بی‌.بی‌سی: عربستان، عدن را در آستانه فاجعه قرار داده است
+ پ -
بی‌.بی‌سی: عربستان، عدن را در آستانه فاجعه قرار داده است
نظام بهداشتی در جنوب یمن فروپاشیده شد

بی‌.بی‌سی: عربستان، عدن را در آستانه فاجعه قرار داده است

فعالان امدادرسان در شهر عدن در جنوب یمن اعلام کردند: با ادامه حملات ائتلاف سعودی، نظام بهداشتی در این شهر از بین رفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، فعالان در زمینه اقدامات کمک‌رسانی به مردم یمن اعلام کردند که حملات مستمر به این کشور به مدت چندین هفته منجر به سقوط نظام بهداشتی در عدن شده است.

بر اساس گزارش وبگاه خبری «بی.بی.سی» عربی، سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرد که بیمارستان‌های عدن پُر از قربانیان بمباران‌های حملات هوایی شده‌ است به نحوی که برخی از آنها در فضای باز خدمات پزشکی دریافت می‌کنند.

این نهاد در ادامه افزود: اجساد در خیابان‌ها رها شده‌ و کمبود شدیدی در غذا، سوخت و دارو به وجود آمده است. به دلیل ادامه بمباران‌ها، تیم‌های امدادی پزشکان بدون امکان حرکت در محیط شهر برای درمان مجروحان را ندارند.

پیش‌تر سازمان ملل وضعیت انسانی در یمن را «فاجعه بار» توصیف و اعلام کرده بود: ۲۰میلیون شهروند این کشور نیاز به کمک دارند.

این هشدار سازمان پزشکان بدوم مرز فقط چند روز قبل از نشت صلح در ژنو (۱۴ ژوئن) برا پایان درگیری‌ها در یمن که منجر به کشته شده بیش از ۲۰۰۰ نفر شده، اعلام می‌شود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff