بورس روی نقطه نقد شوندگی/ افزایش ۱۵۴۸ واحدی بورس تهران
+ پ -
بورس روی نقطه نقد شوندگی/ افزایش ۱۵۴۸ واحدی بورس تهران

بازار سهام امروز با اقبال پرشور سهامداران اغلب حقیقی بازار روبرو بود که انگیزه خرید آنها باعث پرش چشم‌گیر نماگرهای بورسی شد و شاخص کل بورس ۱۴۵۸ واحد تقویت شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس در پایان معاملات امروز دوشنبه ۲۲ تیر ماه ۹۴ با رشد ۱۵۴۸ واحدی به رقم ۶۹ هزار و ۱۹۴ واحد صعود کرد.

شاخص قیمت وزنی نیز در این بازار با ۶۳۶ واحد افزایش به عدد ۲۸ هزار و ۴۴۵ واحد رسید.

شاخص سهام آزاد شناور بورس نیز با افزایش ۱۸۰۸ واحدی به عدد ۷۹ هزار و ۶۳۸ واحد دست یافت. در عین حال شاخص بازار اول با ۱۱۱۵ واحد رشد رقم ۴۹ هزار و ۸۲۹ واحد را برای خود ثبت کرد و شاخص بازار دوم با ۳۲۰۳ واحد افزایش از ۱۴۳ هزار و ۳۶۳ واحد عبور کرد.

بر اساس این گزارش شاخص کل فرابورس (آیفکس) در پایان معاملات امروز با رشد ۲۱ واحدی به رقم ۸۲۲ واحد دست یافت.

ارزش کل معاملات سهام بورس در پایان معاملات امروز به بیش از ۲۹۷ میلیارد و ۸۵۶ میلیون تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و ۲۴۹ میلیون و ۳۲۹ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۱۰۹ هزار و ۶۳۹ نوبت خرید و فروش بود.

امروز سه نماد معاملاتی سرمایه‌گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین با ۱۱۷ واحد، مخابرات ایران با ۱۰۷ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان با ۸۹ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد شاخص کل بورس برجای گذاشتند.

در عین حال نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید به طور مشترک با ۲ واحد کاهش بالاتری اثر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیده‌اند.

طی امروز ناظر بازار اقدام به توقف نماد معاملاتی شرکت‌های ایرکا پارت صنعت، چرخش‌گر، تولید محور خودرو، تولی‌پرس، درخشان تهران، فرآورده‌های نسوز آذر، لبنیات پاک، سرمایه‌گذاری شاهد، سرماآفرین،‌ صنعتی آما، سپنتا، تاید واتر خاورمیانه،‌نساجی بروجرد، بانک خاورمیانه، پارس دارو، ایران تایر، پتروشیمی خارک، ‌زامیاد، لوله و ماشین‌سازی ایران، ایران خودرو، بانک اقتصاد نوین، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، سیمان کارون، بهنوش ایران و ایران مرینوس کرد و در عین حال نماد معاملاتی شرکت‌های مهندسی صنعتی روان‌فن‌آور، زرین معدن آسیا و بانک پارسیان بازگشایی شد.

طی امروز همچنین نماد معاملاتی شرکت بیمه ما پس از پذیرش و درج در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران بازگشایی و کشف قیمت شد.

به گزارش فارس، معاملات امروز بازار سهام با تزریق امید و اعتماد سهامداران اغلب حقیقی بورس روبرو بود که به تاثیر از روند مذاکرات برای خرید سهام و حضور پررنگ در بورس تحریک شده بودند.

امروز اگر چه تعداد خریداران بر فروشندگان سهام غلبه پیدا کرد اما با توجه به بازارگردانی سهامداران عمده اغلب حقوقی در نمادهای معاملاتی پیش‌رو و پرتقاضای بازار سهام، روندی متعادل و نقد شونده در بورس پدیدار بود.

این در حالی است که با وجود علاقه خریداران برای خریداری سهام اما نقدشوندگی بازار سهام با پاسخگویی مناسب به تقاضا به خوبی مشهود بود. با این همه در دقایق پایانی فعالیت بازار سهام در برخی نمادهای معاملاتی پرتقاضا از جمله بانک صادرات، ‌پتروشیمی مبین، سرمایه‌گذاری خوارزمی، پترول توانستند صف‌ خریدهای پایداری را برای خود ثبت کنند.

از نکات جالب توجه امروز صف چینی برخی ایستگاه‌های معاملاتی از سوی کارگزاری‌ها پس از ساعت رسمی معاملات در برخی نمادهای معاملاتی است.

امروز گروه بانکی‌ها پتروشیمی، خودرو و قطعه‌سازی‌ها و نیز گروه حمل و نقل و دریایی پیشرو ترین صنایع پراقبال بازار برای خریداران سهام بوده است.

در بین این گروه‌ها صنعت بانکداری با خریدهای پرحجم‌ سهام از سوی خریداران اغلب حقیقی روبرو بود. از نمادهای پراقبال این گروه می‌توان به بانک صادرات با معامله ۱۸۶ میلیون و ۶۲۸ هزار سهمی در دامنه نوسان مثبت قیمتی اشاره کرد که نزدیک به ۸۵ درصد این حجم از سوی خریداران حقیقی جمع‌آوری شد.

ارزش کل معاملات امروز سهام در نماد “وبصادر” بالغ بر ۱۹ میلیارد و ۷۵۱ میلیون تومان شد. همچنین نماد معاملاتی بانک ملت و بانک تجارت نیز از سوی خریداران اغلب حقیقی سهام مورد اقبال قرار گرفت.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff