بیست و پنجمین مرکز نیکوکاری هرمزگان افتتاح شد

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان هرمزگان گفت: بیست و پنجمین مرکز نیکوکاری استان هرمزگان در بخش جغین شهرستان رودان به نام ثامن‌الحجج (ع) نام‌گذاری شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده؛ مهرداد تاجیک، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان هرمزگان در مراسم افتتاح مرکز نیکوکاری ثامن‌الحجج (ع)، گزارشی از فعالیت‌های مراکز نیکوکاری استان در خدمت‌رسانی به نیازمندان ارائه داد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد هرمزگان بابیان اینکه گسترش مراکز نیکوکاری یکی از برنامه‌های این نهاد است گفت: جلوگیری از موازی کاری مؤسسه ها و نهادهای حمایتی، تسریع در ارائه خدمت به نیازمندان محل، اتصال بین فقیر و غنی و کوتاه کردن زمان خدمت‌رسانی از اهداف ایجاد مراکز نیکوکاری است.

تاجیک با اشاره اینکه بیست و پنجمین مرکز نیکوکاری استان هرمزگان در بخش جغین شهرستان رودان به نام ثامن‌الحجج (ع) نام‌گذاری شده است افزود: این مرکز علاوه بر تسهیل در شناسایی نیازمندان و توزیع کمک‌های مردمی در میان آن‌ها باعث ایجاد سازوکارهای گره‌گشایی در موارد نیازمندی موردی ساکنان روستا در محدوده مرکز نیکوکاری به یک هزار و ۳۱۰ هزار خانوار خدمت خواهند رساند.

تاجیک به فعالیت دو هزار و ۵۰۰ نیکوکار در مراکز نیکوکاری استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: نیکوکاران در شش‌ماهه امسال شش میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به مراکز نیکوکاری استان هرمزگان اهدا نمودند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۸۵ درصدی روبرو شده‌ایم.

وی یادآور شد: کمک‌های مردمی به مراکز نیکوکاری در سرفصل‌های سبد کالا، کمک‌هزینه ازدواج، تأمین مسکن، کمک به آموزش فرزندان، هزینه درمان ارائه می‌شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان هرمزگان با تأکید بر همکاری ارزشمند مراکز نیکوکاری با کمیته امداد در جهت رسیدگی به امور نیازمندان، خاطرنشان کرد: نیکوکاران هر محله و منطقه با ارائه کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود به مراکز نیکوکاری، در رفع محرومیت نیازمندان محل و منطقه خودشان مشارکت می‌کنند.

انتهای پیام/ی