بیش از 1000نفر در حاجی آباد مبتلا به دیابت هستند/تست غربال گری دیابت رایگان انجام می شود

+ پ -
بیش از ۱۰۰۰نفر در حاجی آباد مبتلا به دیابت هستند/تست غربال گری دیابت رایگان انجام می شود

رئیس شبکه بهداشت شهرستان حاجی آباد از انجام تست غربال گری رایگان شهروندان خبر داد و افزود: مرکز بهداشت با همکاری ادارات شهرستان تست غربالگری دیابت را در سطح شهرستان در شبکه های بهداشت انجام می دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از  پیارم حاجی آباد ، فرماندار حاجی آباد در جلسه شورای سلامت شهرستان اطلاع رسانی شفاف و روان به مردم در زمینه فعالیت های شبکه بهداشت را بسیار مهم دانستند و افزود : اطلاع رسانی مثبت چون امید را در جامعه زنده می کند لذا استرس را از مردم میگرد و آرامش را به مردم جامعه می دهد و این خود باعث آمدن آنان به پای کار و همکاری متقابل و اثرگذار می شود.

وی متمرکز نمودن فعالیت ها و خدمات رسانی به اقشار آسیب پذیر را یکی از اولویت های کاری تمامی دستگاه ها و سازمان ها در شهرستان ذکر کردندو خواستار رفع موانع با همکاری مدبرانه مدیران و اعضای کارگروه شدند .

رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی یکی از راهکارهای رفع معضلات را علت یابی مشکل دانستند و افزود : دبیرخانه در رابطه با بیماری دیابت یا مشکلات از این دست چند نشست در رابطه با علت یابی مهندسی این مشکلات در اولین فرصت تشکیل بدهند.
وی با اشاره به مثبت بودن رویکرد جدید دولت در زمینه بهداشت و درمان در کشور گفت: روند رویکرد دولت در زمینه بهداشت و درمان بسیار مطلوب است و با اجرای کامل و دقیق آن بسیاری از مشکلات مردم حل خواهد شد.
نماینده عالی دولت گفت: با تعامل و همکاری بین مردم و مسئولین، مسائل و مشکلات بهداشتی شهرستان به حداقل رسیده و شاهد تغییرات اساسی در خصوص ارتقاء شاخص های بهداشتی در شهرستان هستیم .

 اورژانس  شهر فارغان راه اندازی می شود
اقتدار بختیاری، رئیس شبکه بهداشت و درمان حاجی آباد تصریح کرد: غربالگری بیماری دیابت از اهمیت خاصی برخوردار می باشد و افراد جامعه باید به این بیماری اهمیت خاصی قائل شوند و حداکثر هر شش ماه قند خون خود را چک کنند و در صورت لزوم تحت کنترل قرار گیرند .

اقتدار بختیاری افزود : بیشترین شیوع سنی ابتلاء به بیماری دیابت در دنیا ۶۵-۵۵ سال می باشد ولی در ایران ۵۰-۴۵ سال می باشد در شهرستان حاجی آباد مبتلا به بیماری دیابت در خود شهرستان ۶۱۵ نفر می باشد و در روستاهای شهرستان ۴۸۷ نفر که باید با تغییر رژیم غذایی در جامعه این امر را اصلاح کرد .

مدیر شبکه بهداشت و درمان حاجی آباد ضمن ارائه آمارهای مربوط به دیابت در ایران و مقایسه آنها با سایر کشورها ،خطاب به مسئولین ادارات حاضر در جلسه گفت : تک تک مسئولین ادارات باید سفیران سلامت در اداره خودتان باشند و خانواده و کارکنان اداره خود را نسبت به این بیماری حساس نموده و آموزشهای لازم در این زمینه به آنها داده شود .

وی افزود: اگر در خصوص بیماری دیابت هوشیاری به خرج ندهیم و با همین وضعیت موجود پیش برویم سونامی دیابت در راه خواهد بود، دیابت نوعی سرطان خاموش می باشد که باید با کنترل این بیماری از شیوع آن جلوگیری کنیم .

رئیس شبکه بهداشت حاجی آباد از برنامه های این شورا در سال جدید می توان به احداث کلینیک تخصصی در شهرستان، راه اندازی اورژانس در شهر فارغان و فرآهم آوردن زمینه حضور پزشکان متخصص در درمانگاه های شهرستان اشاره کرد.
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff