بین منافع غرب و عربستان در تحولات منطقه هم پوشانی وجود دارد/آمریکا ناچار به مذاکره با ایران است/انتخابات محل نمایش و اقتدار مردمی است
+ پ -
بین منافع غرب و عربستان در تحولات منطقه هم پوشانی وجود دارد/آمریکا ناچار به مذاکره با ایران است/انتخابات  محل نمایش و اقتدار مردمی است

معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه بین منافع غرب و عربستان در تحولات منطقه نوعی هم پوشانی وجود دارد، گفت: اروپا و آمریکا یک وظیفه و کارکرد مشترک در منطقه دارند و آن چیزی جز اسلام حراسی نیست .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از نافذآنلاین :سردار سنایی راد، مسئول سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع مردم شهرستان ابوموسی با اشاره به تجاوز عربستان به یمن گفت: امروز انقلاب اسلامی در یکی از حساس ترین موقعیت ها و شرایط خود قرار دارد که علی رغم همه دشمنی ها و خباثت ها روند عزت و اقتدار ما رو به جلو است .

وی افزود: شاید اگر عربستان در تجاوز به یمن این اشتباه را نمی کرد ، ماهیت خبیثانه آنها پنهان می ماند و نقاب از چهره آنها برداشته نمی شد و با این کار مطمئنا مقدمه سقوط خود را فراهم کرده اند ،چون یمن باتلاق بسیار بزرگی برای آنها محسوب می گردد که برگشتی برایشان وجد ندارد.

سنایی راد اظهار کرد: عربستان سعودی با دستپاچگی تمام با نگرانی از تغییراتی که در منطقه در حال رخ دادن است دست به این اقدام زد به صورتی که بر خلاف نقش خود در عراق و سوریه که به صورت نیابتی عمل کرد در یمن به صورت آشکارا و حضوری وارد شد .
وی داعش را دست پرورده سعودی ها دانست و تصریح کرد: گروه های تروریستی و تکفیری توسط آنان حمایت می شود و عربستان تا کنون جهت مقابله با دولت سوریه و سرنگونی بشاراسد تا کنون بیش از ۳۰ میلیارد دلار هزینه کرده است .

مسئول سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد:داعشی ها در کنار منابع مالی که از برخی کشورهای عربی مانند قطر ، امارات و عربستان دریافت می کنند ، منبع مالی کثیف دیگری به نام برده فروشی زنان ایزدی و مسیحی و … همراه با برچسب قیمت در بازار فروش دارند که انسان فروشی در عصر جدید اصلا قابل تصور نیست .

وی یادآور شد: در برخی موارد داعش کودکان زیر سه سال را از کانون خانواده ها می دزدد و برای فرزند خواندگی به اروپا اعزام می کند و حتی توسط مافیای قاچاق انسان در ترکیه آنان را جهت پیوند اعضاء به بیمارستان های رژیم صهیونیستی و اروپایی می فروشند.

سنایی راد بیان داشت:  بین منافع غرب و عربستان در تحولات منطقه نوعی هم پوشانی وجود دارد و با اتفاقات فاجعه وار حقوق بشری که در حال رخ دادن است مدعیان حقوق بشر چشم بر واقعیت ها را بسته اند.
این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه شاید تصور بر این باشد که این جنگ شیعه و سنی باشدفگفت:  در این جنگ تعداد شهدای سنی بیشتر از شیعه می باشد، به عنوان مثال در استان الانبار که تمام جمعیت آن سنی نشین است می بینیم که چه جنایت هایی فاجعه واری به صورت وسیع برعلیه شهروندان آنجا صورت می گیرد.
مسئول سیاسی سپاه افزود: اروپا و آمریکا یک وظیفه و کارکرد مشترک در منطقه دارند و آن چیزی جز اسلام حراسی نیست .

وی اظهار کرد: موج اسلام گرایی و مسلمان شدن در غرب نسبت به گذشته خیلی بیشتر شده است بعد از اینکه آنها پیشرفت اسلام با نرخ رشد جمعیتی متفاوت در اروپا و آمریکا دیدند و متوجه شدند که امروز اکثر جوانان اروپایی ترجیح می دهند با دختران و پسران مسلمان ازدواج کنند این خطر را در خود احساس کردند، و به دنبال بدنام و مخدوش کردن چهره اسلام هستند لذا مشاهده می کنیم که به پیغمبر اسلام با کاریکاتور و یا فیلم توهین می کنند.

سنایی را با بیان اینکه غرب به دنبال خشن نشان دادن چهره اسلام است، تصریح کرد: این کار توسط گروه داعش که با الله اکبر انسان می کشندو زنده آنها را آتش می زنند به جهانیان معرفی می کنند.

وی عنوان کرد: امروز عربستان نماینده چنین اسلامی شده است در حالی که از طرف دیگر می بینیم چهره ای دیگر از اسلام توسط ایران به دنیا معرفی می شود که همراه با صلح و دوستی و در عین حال عمل عقلانی می باشد .
به گفته سردار سنایی راد ، همان طوری که برخی کشورهای عربی و غربی بروی داعش سرمایه گذاری و به آنان کمک مالی کردند ، می بینیم که اروپاییان و مدعیان حقوق بشر چشم خود را بروی جنایت های آنان بسته اند ولی همین مدعیان اگر اتفاقی کوچک در گوشه ای دیگر اتفاق بیافتند بنگاه های رسانه ای خود را فعال می کنند .
وی با بیان اینکه  عربستان سعودی به عمد زیرساخت ها و مردم را هدف موشک های خود قرار می دهد، تاکید کرد: عربستان درصدد راه انداختن یک شورش اجتماعی علیه انصارالله را دارد اما می بینیم نتیجه عکس داد و نفرت مردم از عربستان بیشتر شد و کسانی که به صورت تاکتیکی به انصارالله پیوستند امروز به صورت راهبردی در کنار آنان در حال جنگ می باشند .

مسئول سیاسی سپاه اظهار کرد:عربستان سعودی در این جنگ دچار حماقت شده است و اندک طرفدارانی که از قبل در دنیا داشتند از اعلام طرفداری خود روی برگردانده اند و یا در مقابل حمله به یمن میلیاردها دلار پول درخواست کرده اند .
این کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد:  تصور عربستان از حمله به یمن این بود که خواهد توانست در آنجا جریان همسو با خودش یعنی دولت مستعفی آقای منصورهادی را به قدرت بازگرداند که عملا این کار صورت نپذیرفت و در خیال خود فکر می کردند که اگر شدت به خرج دهند مردم در مقابل انصارالله می ایستند که کاملا برعکس شد و مردم ، انصارالله را ناجی خود می دانند و عربستان را به دلیل چند دهه ظلم خطرناک می دانند.

وی با بیان اینکه  عربستانی ها فکر می کردند که می توانند در یمن جنگ داخلی راه بیاندازند، افزود: یک همگرایی در بین گروه ها و مردم یمن به وجود آمده است و تاکنون حدود شش استان به صورت کامل در اختیار انصارالله قرار گرفته است و با این جنگ توان انصارالله که در حاله ای از ابهام قرار داشت مورد آزمایش قرار گرفت و الان در حدود یک ماه با روحیه جهادی و با قبول سختی و رنج و محاصره کامل می بینیم که انها در حال مقاومت و ایستادگی در مقابل عربستان متجاوزگر می باشند .

 

ترک میز در مذاکرات هسته ای به منزله شکست از آمریکا و متحدانش می باشد
سردار سنایی راد با اشاره به مذاکرات هسته ای گفت: در بحث مذاکرات هسته ای تاکنون هیچ اتفاق خاصی صورت نگرفته است و تمام اتفاقات رخ داده در حد صدور یک بیانیه بعد از اجلاس لوزان سوئیس بوده و هنوز اصل مذاکرات پیش رو می باشد و ما در این قضایا می بایست دشمن را دشمن بدانیم و ببینیم نه اینکه در داخل به دعوا بپردازیم که با این دعواها فقط دشمن سود خود را می برد.

وی با بیان اینکه بگونگوهای داخلی نباید با یکدیگر داشته باشیم ، افزود: در این ماجرا آن کشوری که غیرقابل اعتماد است ، آمریکاست که از ناچاری در حال مذاکره هستند ولی انان قصد دارند با زیرکی مذاکرات را مدیریت کنند تا تبدیل به اختلاف و شکاف در بین خودمان بشود و دشمنی با دشمن به داخل منتقل شود .
مسئول سیاسی سپاه اظهار کرد: مذاکره کنندگان ایرانی فرزندان ایران هستند و اگر قرار بر این باشد که نقدی هم صورت بگیرد باید نقدمنصفانه همراه با پیشنهاده های کارسازباشد .

وی تصریح کرد: در چنین شرایطی نباید اصل مذاکره را به زیر سوال مببریم ، چون هرکسی در این برهه از زمان میزمذاکره را ترک کند به معنی و مفهوم شکست است و این همان چیزی است که آمریکا و متحدانش از ایران می خواهند و باید هوشیار باشیم و صبر را پیشه کنیم تا مذاکرات به سرانجام برسد . همه ما باید این را بدانیم که دشمن به دنبال ایجاد شکاف و اختلاف در بین مردم ایران هستند.
انتخابات محل نمایش اقتدارو حضور حداکثری می باشد
مسئول سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به بحث انتخابات گفت : ما در اواخر امسال دو انتخابات بزرگ مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی پیش رو داریم ، این انتخابات می تواند محل دعوا و آشوب بشود و هم می تواند محل نمایش و اقتدار مردمی باشد .

وی تصریح کرد: با بررسی شعارها ، پیشینه ها و عملکرد هرکدام از کاندیداها می توانیم با همدلی فراوان و رای بالا و هوشمند و در فضایی آرام و بدون گردوغبار می توانیم این دو انتخابات حساس را که همان حضور حداکثری می باشد را به سرانجام برسانیم .

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff