بوستان ۱۷هکتاری دفاع مقدس اجرا می شود/ احداث شهر جدید ساحلی در بندرعباس

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان صبح امروز جمعه در بازدید از پروژه اجرای طرح پارک 17هکتاری در شرق بندرعباس اظهار کرد: همزمان با اجرای این طرح، عملیات اجرایی تالار مرکزی بندرعباس نیز درون محوطه این پارک و بدون محصور شدن از سر گرفته خواهد شد.

استاندار هرمزگان همچنین امروز در بازدید از بلوار ساحلی بندرعباس از اجرای بلوار ویژه گردشگری در بندرعباس خبر داد و افزود: طی بازدیدی که در سال 96 از بلوار ساحلی داشتیم، بر استفاده از ظرفیت ساحل و دریا تأکید ویژه داشتیم و مقرر شد بلواری به طول 24کیلومتر ویژه گردشگری احداث شود.

وی ادامه داد: 10کیلومتر از این بلوار تا دانشگاه هرمزگان ایجاد شده و خوشبختانه پروژه از پیشرفت 70درصدی برخوردر است و500 میلیارد تومان برای اجرای آن هزینه خواهد شد که با توجه به محدودیت اعتبار دولتی، با مولد سازی برخی دیگر از سرمایه های اعتباری کمک لازم به شهرداری بندرعباس برای اجرای این پروژه صورت گرفت و تا پایان سال بخش مهم این پروژه افتتاح و برای استفاده مردم و گردشگران گشایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: عرض این بلوار 112متر شامل لاین های تندرو، کند رو، فضای سبز با معماری خاص و اجرای نور ویژه در این بلوار است.

استاندار هرمزگان عنوان کرد: با اجرای این کار کم نظیر در کشور، مردم و گردشگران می توانند از مزایای آن بهره مند شوند.

همتی همچنین با اشاره به اجرای یک پارک دیگر در محدوده بلوار خلیج فارس به سمت دانشگاه هرمزگان خبر داد و افزود: این پارک به‌عنوان بزرگترین پارک شهری بندرعباس در طول این مسیر و با عرض بین 200 تا 300 متر و به موازات بلوار گردشگری احداث می شود.
وی گفت: با بهره برداری از پروژه، یکی از پرجاذبه ترین مناطق گردشگری کشور در بندرعباس ایجاد می شود که در طول سال برای مردم بندرعباس و گردشگران سایر مناطق کشور قابل بهربرداری است.

استاندار هرمزگان با اشاره به ایده احداث شهری جدید در محدوده بلوار جاده میناب و دانشگاه هرمزگان، تصریح کرد: به دنبال اجرای ایده احداث یک شهر با کاربری باغ ویلا هستیم که رایزنی لازم در این خصوص با وزیر راه و شهرسازی نیز انجام شده و امیدواریم تا پایان دولت این ایده عملیاتی و به مرحله قابل قبولی برسد.

وی افزود: به منظور اجرای این طرح، برخی از پروژه های پرورش میگو که در مدت معین عملیاتی نشده بود را متوقف کردیم.

استاندار هرمزگان همچنین از همراهی مدیران دستگاه های اجرایی، شهرداری و شورای شهر بندرعباس، معاونت عمرانی استانداری و مدیران فنی این حوزه، اداره کل منابع طبیعی و بنیاد مسکن در راستای عملیاتی کردن این چند پروژه بزرگ قدردانی کرد.

انتهای پیام/