تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 538794
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
عالم اهل سنت هرمزگان:

بیداری اسلامی در جهان ناشی از انقلاب برگرفته از امام خمینی (ره) است

عالم اهل سنت استان هرمزگان گفت:پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی و تداوم آن به رهبری امام خامنه ای  امری  است کہ در اصل مترقی ولایت فقیہ بروز و ظھور یافتہ است و رمز عدم آسیب پذیری این نھضت بزرگ و ماندگار است

بیداری اسلامی در جهان ناشی از انقلاب برگرفته از امام خمینی (ره) است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حضرت امام  خمینی(ره)، تنها به عنوان یک سیاستمدار برای ملت ایران و همه مسلمانان مطرح نبود، بلکه ایشان یک عالم بزرگ دینی ، رهبری مردمی و ساده زیست و مظهر مبارزه با ظلم و بی عدالتی به شمار می رفت که با وجود گذشت ۲۸ سال از ارتحال امام خمینی (ره) ، یاد وی همچنان در دلها زنده و رهنمودهایش راهگشاست.

 شاید مردم ایران در طول حیات سیاسی خود، روزی غمبارتر و تلخ تر از ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ را تجربه نکرده باشد. روزی که امام خمینی (ره) رهبر بزرگ و دوراندیش خود و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را از دست داد. شخصیتی برجسته که تأثیری عمیق و سرنوشت ساز بر تاریخ کشور کهن ایران گذاشت و همزمان ارادۀ مردم و آیین آنها یعنی اسلام را در چهارچوب نظام جمهوری اسلامی ایران ، متجلی کرد. ولی حضرت امام تنها به عنوان یک سیاستمدار برای ملت ایران و همه مسلمانان مطرح نبود، بلکه ایشان یک عالم بزرگ دینی ، رهبری مردمی و ساده زیست و مظهر مبارزه با ظلم و بی عدالتی به شمار می رفت. از همین روست که با وجود گذشت ۲۸ سال از ارتحال امام خمینی (ره) ، یاد وی همچنان در دلها زنده و رهنمودهایش راهگشاست.

شیخ علی ماهیگیر عالم اهل سنت استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز انقلاب اسلامی که امام خمینی(ره) بنیان گذار آن است را برگرفته از قرآن و دستورات الهی دانست و  اظهار کرد: در عصری کہ تلاش ھایی تاریخی برای بہ حاشیہ راندن تعالیم رھای بخش اسلام در جریان بود شخصی از سلالہ ی پاک نبی مکرم اسلام (ص) قیام نمود و پس از تحمل رنج زندان، شکنجہ و تبعید توانست بنیانگذار حکومتی باشد کہ بر مبنای قرآن و دستورات الھی حرکت می کند۔
عالم  اهل سنت استان هرمزگان با  تاکید بر شیوه مدیرتی امام خمینی(ره) افزود: امام خمینی( رہ ) توانست با بہ صحنہ کشاندن جوانان غیور و ملت ھمیشہ در صحنہ ایران ، بنیان حکومت شاھنشاھی و استعمار پیر غرب را از قلمرو کشور عزیزمان بر اندازد و با ابتکار از ولایت فقیہ کہ برگرفتہ از اسلام و ادامہ ولایت رسول اللہ (ص) است در مقابل ھمہ قدرت ھای زورگوی جھان پیروز شود و با تاسیس نھادھای مقدسی چون جھاد سازندگی ، سپاہ پاسداران ، کمیتہ امداد و ۔۔۔ کہ ھر یک منشأ برکات فراوانی گردیدند راہ را برای تحقق اھداف تاریخی ملت ایران در رسیدن بہ استقلال و نجات از استبداد داخلی ھموار سازد۔

ماهیگیر پیروزی نھضت امام (رہ) ناشی از تلاش ملت ایران برای رھایی از استبداد و استعمار و رسیدن بہ استقلال و آزادی خواند و تصریح کرد:

تجربیات تلخی چون نھضت مشروطہ، نھضت تنباکو، نھضت جنگل ، ملی شدن نفت وچندین حرکت بزرگ و کوچک دیگر نمونه ای از حرکات ناکام مانده و شکست خورده ملت ایران است اما  انقلاب اسلامی با رھبری  پیامبرگونہ امام راحل و حضور پر شور ملت رشید ایران و پایبندی بہ تعالیم دین مبین اسلام باعث شد کہ نقشہ ھای غرب و شرق در مقابل این نھضت شکست بخورد. و روز بہ روز بہ حوزہ نفوذ انقلاب اسلامی و دوستداران آن افزودہ گردد۔

وی با بیان اینکه رھبری ھای امامین انقلاب در تمام طول حیات نھضت مھم ترین دلیل قوام و استواری  انقلاب اسلامی بودہ است عنوان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی و تداوم آن به رهبری امام خامنه ای  امری  است کہ در اصل مترقی ولایت فقیہ بروز و ظھور یافتہ است و رمز عدم آسیب پذیری این نھضت بزرگ و ماندگار است

نویسنده و پژوهشگر  اهل سنت استان هرمزگان در پایان خاطر نشان کرد: بدون شک راہ ھای نرفتہ فراوانی پیش روی این نھضت قرار دارد. در واقع این نھضت ادامہ خواھد داشت  و شاھد اقامہ حداکثر عدل و داد در سراسر گیتی باشیم.

انتهای پیام/

 

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=538794
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

8,649 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی