بی توجهی به فریضه امر به معروف گریبان گیر جامعه می شود
+ پ -
بی توجهی به فریضه امر به معروف گریبان گیر جامعه می شود

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بستک گفت: دنیا گرایی و رفاه طلبی یکی از دلایل اصلی فراموشی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه ، حجت الاسلام والمسلمین قائدی در گفتگویی با خبرنگار جهانگیریه ضمن اشاره به قیام امام حسین (ع) در روز عاشورا گفت: مهمترین فلسفه این حرکت عظیم ، احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بود.

 
وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر از فریضه دینی ماست و باید در جامعه زنده نگه داشته شود.
 
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بستک به روایتی از پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و گفت: مَن اَمَرَ بِالمَعروفِ ونَهَی عَن المُنکَرِ فَهُوَ خَلیفَهُ الله فِی ارضِهِ وَ خَلیفه رسول الله و خلیفه کِتابِه هر کس امر به معروف و نهی از منکر نماید ، پس او جانشین خدا در زمین و جانشین رسول خدا و جانشین کتاب خداست.
 
حجت الاسلام والمسلمین قائدی با تاکید بر احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه افزود: باید توجه داشت که این موضوع به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد و کسانی که در موضوع امر به معروف فعالیت دارند باید سه محور معرفی امر به معروف ، تلاش برای گسترش این فرهنگ و همچنین آموزش تذکر زبانی را در دستور کار خود قرار دهند.
 
وی تصریح کرد: تذکر زبانی به عنوان یک رفتار اجتماعی شکل بگیرد تا مردم خوبی را در جامعه گسترش داده و با تذکرهای خود باعث کاهش بدی ها شوند. بی توجهی به فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر گریبان گیر همه افراد جامعه می شود.
 
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بستک دنیا گرایی و رفاه طلبی را یکی از دلایل اصلی فراموشی امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و اظهار داشت: دنیا گرایی ، رفاه طلبی و بی تفاوتی نسبت وظایف دینی منجر به گسترش منکرات در جامعه می شود و خسارات و آسیب های آن غیر قابل جبران است.
 
وی افزود: بحمدالله در سایه نظام جمهوری اسلامی زمینه احیای فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تحقق پیدا کرده و مسلمانان در این راستا ، حسین وار شهادت را بر ذلت ترجیح می دهند.
 
حجت الاسلام والمسلمین قائدی در ادامه با تاکید بر اینکه محبت اهل بیت همواره در دل مسلمانان باید زنده بماند گفت: اهل بیت (ع) از مقام ارزنده و گرانقدری برخوردارند که محبت، ارادت و معرفت به آنان می تواند زندگی انسان را در مسیر سعادت و رستگاری قرار دهد.اگر کسی عاشق امام حسین (ع) است باید پیرو واقعی آن حضرت باشد و راه ایشان را دنبال کند و بداند که اباعبدالله (ع) از همه چیز خود گذشت و قیام کرد برای اینکه امر به معروف و نهی از منکر زنده بماند و نشان دهد که حتی جهاد در راه خدا هم در برابر این فریضه همچون قطره ای در دریایی بیکران است.
انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff