تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 450219
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در گفتگو با معلول موفق هرمزگانی عنوان شد؛

بی اعتنایی مسئولان به قانون جامع معلولان/شرایط اشتغال برای معلولان هرمزگانی مهیا نیست

یک جوان معلول موفق هرمزگانی گفت:مسئولان قوانینی که برای رفاه معلولان تصویب می کنند از دنیای نوشتاری به دنیای عمل بیاورند و حداقل پنجاه درصد آن را عملی کنند دنیای ما زیباتر خواهد شد.

بی اعتنایی مسئولان به قانون جامع معلولان/شرایط اشتغال برای معلولان هرمزگانی مهیا نیست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده؛ اسماعیل شهدادی یکی از جوانان معلول بشاگردی است که کودکی در خانواده ای متوسط اما پرتلاش رشد کرد و نوزادی به سرعت می گذشت و خردسالی فرارسیده بود و دو سال بیشتر نداشت که بیماری سخت در جان او رخنه کرده بود او را به درمانگاه می برند و آنجا بود که سرنوشت اسماعیل رقم می خورد.

سرنوشت اسماعیل که اطرافیان او را نابودی و آخر خط می دانستند و آن شب آمپول کار خودش را کرد،آری«آمپول اشتباهی» هر دو پای اسماعیل را از اوگرفت و او بی آنکه خود بخواهد دنیایش با دیگران فرق می کردکه ما به آن «معلولیت» می گوییم.

اسماعیل ثابت کرد معلولیت محدودیت نیست زیرا که مثل تمام بچه های روستا درس می خواند و تلاش می کرد و دبستان را به پایان رسانده بود و برای گذراندن دوره راهنمایی و دبیرستان مجبور به رفتن روستاهای اطراف و آن هم رفت و آمد در جاده های کم تردد بشاگرد می شد.

 هر چه شرایط بر اسماعیل سخت تر و تنگ تر میشد او را قوی تر و مصمم تر می ساخت او همیشه می گوید خوب می دانم درد،درد دارد،باشی و وجودت را هیچ بدانند.

اسماعیل برای اثبات وجودش و برای برآورده کردن آرمان هایش سخت می کوشید طوری که در گرمای سوزان بشاگرد و در زمستان سخت و ترسناک از صبح تا شب مجبور به نشستن و منتظر عبور یک وسیله نقلیه می شد تا او را به آبادی برساند.

دوران متوسطه را با تمام مشقت های خود به پایان رساند و پایانی خوش که اسماعیل او را شیرین ترین و خاطره انگیز ترین دوره زندگی خود می داند اما شیرینی این خاطرات به خاطر وجود دوستانیست که همیشه برایش از جان مایه گذاشتن و برادری را در حقش تمام کردند.

 حال دیگر همه چیز عوض شده اسماعیل آن کودک دیروز نیست که با دیدنش حس ترحم را در خود زنده می کردند او جوان است وسرشار از انرژی کوله بارش پر از تجاربی ست که از زادگاهش کش پیری و شهرش بشاگرد کسب کرده است اما آمال و آرزوهای او به کش پیری و بشاگرد اکتفا نمی کند.

او باید از اینجا کوچ کند و بنابراین میناب برایش نزدیکترین مکان بود و سخت تلاش می کرد تا به احساس درونی اش یعنی خوانندگی و موفقیت در ورزش برسد و این دست مایه ای شد برای رسیدن به جایگاه کنونی اش یعنی سرپرست تیم والیبال نشسته استان در لیگ دسته یک.

 تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته ی مدیریت بازرگانی از دانشگاه پیام نور میناب به پایان رساند و حال روزگار اسماعیل را جوانی۲۵ساله کرده که با تمام مشقت های زندگی توانسته دست و پنجه نرم کند و او را مردی بسازد محکم و مسئول و اکنون اسماعیل شهدادی مسئول هیئت ورزش جانبازان و معلولین شهرستان میناب و سرپرست تیم والیبال نشسته استان در لیگ دسته یک کشوری است.

اسماعیل در رشته پرتاب وزنه و دیسک به طور حرفه ای فعالیت می کند احساس قشنگ و پاک او،او را به سمت خوانندگی سوق دادطوری که خواندن در بچگی فقط در رویاهای شبانه اش به سرمی برد و اکنون ثانیه به ثانیه در کنارش در حرکت است.

آلبوم زیبایش به نام کش پیری که هم نام زادگاهش است مراحل پایانی خود را سپری می کند و این آلبوم شامل هفتtrackمی باشدکه عمده شعرهای آن از امیرعلیزاده و خود اسماعیل شهدادی است و آهنگ سازی آن به عهده عبدالله سراجی است و گفتگویی را با او ترتیب داده ایم که در ادامه باهم می خوانیم.

نبود اشتغال، بزرگترین مشکل جامعه معلولان است

اسماعیل شهدادی، دبیرهئیت ورزش های جانبازان و معلولین میناب در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با اشاره به مشکلات جامعه معلولان هرمزگان ، اظهار کرد: بزرگترین مشکلی که امروزه جامعه معلولان به خصوص جوانان معلول با آن دست به گیربان هستند نبود اشتغال است.

هیچ گاه از معلولیت خود احساس بدی نداشته ام

دبیرهئیت ورزش های جانبازان و معلولین میناب با بیان اینکه هیچ گاه از معلولیت خود احساس بدی نداشته ام، تصریح کرد: از آن جایی که می گویند خداوند اگر به حکمت ببندد دری ز رحمت گشاید در دیگری، خداروشکر به واسطه معلولیت آنقدر موقیت ها و فرصت استفاده از توانایی هایم برام پیش آمده که هیچ وقت از اینکه معلول هستم حس ناخوشایندی بهم دست نداده است.

در جهت رسیدن به اهدافم تلاش می کنم

شهدادی بیان کرد: برای خودم هیچ آرزویی ندارم ولی هدف هایی دارم که درجهت رسیدن به آنها تلاش می کنم اما یک آرزوی کلی دارم و آن هم این است که بخشی از جامعه و مسئولان که هنوز افکار ما قبل تاریخی دارند به خودشون بیاییند و به این باور برسندکه معلولان هم حق زندگی دارند و از توانایی هایی برخوردارندکه بیشتر از خیلی ها می توانند برای جامعه مفید باشند.

وی به چگونگی خود به ورود به ورزش اشاره کرد و افزود: مسابقات ورزشی معلولین که از تلویزیون پخش می شد این انگیزه را درمن ایجاد کرد که بتوانم در این زمینه موفق باشم برای همین با پرس وجو با آقای کامجو دبیرهئیت ورزش های جانبازان و معلولین که در آن زمان مربی بسکتبال با ویلچربودن و اکنون هم هستند آشناشدم و این آغاز دنیای جدید من بود.

به واسطه ورودم به ورزش زندگیم متحول شد

این معلول هرمزگانی در ادامه با بیان اینکه به واسطه معلولیت وارد دنیای ورزش شدم، افزود: به واسطه همین ورزش زندگیم متحول شد و جایگاه اجتماعی خوبی پیدا کرده ام.

شهدادی به خاطرات بد خود در زمان معلولیت پرداخت و گفت: بعد از اتمام دوره ابتدایی مجبور بودم برای ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی به روستای همسایه که چند کیلومتری با ما فاصله داشت بروم و خیلی برام جالب بود صبح اولین روزی که پشت یک نیسان باری سوار شدم تا به مدرسه بروم تعداد زیادی از افرادی که سوار آن ماشین بودند به جای اینکه من را تشویق به ادامه تحصیل کنند با جملاتی مثل این که تو دست و پا نداری میخوای درس بخونی که چی بشه به شدت آزارم می داد اما من نه تنها به چنین حرف هایی بدون منطق اهمیت ندادم بلکه باعث شد تلاشم را چند برابر کنم.

دنیای معلولیت از نگاه کسانی که از دور تماشامی کنند جهنم است

وی تصریح کرد: دنیای معلولیت از نگاه کسانی که از دور تماشامی کنند شاید جهنم باشد ولی خداروشکر ما معلولان برای خودمان دنیایی خلق کردیم که از ثانیه ثانیه آن لذت می بریم البته روزهای سخت و دلگیر هم داریم ولی خیلی زود سختی ها خاطرات شیرین خواهند شد.

عدم اجرای قوانین لازم الاجرا در خصوص معلولان

این جوان معلول بشاگردی به درخواست خود از مسئولان اشاره کرد و افزود: مسئولان بزرگوار ما معلولان از شما نمی خوایم که شق القمر کنید ولی خواهش می کنیم همان قوانینی که برای رفاه معلولان تصویب می کنند از دنیای نوشتاری به دنیای عمل بیاورند و حداقل پنجاه درصد آن را عملی کنید دنیای ما زیباتر خواهد شد.

شهدادی با اشاره به برنامه های آینده خود گفت: در حال حاضر درگیرتحصیل و فعالیت های ورزشی و هنری هستم و سعی می کنم جدی تر و حرفه ای تر در این مسیر حرکت کنم و شاید در آینده وارد دنیای سیاست شدم البته اگر مثل خیلی از زمینه ها چون معلول هستم از ورودم جلوگیری نشود.

من همیشه و در همه حال از خدا غافل نبوده ام

وی به ارتباط خود با خدا اشاره کرد و افزود: من همیشه و در همه حال از خدا غافل نبوده ام و در همه شرایط به راز ونیاز به معبودم پرداختم و با شرایطی که من دارم نماز خواندن و راز ونیاز از نظر عده ای سخت و مشکل است ولی نه این طور نیست ما آنقدر با هم دوست صمیمی هستیم که گاهی به خودم اجازه می دهم باهاش تند حرف بزنم ولی همیشه وجودشو در کنارم حس کردم.

معلولیت هرگز در زندگی من مانع از انجام کاری نشده است

دبیرهئیت ورزش های جانبازان و معلولین میناب با بیان اینکه تاکنون ازدواج نکرده ام، اظهار کرد: ازدواجم ارتباطی با معلولیتم ندارد چرا که معلولیت هرگز در زندگی من مانع  از انجام کاری نشده شاید به این دلیل باشد ک خیلی به آن فکرنکردم اما به زودی این اتفاق خواهد افتاد.

شهدادی یادآور شد: با وجود محدودیت هایی که داشتم و محرومیت هایی که شامل حالم می شد، تصمیم گرفتم درس بخونید و به همه ثابت کنم من هم می توانم و به دیگر کسانی که شرایطی مثل من دارند بفهمانم که با هرشرایطی می شود موفق بود شاید کمی سخت تر ولی درنهایت نتیجه ایی شیرین ترخواهد داشت.

وی در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه ازدواج معلول با معلول را بهتر می دانید یا معلول با سالم را؟، بیان کرد: من هر دو مورد را سراغ دارم و در هردوی آن هم زندگی بسیار شاد و سرزنده ای دارند و برای همین نمی توانم بگویم کدوم یک بهتره است و چه بسا افرادسالمی هستند که بعد از زمان کوتاهی به بن بست می خورند و در نهایت طلاق پایان کار است ولی در بین معلولان همچین چیزی به ندرت اتفاق می افتد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=450219
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,477 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی