بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در واکنش به کشتار شیعیان نیجریه
+ پ -
بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در واکنش به کشتار شیعیان نیجریه

شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد از دولت نیجریه می‌خواهیم ضمن مجازات عوامل خودسر نظامی این کشور، زمینه آزادی و مداوای فوری عالم برجسته شیخ ابراهیم زکزاکی و اعاده حقوق دیگر آسیب‌دیدگان را فراهم کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محکومیت حمله نیروهای نظامی نیجریه به جامعه شیعیان این کشور بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: در این مقطع حساس تاریخی که جهان اسلام با چالشهای مختلفی مانند صهیونیست و گروه‌های تکفیری و تروریستی و نقشه‌‌های شوم استکبار جهانی در بسیاری از کشورهای اسلامی مواجه است جای تأسف است در کشور نیجریه که ۷۰ درصد از مردم آن مسلمان می‌باشد شاهد جنایت آشکار نظامیان در حمله به حسینیه بقیه‌الله و منزل رهبر شیعیان این کشور باشیم که منجر به شهادت رسیدن صدها تن و زخمی شدن شیخ ابراهیم زکزاکی و اطرافیان ایشان گردید.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این بیانیه ضمن محکوم کردن این حرکت خصمانه و نابخردانه نظامیان در این کشور، بر حفظ حقوق همه مسلمانان در سراسر جهان تاکید و همه را بر حفظ وحدت و هوشیاری در مقابل چنین توطئه‌های تفرقه‌افکنانه دعوت کرده است.

این بیانیه تصریح می‌کند: جامعه مدرسین از مجامع بین المللی و حقوق بشری که در کوچکترین حادثه‌ای در جهان موضع گیری می‌کنند اما در مقابل این جنایت بزرگ سکوت اختیار کرده‌اند درخواست کرده است واکنش جدی در مقابل چنین مسائلی از خود نشان دهند.

در بخش پایانی این بیانیه تاکید شده است: در پایان از دولت نیجریه می‌خواهیم ضمن مجازات عوامل خودسر نظامی خود ، آزادی و مداوای فوری عالم برجسته شیخ ابراهیم زکزاکی و اعاده حقوق دیگر آسیب دیدگان در این حادثه تلخ را بررسی و از نظامیان خود بخواهد بجای حمله به مسلمانان، فکری جدی برای مقابله با گروه‌های تروریستی مانند بوکوحرام بکند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff