بیش از 8 هزار تن ماهی صادراتی یال اسبی در آب های جاسک صید شد
+ پ -
بیش از ۸ هزار تن ماهی صادراتی یال اسبی در آب های جاسک صید شد

رئیس شیلات شهرستان جاسک گفت : بیش از هشت هزار تن ماهی صادراتی یال اسبی توسط ۵۵۰ فروند شناور قایق صیادی در آب های جاسک صید شد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛علی رمضانی رئیس شیلات شهرستان جاسک در گفتگو با مکران نیوز اظهار کرد :ماهی یال اسبی فلس ندارد و به علت نداشتن مصرف خواراکی در داخل کشور ،مقدار کمی به کارخانه های پودر ماهی ،  واحدهای صنعتی فعال فرآوری و بسته‌بندی و ما بقی به منظور استفاده صنعتی و خوراکی به چین ، تایوان و سایر کشورهای شرق آسیا صادر می شود.
وی افزود: ذخایر ماهی یال اسبی یکی از مهمترین منابع پروتئین دریایی هستند که در تمام آب‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری جهان پراکنش دارند و خلیج فارس و دریای عمان هم از این قاعده مستثنی نیست.
رمضانی گفت: ماهی یال اسبی سر بزرگ، فراوانترین گونه این خانواده در خلیج فارس و دریای عمان است و منابع عمده این ماهی در اعماق ۲۰ تا ۱۰۰ متری سطح دریا یافت می شود.

رئیس شیلات شهرستان جاسک با اشاره به اینکه  روش صید این ماهی در این منطقه اختصاصی بوده و به صورت قلاب صورت می گیرد افزود :صید ماهی یال اسبی در آبهای جاسک از نیمه دوم مهرماه آغاز و تا الان ادامه دارد.

رمضانی با بیان ابنکه میزان اشتغال مستقیم و غیر مستقیم این مهم بالغ بر دو هزار و چهارصد نفر می باشد تصریح کرد :این صید در محدوده صید گاهی آب‌های جاسک از غرب تا  حد فاصل صیدگاه جگین و توجک صورت گرفته است.

وی افزود: ماهی یال‌اسبی جزو ماهی‌های باارزش اقتصادی است و در آب‌های خلیج فارس و دریای عمان یافت می‌شود.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff