تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 231646
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

بیانیه ۳۰۰۰ گروه جهادی خطاب به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای/ اردوی جهادی را به تور خارجی ترجیح می‌دهیم

در بیانیه ۳۰۰۰ گروه جهادی خطاب به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای آمده است: هیچ چیز به اندازه خدمت به محرومان، خشم جهانخواران مستکبر را برنمی‌انگیزد.

بیانیه ۳۰۰۰ گروه جهادی خطاب به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای/ اردوی جهادی را به تور خارجی ترجیح می‌دهیم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اندیشه و عمل گروه های جهادی کشور مبتنی بر این باور است که نظام سلطه و به ویژه آمریکای جهانخوار به دلیل غیض و کینه ای که از ملت شریف ایران در سینه دارد، هرگز از رفاه و آسایش ایرانیان خوشحال نمی شود، هر چند خلاف آن وانمود کند.

به همین دلیل گروه های جهادی خدمت به ملت بزرگ ایران و تلاش برای گسترده تر شدن سفره آن ها را مهمترین راه برای مبارزه با آمریکا تشخیص داده اند و باور دارند، هیچ چیز به اندازه خدمت به محرومان، خشم جهانخواران مستکبر را بر نمی انگیزد.

حضور مقام معظم رهبری در اردوی مردمی جهاد سازندگی و کمک به کشاورزان در جمع آوری محصول

رهبر معظم انقلاب اسلامی هفته گذشته با شرکت کنندگان در نهمین همایش نخبگان فردا دیدار کردند.

امام خامنه ای در این دیدار ضمن توصیه به نخبگان جوان کشور برای حفظ روحیه جهادی، خاطرنشان کردند: “کار جهادی و روحیّه‌ی جهادی را در خودتان تقویت کنید … برای اینکه این روحیّه‌ی جهادی در شما تقویت بشود، حضورتان در اردوهای جهادی خیلی خوب است. نگویید وقتمان تلف می شود؛ نه، بیشترین و بهترین استفاده از وقت همین است. درستان را بخوانید، پژوهشتان را بکنید، کارتان را بکنید، در اردوهای جهادی هم که در دوره‌ی سال، چند هفته‌ای انسان را مشغول می‌کند شرکت کنید. این شما را با متن مردم آشنا می‌کند، این شما را با مشکلات و معضلات جامعه که غالباً از چشم مسئولین دور می‌ماند، آشنا می‌کند… این اردوهای جهادی به مراتب بهتر از اردوهایی است که متأسّفانه هنوز هم معمول است. با اینکه من هشدار داده‌ام، بعضی‌ها اردو درست می‌کنند که بفرستند اروپا؛ اردوی دانشجویی به اروپا! یکی از غلطت رین کارها این است؛ این اردوی جهادی، از آن به مراتب بهتر و شرافتمندانه‌تر و مفیدتر است. حضور در اردوهای جهادی، تماس مستقیم با مردم، احساس مسئولیّت پیدا می‌کنید. انسان وقتی خدمت کرد، به‌طور مستقیم، خدمت در چشم انسان عزیز می‌شود؛ نقاط ضعف را پیدا می‌کنید.”

۳ هزار گروه جهادی کشور در واکنش به توجه ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به اردوهای جهادی، بیانیه ای خطاب به ایشان صادر کرده اند که متن آن به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر گرامی رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه ای عزیز

با عرض سلام و تقدیم احترام

تاکید مجدد و پررنگ جنابعالی بر اهمیت اردوهای جهادی، بویژه در دیدار با شرکت کنندگان در نهمین همایش ملی نخبگان فردا، بار دیگر کام جهادگران عرصه مبارزه با محرومیت، فقر و استضعاف را شیرین و در عین حال تکلیف سنگین آن ها را مضاعف کرد. مایه کمال افتخار جهادگران است که یکی از توصیه های موکد جنابعالی به دانشمندان، پژوهشگران و نخبگان کشور، حضور در اردوهای جهادی است. فرمایشات شما در دیدار با شرکت کنندگان در همایش ملی نخبگان فردا بار دیگر به جهادگران ثابت کرد، مجاهدت های خاموششان در نقاط محروم و دور افتاده هرگز از چشمان تیزبین رهبرشان دور نمی ماند و این در حالی است که نیک می دانیم در شرایط کنونی کشور و منطقه، فهرست مشغله ها و دغدغه های حضرتعالی از همیشه طولانی تر شده است. صمیمانه از این لطف شما سپاسگزاریم و خدا را شکر می گوییم که فرهنگ جهادی در ایران، پشتیبانی چون جنابعالی دارد.

اما بعد؛

همچنان که مستحضر هستید، هم اکنون بیش از ۳۰۰۰ گروه جهادی مشغول خدمت رسانی داوطلبانه به مناطق محروم و نوکری ملت شریف ایران است و دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور، مهمترین نیروی اجتماعی پشتیبانی کننده از اردوهای جهادی را تشکیل داده اند.

طی سالیان گذشته نخبگان دانشگاهی کشور با گرایش ها و سلایق اجتماعی و سیاسی گوناگون در غالب گروه های جهادی با نیت خدمت به مردم مستضعف، بیش از ده ها هزار پروژه عمرانی در زمینه راهسازی، آب رسانی، برق رسانی، ساخت مسجد، مدرسه، منزل مسکونی و … در سراسر کشور به بهره برداری رسانده اند.

به ثمر رسیدن این میزان پروژه عمرانی توسط نخبگان و دانشجویان کشور، گواهی بر سلامت، پاکی، تعهد و غیرت جامعه دانشگاهی کشور است، هر چند در فرهنگ اطلاع رسانی ناهمگون و مغشوش حاکم بر رسانه های کشور، اولویتی برای پرداختن نیابد. آغوش گروه های جهادی به روی نخبگانی که مخاطب فرمایشات شما بودند باز است و برای پیوستن این عزیزان به مسیر افتخار آمیز نوکری محرومان لحظه شماری می کنیم.

گروه های جهادی کشور که هم اکنون دوره بلوغ خود را سپری می کنند، همواره تحول و تعالی دائمی مبتنی بر ظرفیت ها و نیازهای به روز کشور را مدنظر قرار داده اند. در این مسیر اما گریزی از باز تعریف واژه «محرومیت» وجود نداشت.

بنابراین گروه های جهادی و اندیشه ورزان جهادگر با مشاهده واقعیت های عینی و میدانی در مناطق محروم و نیز وقوف بر مفهوم متعالی اقتصاد مقاومتی، متفقا به این نتیجه رسیدند که تعریف واژه «محرومیت» دیگر نمی تواند در «برخوردار نبودن از امکانات عمرانی» خلاصه شود و نیازمند ارتقاء است، بر این اساس «برخوردار نبودن از شغل و نداشتن مهارت انجام کار مفید و درآمدزا» جایگزین تعریف سابق از محرومیت شد، تا علاوه بر حفظ اهتمام سابق نسبت به بهره برداری از پروژه های عمرانی در مناطق محروم، ظرفیت گروه های جهادی کشور در خدمت اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی به مثابه رکن اساسی آن قرار بگیرد.

جهادگران در مسیر کمک به اقتصاد مقاومتی با علم به اهمیت روستا به عنوان پایه امنیت غذایی کشور، در کنار گروه های جهادی سنتی، اقدام به تشکیل گروه های جهادی تخصصی دامپزشکی و کشاورزی متشکل از استادان دانشگاه و دانشجویان رشته های کشاورزی و دامپروری کرده اند، این گروه ها در فصول مختلف سال در میان کشاورزان و دامداران حضور می یابند و کشاورزی و دامپروری علمی و نیز استفاده از صنایع تبدیلی را ترویج می کنند.

دورنمای فعالیت گروه های جهادی تخصصی ان شاء الله افزایش تولید ملی، افزایش درآمد روستائیان، افزایش بهره وری در استفاده از منابع طبیعی بویژه آب، اشتغالزایی در روستا و جلوگیری از مهاجرت به شهرها خواهد بود که تجلی عینی اقتصاد مقاومتی است.

انحصار زمان برگزاری اردوهای جهادی در ایام تعطیلات تابستان و عید و نیز محدود شدن پایگاه اجتماعی آن به دانشجویان، همواره یکی از دغدغه های جهادگران بوده است. بر این اساس به پیشنهاد اندیشه ورزان جهادی، اردوهای جهادی کوتاه مدت اما مداوم یک روزه و چند روزه طراحی شد تا اولا اردوهی جهادی در سرتاسر سال برقرار باشد و ثانیا علاوه بر دانشجویان، سایر اقشار و لایه های اجتماعی بتوانند در آن مشارکت داشته باشند.

رهبر عزیز!

اندیشه و عمل گروه های جهادی کشور مبتنی بر این باور است که نظام سلطه و بویژه آمریکای جهانخوار به دلیل غیض و کینه ای که از ملت شریف ایران در سینه دارد، هرگز از رفاه و آسایش ایرانیان خوشحال نمی شود هر چند خلاف آن وانمود کند، به همین دلیل گروه های جهادی خدمت به ملت بزرگ ایران و تلاش برای گسترده تر شدن سفره آن ها را مهمترین راه برای مبارزه با آمریکا تشخیص داده اند و باور دارند هیچ چیز به اندازه خدمت به محرومان، خشم جهانخواران مستکبر را بر نمی انگیزد.

جهادگران ایران اسلامی باور دارند که درگیری ها و خط کشی های سیاسی هیچکدام اصالت ندارند و کشمکش های سیاسی اگر از امنیت و اقتدار ملت ما نکاهند، چیزی بر آن نمی افزایند، گروه های جهادی به همین دلیل همواره کوشیده اند دامان خود را از آلودگی به درگیری های سیاسی مصون بدارند و خدمات خود را صرفا به نام انقلاب اسلامی و خون پاک و مطهر شهداء سند بزنند.

همه امید جهادگران این است که با اهتمام عملی و میدانی به مساله اقتصاد مقاومتی، در حد توان به اقتدار نظام برآمده از خون شهدا یاری رسانده باشیم و در این مسیر نیازمند راهنمایی و دعای خیر جنابعالی هستیم.

در پایان درخواست ما جهادگران دیدار دوباره امام و مقتدایمان است.

عزت و عظمت روز افزون انقلاب عزیز اسلامی را از درگاه خداوند متعال خواستاریم.

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=231646
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل