات ندارد و حق شرکت در مسابقات را ورزشکار پرداخت می کند و از طرف هیچ نهادی حمایت نمی شوند.

وی ادامه داد: به دلیل مشکلاتی که زمین چند منظوره بخش جغین داشت مغازه ای را اجاره کرده کف آن را با همان ۵۰ تاتمی که مدیرکل خریداری کرده بود درست کردیم و به عنوان سالن از آن استفاده می کنیم.

نجفی با بیان اینکه ۳۵ ورزشکار بیمه شده داریم که دو نفر از آنها مقام آور کشوری هستند، تصریح کرد: تمام ورزشکاران بخش جغین در مسابقات استانی مدال آور هستند اما به دلیل نبود امکانات دلسرد شده و دیگر در مسابقات شرکت نمی کنند، بسیاری از حرکات ورزشی را به دلیل نداشتن لوازم مورد نیاز و محیط نامناسب نمی توانند انجام دهند زیرا آن حرکت مساوی با مصدومیت و آسیب دیدگی است و جبران ناپذیر است.

نایب رئیس هیات کنگ فو شهرستان تصریح کرد: بخش جغین در تمام رشته های ورزشی استعدادهایی دارد که اگر امکانات داشته باشند برای تیم ملی اعزام می شوند، ورزشکاری که روی زمین خالی و بدون امکانات تمرین می کند و مدال آور کشوری و استانی می شود اگر مورد حمایت قرار گیرد قطعا می درخشد و تعداد قهرمانان آن بیشتر می شود ما بازیها را دیده ایم مکان و تمرینی که دارند بسیار تاثیر گذاراست.

مسئولینی که وعده های توخالی می دهند

همایون راستین رئیس شورای اسلامی بخش جغین رودان در گفتگو با هرمز اظهار کرد: بخش جغین شهرستان رودان بیش از ۱۷ هزار نفر جمعیت و قریب به چهار هزار نفر ورزشکار بیمه شده دارد یک سالن ورزشی بدون امکانات و زمین های خاکی بدون تجهیزات دارد.

راستین افزود: به دلیل استقبال بی نظیر جوانان بخش از ورزش فوتبال زمینی را برای تمرین آنها در نظر گرفتیم، مسئولین زیربط با تمام مشکلاتی که بخش جغین در خصوص کمبود آب دارد کلنگ یک زمین چمن طبیعی را زدند و قول دادند سال ۹۸ آن را افتتاح می کنند، کود دادند و آبیاری کردند و زمین سبز شد اما پس از مدتی دیگر نتوانستند آب آن را تامین کنند و زمین خشک شد.

وی ادامه داد: جوانان بخش جغین با کمترین امکانات در مسابقات شرکت کرده و مقام آور کشوری هستند آنها فقط حمایت شورا و دهیار را دارند مسابقات که تمام می شود مسئولین با قهرمانان عکس می گیرند آنها دلخوش می کنند و می روند در دهستان جغین جنوبی ۱۰ سال است که سالنی را که نیمه کاره رها کرده اند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=542138
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,357 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی