بی توجهی دولت تدبیر به ساماندهی مسکن کپرنشینان بشاگردی/ نگرانی از وقوع حادثه در مدارس روستای بابک
+ پ -
بی توجهی دولت تدبیر به ساماندهی مسکن کپرنشینان بشاگردی/ نگرانی از وقوع حادثه در مدارس روستای بابک

روستای بابک در شهرستان بشاگرد در شرق استان هرمزگان با وجود جاذبه های فاخر گردشگری به دلیل نبود جاده برای دسترسی آسان به بسیاری از مکان های گردشگری، همچنان مهجور و مغفول باقی مانده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از فرهنگ کده ؛ شهرستان بشاگرد دارای آبشارها و چشمه های طبیعی بسیاری است که معروف ترین آبشار این شهرستان آبشار بابک نام دارد و این آبشار زیباترین و پرآب ترین آبشار بشاگرد نیز به حساب می آید و ارتفاع این آبشار بیش از ۳ متر است.

 

این مکان گردشگری در روزهای تعطیل و ایام نوروز میزبان شمار زیادی از مسافران و گردشگران هموطنمان است ولی با بی مهری مسئولان جاده ای مناسب برای این مکان گردشگری وجود ندارد .

 

خیل عظیم گردشگران در روز سیزده بدر در این مکان باعث می شود که جا برای اسکان در کنار این آبشار به سختی پیدا شود و در ۱۰کیلومتری شهر سردشت واقع شده است که نزدیک ترین روستا به این آبشار روستای بیسکاو می باشد این روستا در دهستان سردشت قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۱۵ نفر (۲۸خانوار) بوده‌است.

 

امامزاده سید نجم الدین (ع) در روستای “درکلاهو” ؛ سد کاهکن در نزدیکی روستای کاهکن؛ شهر جم در مرکز شهرستان بشاگرد؛آبشار بابک در نزدیکی روستای بیسکاو؛رودخانه های بشاگرد، آداب و رسوم و حتی نوع خاص لباس پوشیدن مردم بومی منطقه و مهمتر از همه امنیت و مهمانوازی مردم این شهر و … این همه موهبت الهی تنها در یک شهرستان محرم کشوری گرد آمده است.

 

احمدی، دهیار روستای بابک شهرستان بشاگرد گفت : روستای بابک با جمعیتی ۳۷۰ نفر و دارای ۷۳ خانوار است که با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کند و ۹۹ درصد خانه های این روستا به لطف دولت قبل کپری نیست ولی هنوز گوشه هایی از این روستا خانه های کپری دیده می شود نیازمند توجه دولت تدبیر امید است.

 

دهیار روستای بابک با بیان اینکه آبشار بابک یکی از زیباترین و پرآب ترین آبشار بشاگرد است ولی از نبود جاده مناسب رنج می برد ، افزود : نبود جاده مناسب برای مکان های گردشگری این روستا سبب شده که این روستا به نسبت آثاری که دارد، طبیعت زیبا آن چنان که باید کانون توجه گردشگران قرار نگیرد.

 

وی بیان کرد : با وجود نگاه جدید و حساسیتی که در رونق گردشگری کشور ایجاد شده نبود توجه به نکات ضروری و اولیه و برنامه‌ریزی برای آن‌ها که به نسبت سایر نیازمندی‌های گردشگری هزینه کمتر و اولویت بیشتری دارند سبب می‌شود توسعه گردشگری در بسیاری مناطق کشور با کندی صورت پذیرد و رونق صنعت گردشگری را بحثی فرمایشی و باورناپذیر برای بسیاری از سرمایه‌گذاران کند چون پیش شرط رونق این صنعت معرفی درست و توجیه‌پذیر بودن از نظر اقتصادی است.

 

احمدی اضافه کرد: روستای بابک شهرستان بشاگرد نیازمند برنامه‌ریزی صحیح گردشگری است و ساماندهی جاده‌های آن پیش زمینه هر اقدام دیگری در این خصوص است و برای رونق این صنعت ضروری به نظر می‌رسد.

 

دهیار روستای بابک تصریح کرد : در این روستا حتی مسجدی هم به چشم نمیخورد و مردم از تمامی مراسمات مذهبی و فرهنگی محرومند که باعث ناراحتی مردم این منطقه شده است.

 

وی با بیان اینکه تنها مدرسه دبستان این روستا تخریبی است ،بیان کرد : مدرسه خانه دوم فرزندان محسوب می شود که باید دانش آموزان بدون دغدغه در آن درس بخوانند و در کنار آن خانواده ها هم بدون این که دغدغه خاطری داشته باشند فرزندانشان را برای کسب علم و دانش به مدرسه بفرستند، اما وجود مدرسه تخریبی در این روستا باعث شده است که هم خانواده ها و هم دانش آموزان با مشکلات زیادی رو به رو شوند.

 

دهیار روستای بابک یکی دیگر از مشکلات این روستا را فقرفرهنگی دانست و افزود : مکان فرهنگی و آموزشی که باتوجه به جمعیت ۷۳خانواری این روستا معظل دیگر  است.

 

احمدی با اشاره به اینکه  مشکلات و محرومیت بشاگرد و روستا های آن در یک گزارش نمی توان خلاصه کرد ، گفت :  مدرسه تخریبی ، نبود سیگنال دیجیتال،  نداشتن آنتن همراه اول،  نداشتن جاده مناسب  و نبود هیچ گونه امکانات ورزشی و….. ازجمله بخشی از مشکلات مردم روستای بابک است .

 

 

وی گفت:اگر همه جای ایران سرای من است که حتما همین طور هم است چرا برای آبادانی شهرستان های محرومی چون بشاگرد از محل درآمد دیگر شهرهای کشور بودجه ای در نظر گرفته نمی شود؟

 

احمدی خاطرنشان کرد:  محرومیت ها در بشاگرد مزمن و کاری است و با تزریق درآمدهای کم و بررسی های معمول قابل درمان نیست لذا برای پیشرفت شهرستان بشاگرد باید یک فکر اساسی و یک جراحی بزرگ اقتصادی صورت داد.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff