بی تدبیری مسئولین بحران آب را افزایش می دهد/استفاده از توان داخلی نیازکشور را تامین می کند
+ پ -
بی تدبیری مسئولین بحران آب را افزایش می دهد/استفاده از توان داخلی نیازکشور را تامین می کند

نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس گفت : بی خیالی مسئولین به بحران آب در جنوب کشور ضررهای زیادی را به نسل های بعدی وارد می کند.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز از  میناب  ،سید عبدالکریم هاشمی نماینده مردم شرق هرمزگان در مراسم افتتاحییه مرکز نوآوری پارک علم و فناوری میناب در محل دانشگاه علمی کاربردی شهرستان گفت: اهمیت علم و دانش بر هیچکس پوشیده نیست اگر عقل و دانش سرلوحه همه کارها و رفتارها و سکنات ما باشد خیلی از اقدامات فردی و اجتماعی ما حل می شود.

 

 

وی افزود: اگر امروز از عنصر عقل و دانش در این زمان به نحو درست استفاده کنیم و بیاموزیم و آموزش دهیم بسیاری از گرفتاری های ما حل خواهد شد، اگر ما این همه دانشجو داریم و این همه بیکار داریم بواسطه همین بی عقلی و بی دانشی در کارمان است.

 

 

وی با اشاره به بحران آب در شهرستان میناب اظهار داشت: در سال های گذشته میناب یکی از شهرهای غنی از آب بود ولی در حال حاضر با کمبود آب مواجه شده است و این امر به زمانی برمیگردد که مسئولین ما پیش بینی های لازم را در این خصوص انجام نداده اند و این بی مسئولیتی باعث ضرر به نسل های بعد یعنی ما و نسل های بعدتر از ما خواهد شد.

 

 

هاشمی عنوان داشت: متاسفانه در کشور ما اگر دانشجوی با نمره بالا از دانشگاه فارغ التحصیل شود و از او بپرسیم که در حال حاضر چه کار عملی بلد است و چه کاری را میتواند بوجود بیاورد، متاسفانه هیچ کاری از عهده این فرد برنمی آید و حتی مهارت های گفتاری و رفتاری مناسبی هم در بعضی از اشخاص وجود ندارد و این می تواند برای یک کشور فاجعه باشد، البته از این هم نمی توان گذشت که بسیاری از دانشجوهای ما در رده های بالای پژوهشی دنیا قرار دارند و این مایه افتخار برای ملت ماست و این نشانه توانستن در انجام هر کاری است.

 

 

نماینده شرق استان هرمزگان با بیان اینکه کشور ما از جمله کشورهای در حال توسعه است افزود: اگر ما در این اوضاع تحریم ها از نیروهای داخلی خود و منابعی که داریم استفاده بهینه را نداشته باشیم درعرصه های علمی پژوهشی و خودکفایی با مشکل مواجه خواهیم شد، چیزی که می تواند ما را در این زمان نجات دهد سرمایه های انسانی ما است، اگر حتی یکی از افراد خانواده ما توانمند باشد در هر زمینه ای که باشد می تواند خودکفا شوند و برای خود و دیگران نیز کار تولید کنند.

 

 

وی اضافه کرد: اگر ما مهارت لازم و توان تولید ثروت برای خودمان را نداشته باشیم دولت و نمایندگان و مسئولین هم نمی توانند کار زیادی برای ما انجام دهد.

 

 

وی با اشاره به رویکرد دولت در برنامه ششم توسعه افزود: رویکرد ما به سمت اقتصاد مقاومتی، توسعه سواحل مکران، اشتغال پایدار و علم آموزی است، توانمندی های بسیاری را در این خطه وجود دارد، خرما چیزی است که در همه منازل و خانه های ما وجود دارد ما چرا از این ظرفیت استفاده نمی کنیم حتی خرمای قبرستان مان را هم از مغازه می خریم.

 

 

هاشمی خاطر نشان کرد: اگر ما آمادگی لازم را برای استفاده از ظرفیت های خود نداشته باشیم از جاهای دیگر خواهند آمد و کار را برای ما انجام می دهند و این به ضرر مردم ما است.

 

 

لازم به ذکر است این مرکز با هدف خلاقیت و کارآفرینی، ایده پردازی و کمک به دانشجویان با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال در دانشگاه علمی کاربردی شهرستان میناب با حضور دکتر رئوفی معاون منابع انسانی استانداری هرمزگان، مهندس فتاح رئیس پارک علم و فناوری شهرستان، هاشمی نماینده شرق استان، سید ابراهیم موسوی ریاست دانشگاه علمی کاربردی و دانشجویان شهرستان میناب افتتاح گردید.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff