بیانیه گام دوم انقلاب خطی برای آینده روشن است/ اروپا و آمریکا هر دو از یک جنس هستند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه هرمزگان با بیان اینکه باید جلوی مفسدین گردن کلفت را گرفت، گفتند: بیانه گام دوم انقلاب خطی برای آینده روشن است.

بیانیه گام دوم انقلاب خطی برای آینده روشن است

آیت الله غلامعلی نعیم ابادی، نماینده ولی فقیه  هرمزگان در خطبه های عبادی و سیاسی این جمعه بندرعباس با اشاره به سالروز تاسیس کانون مساجد در هجدهم اسفندماه اظهار کرد: کانون های مساجد هرمزگان در سطح کشور خوب درخشیده و همه باید برای توسعه هرچه بیشتر  آنها تلاش کنیم.

خطیب جمعه بندرعباس با بیان اینکه بزرگداشت روز شهدا یکی از مبارکترین روزها در نظام اسلامی است، گفت: هرچه ما داریم از خون شهدا بوده چرا که انها از با ارزش ترین دارایی خود یعنی جانشان گذشته اند.

نعیم آبادی تصریح کرد: جوانان امروز باید راه و روش جوانان دیروز که شهید شدن را بیاموزند که انها چه کرده اند.

وی با اشاره به بیانیه رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) درباره گام دوم انقلاب عنوان کرد: نسخه گام دوم انقلاب را به صورت کامل بخوانیم و بررسی کنیم زیرا خط چهل ساله انقلاب را به ما نشان می دهد و اشتباهات و افتخارات چهل ساله انقلاب را به ما یاد آور می شود.

امام جمعه بندرعاس با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی با قبل از آن قابل قیاس نیست، عنوان کرد: در عرصه های مختلف پزشکی، آب و برق و…. بعد از انقلاب حرکت جهشی داشته ایم.

باید جلوی مفسدین گردن کلفت را گرفت

نعیم آبادی افزود: هرچند که در این چهل سال انقلاب منافقین و دشمنان در داخل و خارج کشور مورد هجمه قرار گرفته ایم اما پیشرفت های چشم گیری در عرصه های مختلف صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه ضعف هایی در جامعه وجود دارد که مسئولان باید انها را پیگیری و حل کنند، گفت: بیانه گام دوم انقلاب خطی برای آینده روشن است.

خطیب جمعه بندرعباس با بیان اینکه فساد اخلاقی، اقتصادی و سیاسی توده چرکین کشور و نظام است، تصریح کرد: اگر این فسادها  در بدنه حکومت ها وارد شود زلزله ای ویرانگر به آنها وارد می کند.

نعیم آبادی با اشاره به اینکه انتقاد ها باید از روی خیرخواهی صورت گیرد، بیان کرد: باید جلوی مفسدین سیاسی گردن کلفت را با نصیحت گرفت.

وی خاطر نشان کرد: از الان به فکر سلامت انتخابات باشد زیرا هرچه مجلس قوی تر حل مشکلات راحت تر صورت می گیرد.

اروپا و آمریکا هر دو از یک جنس هستند

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک ماه مبارک رجب به عنوان آغاز سال خودسازی و میلاد امام محمد باقر(ع) گفت: امام باقر(ع) بنیان گذار نهضت علمی و تولید علم در جهان اسلام است که در پناه نهضت حسینی آن را پایه گذاری کرد و توسط امام صادق(ع)به اوج شکوفایی و بالندگی رسید.

میرزایی تصریح کرد: در زمان حاضر با توجه به ضرورت های نظام اسلامی که از سوی مقام معظم رهبری در قالب بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بدان توصیه شده، سیره عملی امام باقر در به راه انداختن نهضت علمی و تولید علم، الگویی عملی و متعالی برای تحقق هر چه بهتر این بیانیه به دست می دهد و امروز تداوم نهضت علمی با الگوگیری از نهضت علمی ائمه(ع) مایه افتخار جامعه اسلامی در مقابل جامعه علمی غرب محسوب می شود.

امام جمعه پارسیان در ادامه با اشاره به علنی شدن توصیه رهبر معظم انقلاب به هیئت دولت در حدود هشت ماه قبل مبنی برعدم تفکیک بین آمریکا و اروپا، اظهار کرد: این توصیه تکالیفی را بر عهده مردم و مسئولان در پیگیری آن مساله به دنبال خواهد داشت که متاسفانه رویکرد و عملکرد مسئولان بر خلاف این جهت بوده است.

وی با بیان اینکه دیپلماسی هدفمند یعنی اینکه دوستان خارجه منفعل نباشد تا دیگران برای ما دستور کار تعیین کنند، تاکید کرد: رویکرد مقام معظم رهبری در حوزه سیاست خارجی طی هشت سال ریاست جمهوری را بهترین الگو برای سیاست خارجی هدفمند و فعال خواهد بود.

خطیب نماز جمعه پارسیان، دوره جدید قوه قضائیه با ریاست آیت الله رئیسی را تبریک و با اشاره به حکم مقام معظم رهبری گفت: توصیه هشت گانه رهبر انقلاب تحول در قوه قضائیه و آغاز پر قدرت دوران جدید ی که زیبنده گام دوم انقلاب است، معرفی کرد.

با تخریب گران طبیعت سلیقه ای برخورد نشود

رئیس ستاد امر به معروف شهرستان با گرامیداشت هفته منابع طبیعی و اهمیت مقابله با تخریب طبیعت تصریح کرد: با کسانی که به طبیعت آسیب می رسانند نباید سلیقه ای برخورد شود، چه در منطقه سد بردول یا سد سیریدون، نباید تفاوت باشد.

میرزایی با انتقاد از نحوه توزیع آرد در تعاونی روستایی گفت: در روزهای گذشته نارضایتی در خصوص نحوه توزیع آرد در تعاونی روستایی ایجاد شده که می طلبد جهت حفظ کرامت مردم و مانع نشدن از اشتغال زایی خانگی این موضوع بررسی گردد.

امام جمعه پارسیان سوم رجب شهادت امام هادی(ع) را تسلیت و خاطر نشان کرد: امام هادی علیه السلام الگوی مبارزه علیه دشمنان در شرایط سخت تحریم و فشار بود.

استانی شدن انتخابات به نفع شهرهای کوچک و روستاها نیست

حجت الاسلام مهدی دُری، امام جمعه رودان در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته‌شهرستان با اشاره به فضیلت های ماه رجب اظهار کرد:ماه رجب فرصت خوبی برای استغفار است که اگر گناهی در پرونده اعمال ما ثبت شده است پاک کنیم.

امام جمعه رودان افزود:ماه رجب ماه خداست کسی که یک روز از این ماه را روزه بگیرد موجب خشنودی خداوند می‌شود و غضب خداوند از انسان برطرف و دری از درهای جهنم بسته می‌شود.

دُری ادامه داد:ایام اعتکاف درماه رجب فرصت خوبی برای انسان سازی است و مبادا به خاطر سرگرمی‌های دنیا از دست بدهیم.

خطیب جمعه رودان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به انتصاب حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی به عنوان ریاست جدید قوه قضاییه از سوی رهبر انقلاب گفت:دستگاه قضا خیلی حساس است و بسیاری از مردم امید به آن دارند که حق مظلوم گرفته شود و شاهد عدل امیرالمومنین(ع) که در روایات آمده است باشند و الحمدلله شخصیتی به عنوان این نهاد مهم انتخاب شده اند که در دستگاه قضا کاملا آشنا هستند.

وی افزود:اگر در دستگاه قضایی کوتاهی شود ناامیدی در جامعه بوجود می آید و می‌طلبد که مبارزه جدی‌تر با انواع فساد شود.

دُری با بیان اینکه فلسفه انقلاب مبارزه با انواع فساد است، گفت:‌ دستگاهی کارآمد باید ایجاد شود که با نگاهی تیزبین و قاطعیت با فساد در دستگاههای اجرایی و حکومتی برخورد کند.

امام جمعه رودان تصریح کرد: مسئولان باید از نظر اقتصادی پرونده‌ای پاک داشته باشند نه اینکه مسئولی به خاطر فساد اقتصادی از مسئولیت برکنار شود و درجایی دیگر گمارده شود.

وی افزود: به کارگیری انسان‌های پاک و مومن می‌تواند با فساد مبارزه کند و کسی که خرده شیشه داشته باشد نمی‌تواند مبارزه با فساد کند و مسئولان باید پایبند به مبانی دینی و اخلاقی باشند.

دُری بااشاره به تصویب قانون استانی شدن انتخابات اظهار کرد:نمایندگان مجلس باید مزایا و معایب آن را ببینند که آیا این کار به نفع یا به ضررمردم است.

وی ب بیان اینکه معایب استانی شدن انتخابات این است مردم کمتر به نماینده دسترسی پیدا می‌کنند، گفت: نمایندگان کمتر به روستاها و شهرهای کوچک توجه می‌کنند چون که بیشترین رأی آنها در شهرهای بزرگ بوده و هزینه‌ تبلیغات انتخاباتی کاندیدا بالا می‌رود.

امام جمعه رودان تأکید کرد: از نمایندگان مجلس می‌خواهیم حق و حقوق مردم را در نظر بگیرند و منافع خودشان را کنار بگذارند.

خطیب جمعه رودان با اشاره به موقعیت شهرستان رودان در مسیر تردد مسافران نوروزی خاطرنشان کرد: درایام نوروز که جمعیت زیادی به رودان مسافرت می‌کنند فرصت خوبی برای اشتغالزایی مردم است که با ایجاد یک بازارچه‌‌ی محلی، صنایع دستی و سنتی خود را عرضه کنند و از مسئولان می‌خواهیم توجه ویژه‌ای به این امر داشته و شرایط را فراهم کنند.

انتهای پیام/