بیانیه علما و طلاب شهرستان میناب در پی فاجعه مصیبت بار منا
+ پ -
بیانیه علما و طلاب شهرستان میناب در پی فاجعه مصیبت بار منا

ائمه جمعه و جماعات، علما و طلاب شهرستان میناب در پی فاجعه مصیبت بار منا بیانییه ای را صادر کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  میناب جنوب،متن بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

بیانیه ائمه جمعه و جماعات، علما و طلاب شهرستان میناب در پی فاجعه مصیبت بار منا

 

حج ابراهیمی بزرگترین جلوه وحدت امت اسلام و تمسک به حبل متین الهی است که حاجیان با رنگ ها و نژادها و ملت های مختلف بر گردخانه واحد می گردند این عبادت توحیدی باشکوه ترین مظهر قدرت نمایی مسلمانان است که متاسفانه امسال بزرگترین عید مسلمانان با سوء مدیریت و بی تدبیری مسئولین دولت سعودی به روز عزای امت اسلام و حادثه ای تاسف بار و حزن انگیز تبدیل شد و حاجیان بیت الله الحرام در حرم امن الهی جان خود را از دست دادند.

 

کشته شدن مسلمانان در منا برای چندمین بار بی خردی و بی تدبیری آل سعود را آشکار نمود ، این فاجعه امری نیست که از اذهان امت اسلامی پاک شود و دولت عربستان باید به مسئولیت خود در قبال زائران ضیوف الرحمان عمل نموده و عواقب این فاجعه را بپذیرد.

 

ائمه جمعه و جماعات مبلغین و مبلغات و طلاب شهرستان میناب ضمن تسلیت این فاجعه عظیم به ساحت امت اسلام مردم مسلمان و ولایی ایران و بویژه خانواده های داغدار جان باختگان و ضمن آرزوی غفران واسعه الهی برای آنان از تمامی سازمان های جهانی و حقوق بشر متفکران ازادیخواهان و مجامع حوزوی و دانشگاهی می خواهد نسبت به سرنوشت همه مفقودین این فاجعه حساس بوده و تا تعیین سرنوشت انان دست از پرسشگری و مطالبه برندارند.

 

حکام بی کفایت آل سعود که بویی از اسلام نبرده و تنها به دروغ خود را مسلمان می خوانند از طرفی چند ماهی است که دل مشغول نوکری اربابان صهیونیستی خود شده و وحشیانه به جان ملت مسلمان و بی گناه و بی پناه یمن افتاده اند و از طرفی دیگر نیز عدم تدبیر و بی مسئولیتی انان در مدیریت مناسک حج باعث بروز حوادث و فجایع تاسف باری شد که قلوب همه مسلمین را به درد آورده است.

 

رژیم وهابی شکم پرست و قدرت طلب ال سعود صلاحیت مدیریت مناسک حج رانداشته و نمی تواند امنیت و خدمات در خور شایسته ای را برای حجاج بیت الله الحرام ارائه دهد و این مسئولیت عظیم و خطیر هر چه هر چه سریعتر باید به مجامع بزرگ و حقیقی اسلامی سپرده شود تا بیش از این شاهد فجایع انسانی در سرزمین وحی نباشیم.

 

متاسفانه با گذشت چند روز از این حادثه خون بار هنوز دولت سعودی امار دقیقی از قربانیان و اسیب دیدگان را اعلام نکرده است در حالی که بدون شک مسئولیت این فاجعه مستقیما بر عهده این دولت است اما مقامات جمهوری اسلامی ایران باید مجدانه نسبت به وضعیت مفقودین ایرانی در سرزمین وحی، اقدام کنند و از هیچ کوششی دریغ نکنند.

 

 

ائمه جمعه و جماعت مبلغین و مبلغات و طلاب شهرستان میناب ضمن محکومیت شدید حکام سعودی این مصیبت بزرگ را محضر حضرت صاحب الزمان(عج) مقام معظم رهبری همه مسلمانان جهان و خانواده های داغ دیده حجاج تسلیت و تعزیت عرض کرده وبرای آن سبک بالان جان باخته رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان آنان صبر جزیل را از ایزد منان مسئلت دارد.

 

 

انتهای پیام/س

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff