بی توجهی مسئولان به محیط زیست عامل برهم خوردن اکوسیستم غرب بندرعباس است
+ پ -
بی توجهی مسئولان به محیط زیست عامل برهم خوردن اکوسیستم غرب بندرعباس است

فعال زیست محیطی استان هرمزگان ضمن انتقاد از آلایندگی صنایع غرب بندرعباس گفت: در کنار آلایندگی صنایع غرب شاهد سودجویی افرادی هستیم که با فعالیت خود دودهای سمی و سیاه را به خورد همشهریان می دهند و خود سودی کلان نصیبشان می شود.

عادل آخوندی، مدیر گروه پرچمداران سلامت استان هرمزگان در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی هرمز گفت: استان هرمزگان و شهر بندرعباس از دیرباز به علت موقعت استراتژیکی که داشته مورد استقبال سایر هموطنانمان برای کسب و کار بوده است. این استقبال به حدی است که متاسفانه هر گوشه را که نگاه می کنیم از بازار های شهر بندرعباس تا صنایع بزرگ این شهر تماما در اختیار غیر بومی ها قرار گرفته است و سهم بندرعباسی ها از این مشاغل بسیار ناچیز است.

 

وی افزود: یکی از نگرانی های جامعه زیست محیطی استان همواره بحث آلایندگی هایی است که از جانب صنایع غرب بندرعباس سلامت شهروندان را به مخاطره انداخته و با ایجاد آلودگی هوا به کلی اکوسیستم منطقه غرب شهر را دگرگون کرده است؛ که این مساله همیشه با بهانه هایی همچون اهمیت این صنایع در بحث اقتصاد کشور توجیه می شود و شهروندان فهیم بندرعباسی هم با اینکه سهم خودشان از این صنایع بسیار ناچیز است اما به خاطر منافع ملی سکوت کرده اند و وضع موجود را تحمل می نمایند.

 

آخوندی اظهار داشت: متاسفانه آلوده کردن هوای شهرمان به این صنایع تولیدی ختم نمی شود و از مدت ها قبل شاهد دود سیاهی در حوالی خونسرخ در غرب بندرعباس می باشیم که پس از بررسی های انجام شده معلوم شد عده ای سود جو بدون در نظر گرفتن شرایط زیست محیطی اقدام به آتش زدن لاستیک های بزرگ و سیم های مسی می نمایند تا بعد از آب شدن قسمت های پلاستیکی بتوانند سیم های مفتولی و مسی آن را جدا نموده و به فروش برسانند.

 

این فعال زیست محیطی افزود: با بی توجهی مسئولین مربوطه عده ای که هیچ عرقی به شهر بندرعباس ندارند علاوه بر اینکه دود سمی و سیاه را به خورد همشهریانمان می دهند، موجب برهم خوردن نظم طبیعت و اکوسیستم غرب بندرعباس بشوند و پول های کلانی را از این طریق به جیب خود بزنند.

 

آخوندی گفت:  مسئولین شهر باید با جدیت این مورد را پیگیری نمایند و با افراد خاطی برخورد لازم صورت گیرد تا مردمان خوب این دیار در کنار خساراتی که از صنایع غرب می خورند، حداقل  مورد هجمه ی این سودجویان قرار نگیرند.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff