بیش از ۳۴۰ هزار نفر مسافر نوروزی از شهرستان رودان بازدید کردند
+ پ -
بیش از ۳۴۰ هزار نفر مسافر نوروزی از شهرستان رودان بازدید کردند

معاون فرماندار رودان گفت: طبق بررسی های انجام شده و آمار ستادهای اسکان میهمانان نوروزی شهرستان بیش از ۳۴۰ هزار نفر از مراکز تفریحی ، تاریخی و گردشگری شهرستان بازدید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ کورش نیک طبع معاون فرماندار رودان در گفتگو با خبرنگار رودان نیوز ،گفت: شهرستان رودان با قرار گرفتن در نقطه مرزی با استان کرمان همواره از مبادی ورودی مسافران محسوب می شود و یکی از سه محور اصلی جاده ای استان هرمزگان است.

 

 

نیک طبع عملکرد دستگاههای اجرایی شهرستان در پوشش برنامه های ستاد میهمانان نوروزی را خوب ارزیابی کرد و افزود: شهرداری، بخش مرکزی، بیکاه و زیارتعلی ، شبکه بهداشت و درمان، صنعت معدن و تجارت و تعاونی روستایی نقش مهمی در پوشش برنامه های دارند.

 

 

وی با اشاره به اینکه کمپ هایی هم برای اسکان مسافران در پارک و بوستان های با امکانات مناسب تعبیه شده است، ادامه داد: تعداد ۱۹ مدرسه در قالب ۸۸ کلاس درس کار اسکان مهیمانان نوروزی و بخصوص فرهنگیان در شهرستان انجام می دهندو ۶ مدرسه نیزبصورت اضطراری برای مواقع بحران در نظر گرفته شده است.

 

 

معاون فرماندار رودان اضافه کرد: جهت تامین میوه شب عید و ایام تعطیلات ۱۴ تن پرتقال و ۱۴ تن سیب برای استفاده مهیمانان و شهروندان آماده و تاکنون نیز توزیع شده و تا پایان تعطیلات توزیع آنها ادامه دارد.

 

 

وی همچنین برخی نقاط گردشگری شهرستان را قلعه کمیز، سنگ نوشته های باد افشان، آبشار کورن باد افشان، آبشار کروم رودان، منطقه ناز دشت، کاخ شاه و دشت مور رودخانه، پل زیبای آبنما و رودخانه زیارتعلی، نام برد و اضافه کرد: زیارت سید سلطان محمد نیز به عنوان قطب فرهنگی شهرستان بحساب می آید و روزانه بیش از ۲۰ هزار زائر در این ایام حضور دارند.

 

 

نیک طبع در پایان خاطرنشان کرد: تعداد بازدید کنندگان از مراکز تفریحی ،تاریخی و توریستی شهرستان را تا پایان روزهشتم فروردین، ۳۴۸ هزار و ۲۸۶ نفر اعلام کرد و افزود ۱۸۷ هزار و ۲۰۰ نفر از این افراد در مراکز و کمپ های اسکان در شهرستان اقامت داشته اند.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff