بیمارستانی که از حداقل ها محروم است/از فقدان کارتخوان در داروخانه تا نبود قلم انسولین در بیمارستان

+ پ -
بیمارستانی که از حداقل ها محروم است/از فقدان کارتخوان در داروخانه تا نبود قلم انسولین در بیمارستان

تنها بیمارستان شهرستان بشاگرد همچنان با کمبودهایی روبروست که کار خدمات‌رسانی درمانی به بیماران این شهر را با مشکل روبرو کرده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده ؛ گذراندن ساعت های طولانی در محیط های درمانی معمولاً برای بیماران، ملاقات کنندگان و پرسنل، تجربه ای تنش زا است و هر تلاشی در راستای کاهش این تنش، نتیجه ی مثبت در روند درمان و افزایش کیفیت این فضاها در پی خواهد داشت و دسترسی به فضای سبز و مناظر طبیعی می تواند در کاهش استرس و بهبودی بیماران تأثیر بسزایی داشته باشد.

بهترین تجارب زیست محیطی در بخش مراقبت از سلامت موضوعی است که می بایست متخصصان مراقبت از سلامت، مقامات مسئول و نهادهای اهدا کننده، بیش از پیش به آن توجه کنند و بخش مراقبت از سلامت و بخصوص بیمارستان ها تأثیر عظیمی بر روی محیط زیست دارند که اغلب به آن توجهی نمی کنند یا منکر آن می شوند و با هزینه های سنگین استفاده از انرژی، آب و انهدام مواد (ضایعات) مواجه می شوند.

همچنین در قرون گذشته، طبیعت سبز، نورخورشید و هوای تازه از ملزومات مؤثر در شفابخشی در محیط های درمانی محسوب می شدند و ارزش شفابخشی دسترسی به طبیعت در محیط های درمانی پایین آمده و تقریباً در بیمارستان شهرستان بشاگرد نادیده گرفته شده است.

این فقط یکی از مشکلات بخش بهداشت و درمانی تنها بیمارستان شهرستان بشاگرد بود که به آن پرداختیم مشکلات فراوانی در بیمارستان این شهرستان وجود دارد که جان چندین نفر از شهروند را گرفته است اما مسئولان اینجا همه خواب هستند و به کاستی ها توجهی نمی کنند.

کمبود آمبولانس و نبود پزشک متخصص مهمترین خواسته های مردمی این شهرستان است که مسئولان این شهرستان از آن غافل ماندند و عزمی جدی برای رفع این مشکلات ندارند و جالب است بدانید که بیمارستان  ۳۲ تخت خواب بقیه‌الله الاعظم بشاگرد تنها با یک پزشک عمومی اداره می شود و به گفته اهالی این شهرستان این بیمارستان فقط در حد سرماخوردگی خدمات می دهد.

موضوع تنها به اینجا ختم نمی شود داروخانه بیمارستان بقیه‌الله الاعظم فاقد دستگاه کارت خوان است که شهروندان برای دریافت پول باید مسیر بیمارستان تا شهر را طی کنند و برای برخی روستائیان که فاقد وسیله نقلیه هستند مشکلات زیادی را ایجاد کرده است که مسئولان مربوطه باید هرچه سریعتر نسبت به نصب کارتخوان در داروخانه این بیمارستان اقدام کنند.

نبود برخی داروها و اقلام پزشکی یکی دیگر از مشکلات این بیمارستان است که باعث کلافگی مردم این شهرستان شده است که از جمله سرسوزن انسولین برای بیماران دیابتی می باشد که در این بیمارستان وجود ندارد و همچین مسئولان نسبت به فضای سبز این بیمارستان که نیاز مبرم و روحیه بخش بیمارستان است اقدام کنند.

 بشاگرد که بدون داشتن زیرساخت های لازم تبدیل به یک شهرستان شد و در بخش های مختلفی از جمله فرهنگی ، اجتماعی، عمران و آبادانی با معضلات بسیاری مواجه است و به تعبیر مسئولین شهرستان ،بشاگرد یک نوزاد نارس است که نیاز به توجه ویژه و خاص دارد.

علی سنگری یکی از اهالی شهرستان بشاگرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی فرهنگ کده در خصوص مسائل و مشکلات تنها بیمارستان شهرستان بشاگرد؛ اظهار کرد: داروخانه بیمارستان بقیه‌الله الاعظم شهرستان بشاگرد فاقد دستگاه کارت خوان است که شهروندان باید مسافت بیمارستان تا مرکز شهر را برای برای دریافت وجه نقد طی کنند.

 وی با بیان اینکه فضای سبز یکی از ضرورت های یک مرکز درمانی است ؛ افزود: فضای سبز نه تنها باعث روحیه بیماران می شود بلکه ارتقا دهنده ی سلامت بیماران نقش و اهمیت بسزایی دارد.

این شهروند بشاگردی ضمن گلایه از رییس بیمارستان شهرستان بشاگرد ؛ خاطر نشان کرد: نبود برخی داروها و اقلام پزشکی مشکلاتی را برای مردم این شهرستان بوجود آورده است که از جمله سرسوزن انسولین برای بیماران دیابتی می باشد که در این بیمارستان وجود ندارد که امیدواریم مسئولان مربوطه نسبت به مشکلات این بیمارستان گام بردارند.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff